Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Kruger !!! »

Zdravim majitele modelu Aveo :-),
Moje stavajici Daewoo Nexie, uz pomalinku ale jiste jde do kyticek, a tak ji chci zatim vyuzivat jako druhe vozitko a mezitim si s nim i trosku pohrat :-)

Uz delsi dobu se mi libi Sedan modelu Aveo, jenze jsem krapek zmateny, a tak me snad trosku pomuzete.

1) Resim veci ohledne vybaveni cili verzi... Nejak se mi zamlouva verze elite, ale pri cteni fora, jsem se dovedel, ze nekteri maji jakousi verzi platinum, ale tu nikde v cenicich nemuzu najit! Ma neco navic, nebo se jen jedna vlastne o model s nazvem premium... Jsem z toho vazne jeliman. Vim ze jsou serie Base, Direct, Star, Premium, Elite. Ted je jeste nejaka akcni komfort. Mela verze platinum neco navic od elite nebo spise mene?

2) Koukal jsem i do katalogu 3/5dv. Avei a zjistil jsem, ze maji nejake silnejsi motory s nizsi spotrebou. Jsou tyto motory pak i v tech sedanech, nebo se do nich jeste cpou motory s nizsim vykonem?

Diky za pripadne odpovedi a postrehy :PP:
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Reklama
 

martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od martincakl »

Nejvyšší verze sedanu Aveo je Elite...
Viz:

http://www.chevrolet.cz/images/pdf/aveo_4d/aveo_4d.pdf

Motory se do sedanu dávají ještě staší...Tedy 1,2 8V/53kW...nikoliv 16V/62kW a 1,4 16V/69kW nikoliv 1,4 16V/74kW..

Novější motory jsou v 3dv a 5dv verzích...
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Lucas »

už jsou v sedanech i 74kW 1,4 byl jsem svědkem a co nevidět 1,2 16v
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Kruger !!! »

A jak jde poznat, ze jsou to ty vyssi kW?
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Richard »

No modelech 3 a 5 dveřích jsou už od loňska 1,2 16V 84 k pohon vačky řetězem a 1,4 16V 100k. Ty samé se nyní dávají i do sedanů tedy zhruba od prosince jsou také v sedanech. Prodávají se za stejnou cenu jako ty slabší, teda aspoň do konce března to tak je.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Kruger !!! »

A kurnik, to abych si pohnul kostrou... Takze se jeste zeptam, vite o nejakem solidnim prodejci, kde je rychly a kvalitni servis nejlepe ze SM, ale pokud by mi s mymi pozadavky daly nekde jinde v republice nejakou solidni cenu tak bych zajel :-) Kazdy litrik dobry :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od D3J5 »

Nazdárek nové motory v prodeji v Ústí více taky jsem koupil a super:) fakt doporučuju
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od hemendex »

No ja mam Aveo Komfort 1,4, v technicaku pozeram, ze bolo vyrobene (resp. tam je udaj o prvej evidencii) 5.9.2008 a tiez uz mam obsah motoru 1399/74 k.
Nemam este skusenosti so zabehavanim noveho motoru, ale stale mam pocit - po cca 1000 km - ze je auto hrozne lenive a vela zerie... Vsetci ma ubezpecuju, ze sa auto rozbehne a spotreba si sadne, takze mi ostava len dufat...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od saamm »

hemendex - Cca po 3500km spotřeba na couračkách 8.5l .Na trase 150 tam a 150 zpět 4 dospělé osoby spotřeba okolo 7 litru to se mi zdá slušné -i . Vím jak jezdím :oops: . Dalo by se to stáhnout min. o 1 litr :oops: .

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od hemendex »

saamm píše:hemendex - Cca po 3500km spotřeba na couračkách 8.5l .Na trase 150 tam a 150 zpět 4 dospělé osoby spotřeba okolo 7 litru to se mi zdá slušné -i . Vím jak jezdím :oops: . Dalo by se to stáhnout min. o 1 litr :oops: .
No, ja nemam palubny pocitac, fungujem len na odhad, ale viem, ze hned z predajne sme natankovali plnu nadrz na doraz a otocil som Zvolen-Bratislava a spat a s rucickou v cervenom poli som s velkou obavou ci vobec dojdem k benzinke, siel natankovat. Urobil som cca 450 km na 45 l benzinu. To je okolo 10 l/100 km, co sa mi zda dost, kedze vacsinu cesty som siel po dialnici a to cca 100-120 km/h.

Ale tvrdia mi, ze to klesne a na to i spolieham... Ozaj, nevsimol som si, ale ozve sa pri takmer prazdnej nadrzi nejaky varovny ton (mal som to na fabii), alebo sa fakt clovek moze spoliehat len na to, ze ked rucicka dojde na nulu, tak este par km odjazdi?
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od mino »

Ton sa Ti žiadny neozve...
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od hemendex »

mino píše:Ton sa Ti žiadny neozve...
Takze uz len "kontrolní otázka" - kolko mam este v nadrzi, ked mi budik ukazuje nulu?
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od saamm »

Toto je velmi ošemetná otázka :shock: . Ručička na 0 a do nádrže jsem dal 39,5 l Ručička se kryla. Ale to si musíš zkusit sám :lol: . Nikdo ti nenepíše že je tam tolik nebo tolik :twisted: .
A k tomu počítači – originál je o ničem :mrgreen: ale pokud chceš tak se podívej a popřemýšlej o tomto -i .
http://www.tripcomputer.ru/AVEO-new.htm
http://www.tripcomputer.ru/Instr-4xx-SPORT-r.pdf
Tady je někde o něm psané chce to jen číst a obětovat trochu více času :D :D :D .

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od Krtek »

Tak snad se rozsvítí hladový voko ne ? Myslim že s ukončenim výroby Trabanta je to standardní výbava všech aut. Dokud nesvít tak bych se dojezdu k pumpě nebál.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Dotaz ohledne verzi Avea sedan + motorizace

Příspěvek od mino »

Takže mne klesne aj pod červené pole... Ked mi už svieti stále a tak najazdím cca 30-40 km tak už je u mna najvyšší čas tankovať. Aj na Kalose mi to liezlo pod červené pole...
Škoda Roomster TSI
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“