importer daewoo na slovensko

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

importer daewoo na slovensko

Příspěvek od janodvt »

sevaste daewaci, potreboval by som taku vec. policia mi nezapisala do Leginy ABS, predchadzajuci technicky je uz zoskartovany. bol som v chevrolete a tam mi povedali ze mi pomoze jedine oficialny importer daewoo na slovensko a dali mi kontakt na dajaku osobu nejaky pan Bruckner, ale omylom som stratil kontakt. nekomunikoval niekto s tym importerom? nema niekto na niekoho odtial dajaky kontakt? vdaka
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od -peha- »

Čo to je za ptákovinu veď žiadná Lega nieje bez ABS to je štandart tak načo importér veď stačí manuál a internet a nech Ti tí páni nájdu Legu bez ABSka :D
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od simone »

ha ha to je snad vtip ved ABS ked sa montovalo seriova do každej Legy tak načo importer a potom dnes je to povinna výbava inak sa neda predavat?? zaujímavý prístup - čo tak stažnost na postup polície???
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od janodvt »

mne to jak vtip nepripada ale ako nekonecny pribeh, predchadzajuci majitel ho nezapisal pri prepise z knizkoveho technickeho do A3 koveho. na predchadzajucej stanici policie v ruzomberku stary zoskartovali a mne bolo povedane ze bez vyjadrenia importera sa dalej nepohneme. a Chevrolet Humenne mi povedalo ze ono sa uz nepodpise na nic co sa tyka Daewooa :(
asi tak.....
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od phalanx »

Nic si z toho nerob, ja na Accorde tiez nemam zapisane ABS, tiez asi "stratene v prepise" :). Na policii mi povedali ze nech to neriesim ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od janodvt »

ja by som si z toho aj nic nerobil ale su dva dovody:
kamarat mal nehodu a dodnes sa natahuje so sudmi a s policiou len kvoli brzdnej drahe nakolko nemal ziadnu bo ABS ma ale v papieroch ju nema. takze vsade je pisane ze nebrzdil...
a po druhe robievam po znamosti STK ale aj tak sa ma vypytuju co to ABS ked tam nema byt asi tak.... :roll:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od -peha- »

No ale ako sa dá potom vysvetliť že Leganza má sériovo ABS veď pokud ho odstrániš tak 1 nepojede a za 2 je to zásah do konštrukcie :?
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od janodvt »

-peha- píše:No ale ako sa dá potom vysvetliť že Leganza má sériovo ABS veď pokud ho odstrániš tak 1 nepojede a za 2 je to zásah do konštrukcie :?
Pehačku velmi dobre Ta chapem, len ta v zelenom vo Vranove na PZ to nechape, vyzval som ju nech ide so mnou von sla pozrela, zistila ze nie je domontovane ale podla ziadneho papiera na ktorom nie je peciatka sa ani nehneme a hotovo, jej slova. jej hovorim ze aj v zadu na okne su nalepky dual airbag + abs a ju to nezaujima dokial nebudem mat papier nebudeme sa bavit. poslala ma do ruzomberku po stary technicky original ale oni ho uz zoskartovali, som jej to povedal a ona ue este stale je to moj problem a ona mi abs nezapise...
tak preto potzrebujem dajakeho povodneho importera alebo dakoho normalneho zo Chevrotetu co by mi to potvrdenie vydal
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od Muco »

Trochu OT-ale tiež zaujímavé...: kamoš si kupil pred 4 rokmi dodávku (myslím,že to bol Jumper-alebo niečo na ten spôsob...) Jednoducho to má 3 sedačky,čiže je to 3 miestne. Pán policajt mu do technického nezapísal 3 ale 2On si toho však nevšimol,až jedného pekného dňa ho zastavil policajt...
Ako na potvoru boli akurát 3 ludia v tom.Policajt mu hovori,že prečo idú 3 ludia,keď má v technickom napísané 2 miesta na sedenie :shock: :shock:
Hovorí mu kamarát:.. to myslíte vážne??? pozrel sa na techničák- a fakt... bral to ako vtip,no vtip to nebol.Aj keď ho presviedčal,že však sú 3 sedačky,tak automaticky to bral ako 3miestne???.
Policajta to nezaujímalo..musel zaplatiť pokutu ! Samozrejme okrem toho,musel ísť na DI a "reklamovať" . Opravili samozrejme chybu v techničáku a bolo...No peniaze mu nevrátili. Vraj je jeho povinnosťou skontrolovať,či je všetko dobre vyplnené ešte na mieste na DI.
Ja -keď som kupoval corsu,som si na neho spomenul a tak som skontroloval,či všetko sedí..a hele....-nenapísal do technického že má riad.katalizátor :roll: :roll: :roll: Samozrejme žiadne srorry alebo ďakujem za upozornenie...(nakoniec on -pán policajt pri okienku by mal mať tiež určitú zodpovednosť)- takéto chyby sa robia asi dosť často.Pochopím,že su to tiež len ludia pri tých okienkach a chybička sa môže vblúdiť.Ale myslím si,že tých chýb bude asi viac a majitelia-chudáci ani o tom nevedia.
Naposledy upravil(a) Muco dne úte bře 31, 2009 14:56, celkem upraveno 1 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od Muco »

phalanx píše:Nic si z toho nerob, ja na Accorde tiez nemam zapisane ABS, tiez asi "stratene v prepise" :). Na policii mi povedali ze nech to neriesim ...
Toto by pán policajt vypustil možno prvý krát z úst ale určite naposledy !Poslúchol by som ho-neriešil by som to ja,ale napísal rovno riaditelovi KRPZ-nech to potom rieši on...Ja som taký kok..a bežne riešim takéto odpinkania - to je jedno,či na policii alebo na iných inštituciach-píšem rovno "hore". Nemám prečo postupovať v civile "služobným postupom"...A riaditel KRPZ by bol pre mňa ako najnižší,ktorému by som napísal-je dosť možné u mňa,že by moja sťažnosť skončila skôr na min.vnutra(podla toho,ako by ma nasr...)

Ako som to robil aj pri Toyota servise minule,keď mi odmietol opraviť prechodky vo dverách. Písal som rovno do Prahy a žiadne niečo také,že zavolajte p.vedúceho a pod...Oni z Prahy -podla odpovedi v maile -pri najbližšom audite tuto moju sťažnosť so servisom budú riešiť :lol: :lol:

Takže POZOR!- Ludia majú nielen povinnosti,ale aj práva-nedajte sa...

A čo sa týka teda toho nešťastného ABS-a :? ,- išiel by som do servisu chevrolet do iného mesta a poprosiť ich,nech ti v tom pomôžu...Povedať im,ako sa tu chovajú ludia k ľuďom a myslím,že ak len trošku by ti chceli pomôcť,dá sa to vyriešiť(možno by to stálo nejaký poplatok,ale nebral by som to ako neriešiteľnú vec ;) )
Aspoň ja osobne nepoznám slovo : "nedá sa" !-a v dnešnom svete už tobôž nie !!!

toto som našiel cez google-ak ti to pomôže-je tam aj ten p. Bruckner(ak je to on )
http://www.slovakdomains.sk/domena/opel.sk
http://www.slovakdomains.sk/vlastnici-s ... /TRAD-0020
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od Igi »

Ked som pred rokom riesil zapísanie 14" diskov do TP, tak som sa nejak dostal na cloveka z GM/Opel pre slovensko. Síce som nic nevyriesil, ale bol celkom ochotný. Bohuzial som uz zahodil vsetky kontakty, ale vsetko som to nasiel na nete. Skús pohladat.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od phalanx »

Muco, vies kebyze to je chyba toho policajta ze mi to nezapisal tak by som to riesil, ale som uz 4ty majitel (v jednej rodine si to auto 2x prepisovali :D ) a tato chyba nastala niekedy v minulosti, mam sice foto povodneho velkeho technicaku kde ABS je, ale to nieje ziadny relevantny uradny dokument ... ono by asi nebolo tak jednoduche to dat zapisat :(
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Janodvt. Nerieš to s tým ABS. Aj tak sa nikde nedopracuješ. Moja rada je jednoduchá. Napíš rovno policajnému prezidentovi p. Packovi tak , ako to robia. Uvidíš , že sa Tvoj problém vyrieši. -i
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
mariomikulik
Příspěvky: 23
Registrován: úte zář 15, 2009 15:17

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od mariomikulik »

Prosim vas , vie mi niekto poradit, dat tel. cislo, kontakt...na oficialneho importera Chevrolet do SR? myslim, ale neisom si isty ze momentalne je jeden pre CR aj pre SR...keby niekto máte dane cislo, bol by som povdacny....dakujem
chevy lacetti sedan, rv. 2008
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: importer daewoo na slovensko

Příspěvek od navaras12 »

Zdravim Vas, mam podobny problem, akurat mislim ze tomu este predidem ... momentalne som kupil auto (espero z ABS) no ked som pozeral do technickeho, ABS zapisane neni, kedze za 2 dni idem na prepis , pri ktorom budem prepisovat cely technicky , mislite ze by som to mohol nejako "poupravit" z ABS: NIE na ABS: ANO bez nejakych postihov ... idealne ak si to nevsimnu .... prosim odpovedze co najskor , kedze mam len 2 dni a potom uz nic z toho .... DAKUJEM
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“