NEXIA? - RACER?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

NEXIA? - RACER?

Příspěvek od stulpa »

Zdravim,mam jeden zvlastni dotaz,nevite nekdo jak velky je rozdil v plecharine mezi vozy nexia a racer? Jde mi hlavne o zadni lemy. Podle fotek to vypada ze by to mohlo byt naprosto stejny, ale dobra rada nad zlato.
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Reklama
 

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Kruger !!! »

Hmm myslim ze to sedet nebude... Zadek je u raceru jinacci nez u nexii... Kdysi jsem o necem uvazoval a myslim, ze to neslo :-) vyznas se v plecharine ?
Chces menit jen lemy ? mel bych pro tebe tip :-) I kdyz nevim co to mas ? 3dv. 5dv? Sedan? :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od stulpa »

Jo jo,musim menit lemy a jediny co sem nasel tak se prave delaj opravny lemy na racera. Jinak ja mam nexie 1.5 Hb 5Dv. Jestli muzes, porad.
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Petr S. »

Opel Kadett,Daewo Racer i nexia,mají stejné zadní lemy. Jak sedan,tak 5dv,tak 3dv!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Kruger !!! »

V tom pripade se omlouvam, myslel jsem, ze nexia je ma jinacci. Nicmene u 5dv. HB bych ti nepomohl :-( Jsou tam dvere. ;-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
suzukac
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:41
Bydliště: KE okolie

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od suzukac »

dovolim si nesuhlasit lemyz Kadeta Eckoveho nesedia menil som ich mamine na nessy 5dv. hatch. a su o skoro 3mm uzsie voci lemom na nessy,aaale dobra sprava je ze sa daju navarit akurat sa s tym treba pohrat! :D
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Petr S. »

suzukac píše:dovolim si nesuhlasit lemyz Kadeta Eckoveho nesedia menil som ich mamine na nessy 5dv. hatch. a su o skoro 3mm uzsie voci lemom na nessy,aaale dobra sprava je ze sa daju navarit akurat sa s tym treba pohrat! :D
To bych se divil,protože na Kadetta šli uplně vpohodě.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
suzukac
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:41
Bydliště: KE okolie

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od suzukac »

Petr Soukup píše:
suzukac píše:dovolim si nesuhlasit lemyz Kadeta Eckoveho nesedia menil som ich mamine na nessy 5dv. hatch. a su o skoro 3mm uzsie voci lemom na nessy,aaale dobra sprava je ze sa daju navarit akurat sa s tym treba pohrat! :D
To bych se divil,protože na Kadetta šli uplně vpohodě.
tak tomu ver ze je to problemovejsie nepasuju na 100% ale da sa to dopasovat!!!menil som ich a viem o com pisem!!su skoro o 3mm uzsie ako nexia hb :lol:
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Petr S. »

Aha,tak už vím kde je problém. Kadet gsi měl asi trochu jiné lemy,protože i v krámě se mě ptali na jaký typ kadetta to mám,a když jsem řekl,že na GSi,tak mi říkali,že je to shodné s Nexií,tak nevim.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
suzukac
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:41
Bydliště: KE okolie

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od suzukac »

Petr Soukup píše:Aha,tak už vím kde je problém. Kadet gsi měl asi trochu jiné lemy,protože i v krámě se mě ptali na jaký typ kadetta to mám,a když jsem řekl,že na GSi,tak mi říkali,že je to shodné s Nexií,tak nevim.
a ty si myslis ze ten obchodnik v predajni niekedy varil lemy na auto? :lol: myslim ze z 10 obchodnikov tak 1 aby som ich neurazil ale ty a oni to asi viete lepsie ja som ich "iba "varil na nessi tak asi neviem o com pisem a tebe v obchode povedali ze je to to iste tak asi vedia :lol: :lol:
mysli si co chces ver comu chces ale pravda je taka ze nie su rovnake!!!tak isto ako tesniaca guma z 4dv nessi je asi o 3-5 cm VECSIA ako tesniaca guma okolo dveri z 5dv hb a to je tiez fakt ani stropny tapacir nie je to iste 4dv a 5dv skla a pristrojovka su rovnake a na tom nezmenis nic ani TY ani nejaky predavac ktory ti v obchode(kvoli tomu aby predal)povie ze je to rovnake lebo niektore diely aj ked vychadzaju s toho isteho NIE su take iste a to je fakt :lol:
Rohansky
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 22, 2009 10:17

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od Rohansky »

to suzukac:
Ja nevim, kolik aut jste vyvaril. Ja osobne urcite vic jak dvacet (nekde prahy, nekde lemy, nekde podbehy, nekde toho bylo vic ...).
... a to, ze koupite nejaky plecharsky dil z druhovyroby malokdy znamena, ze bude pasovat na 100%.
Menil jsem prahy a podbehy na kadettovy a pasovalo to na 100%, dily z Kelly, pak asi za dva mesice jsem menil to samy, dily si majitel obstaraval sam nekde jinde (byly na na tech plechach jeste cedulky s cislama, takze to podle katalogu sedelo), ale dopasovavat se to muselo dost krute. Stejne tak s tema lemama ...

Na svete neexistuje jedinej vyrobce a jedina forma na lisovani plechu a proste se nekdo trefi lip, nekdo hur. A prave ty lemy neni treba lozisko, ktery vymontuju a namontuju, tak se s dopasovavanim, varenim a kitovanim proste pocitat musi.
suzukac
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:41
Bydliště: KE okolie

Re: NEXIA? - RACER?

Příspěvek od suzukac »

Rohansky píše:to suzukac:
Ja nevim, kolik aut jste vyvaril. Ja osobne urcite vic jak dvacet (nekde prahy, nekde lemy, nekde podbehy, nekde toho bylo vic ...).
... a to, ze koupite nejaky plecharsky dil z druhovyroby malokdy znamena, ze bude pasovat na 100%.
Menil jsem prahy a podbehy na kadettovy a pasovalo to na 100%, dily z Kelly, pak asi za dva mesice jsem menil to samy, dily si majitel obstaraval sam nekde jinde (byly na na tech plechach jeste cedulky s cislama, takze to podle katalogu sedelo), ale dopasovavat se to muselo dost krute. Stejne tak s tema lemama ...

Na svete neexistuje jedinej vyrobce a jedina forma na lisovani plechu a proste se nekdo trefi lip, nekdo hur. A prave ty lemy neni treba lozisko, ktery vymontuju a namontuju, tak se s dopasovavanim, varenim a kitovanim proste pocitat musi.
to je pekne ja asi 3x tolko aut som vyvaral aj auta po burackach dost tazkych vytahoval a rovnal :lol: jedine v com suhlasim je ze je vela "vyrobcov"dielov a ze nie vsetky sedia ok ale auto kelly nerobia dobre diely!!dnes je uz tazke najst dobre diely!!!to je fakt!!!a tie lemy som mal priamo "origo diel"preto uvodzovky ze uz ani origo dielom neverim lebo v KE je nemozne zohnat diely na nessi iba ak predny,zadny naraznik,kapota a predne blatniky!!!podbehy z kadetta sedeli na 100% ale lemy NIE!!trebalo upravovat a su aj o cca3mm uzsie!!nepisem ze sa to neda!ale ze je to ako porod tazke dopasovat aby to sedelo!!!a to iste som mal aj pri felicici origo diel a nesedel musel som ho dopasovat a videl som u kamosa lakirnika podobnu feliciu s dopasovanymi falcami!!!a nepisal som o lozisku(strojarina)nutnost sediet na stotiny mmale o stropnom tapacire s 4dv nessi ze nesedi na 5dv nessi a ze tesniace gumy okolo dveri su pri 4dv verzii cca o 3-5cm dlhsie!!!a to je fakt teraz som taku skladal (5dv HB)z dielov 4dv sedanu!!!
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“