Radenie rychlostí

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

cyril

Radenie rychlostí

Příspěvek od cyril »

Pri nastartovani studeneho auta sa mi horsie radia rychlosti, najma dvojka, pri podradovani z trojky na dvojku to takmer vobec nejde, radiaca paka kladie odpor a neda sa dvojka zaradit.

Ako sa postupne auto zohrieva situacia sa zlepsuje, ale aj ked je auto uz zohriate a chcem pri cca 40ke podradit 2ku do zakruty, tak je tam stale dost vysoky odpor.

Robi to aj Vam? Cim to moze byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

V zime mas studeny olej to preto.Aj mne to ide tasie. Ako v lete. Ale mne sla dvojka vzdy horsie ale ked idem pomalsie ako 40 ide mi z 3-->2 ide podradit celkom v pohode. Ja to uz mam stare a vela najazdene takze to uz u mna je aj celkom rozbita ta prevodovka. Od kedy mam auto islo to vzdy horsie a v zime este horsie, nove som ho nemal takze neviem ake to bolo s novim.
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

rychlosti

Příspěvek od voyo »

V zime sa to ledva hadze - ale najhorsie je to ked idem z 2 na 3. a v poslednom case aj ked podradujem na 2 ku.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Čau mě můj Lanos za studena taky špatně řadí.Jedničku tam prakticky za jízdy nedostanu a při řazení ze 3 na 2 to de dost ztuha ale když se to trochu ohřej tak po 3-4 Km tak je to OK :D a jde vše zařadit dobře.Koukni jestli nemáš vyběhaný táhla řazení někdo druhej ať ti hýbe se šaltpákou a ty se koukej jak ti běhá na převodovce ten kříž co se s nim řadí je totiž z plastu a když se tam udělá příliš velká vůle tak potom samozřejmě veškerá přesnost řazení je fuč (né že by jinak řadili nějak extra) :?
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

ESTE raz

Příspěvek od voyo »

este mam na vas jednu otazku.
ked mam studeny motor a stojim napriklad na krizovatke s vyradenou rychlostou tak mi auto ide dopredu :shock: - normalne musim brzdit :!:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

To se stává právě kvůli hustému studenému oleji protože tam je tak velký odpor v převodovce že bys musel vyšlápnout spojku aby to přestalo.Je to naprosto normální jev to je prostě fyzika :roll:
zenith

Problemy s prevodovkou

Příspěvek od zenith »

Chalani problem so zaradovanim dvojky je s najvacsou pravdepodobnostou s opotrebovanymi synchronmi. Treba ich dat vymenit a vsetko bude OK.
Vela stastia
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

pytal som sa na Harmincovej aj na to radenie a bolo mi povedane, ze je to spojka a za vymenu chceli 8 litrov (neviem ci aj s robotou). tak som si povedal, ze este chvilu vydrzim :-)
Uživatelský avatar
miv
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2004 14:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Radenie, spojka...

Příspěvek od miv »

Chlapi mam otazocku resp taky moj postrech a xcem sa poradit...
ako ste uz pisali s tym radenim pocitujem to podobne. ovsem nie je to take tragicke.
skor co ma trapi je ze ked preradujem (napr. z 1-2, 2-3, 3-4) a potom spustim spojku, a spustim ju rychlejsie, auto relativne dost poskace. ale ked ho troska viac vytocim tak je to v pohode. neviem ci radim pri malych otackach alebo co...
jednoducho to nie je ako na golfe alebo na fabii, preradim a brutalne rychlo spustim spojku a ziadne sekanie ani nic podobne...
neviem ci mam uz dozivajucu spojku alebo radim pri malych otackach...
ak mate podobne skusenosti alebo viete mi poradit vdaka!
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

pri akych otackach radis vyssie :?:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja nemôžem zaradiť za jazdy jednotku.Niekedy sa mi to podary,ale vätšinou musim zastať aby som ju tam dostal.

GRANKO.Na tej Harmincovej mysliš CAREX? Ja som tam mal auto raz a už nikdy viac. Mesiac im trvalo zistiť v čom je chyba a poškodily mi tam motor.Po mesiaci som odyšiel od tatiaľ a musel som dať nastaviť motor do iného servisu lebo mi skapinal a zle ťahal. Kupiť si tam nejaku sučiastku to ano,ale dať to spraviť niekde inde.
Ja odporučam servis AUTOOPRAVA-Jaroslav Kuchař vo Vysokej pri Morave.Bol som tam trikrát a perfektny prístup ku práci a ochota.je to značkovy servis Škoda.Audi,Seat,ale opravuju všetky značky.
Pred dvomy týždňami som si tam dal vymeniť rozvodovy remeň,kladku na remeň,vymeniť olej skontrolovať brzdy,vymenili mi lanko od ručnej brzdy a spravili kompletnu prehliadku aka sa robi po 80 000 km.Stalo ma to niečo okolo 8.000,-sk.
Uživatelský avatar
miv
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2004 14:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

radenie

Příspěvek od miv »

eMKa Slovensko píše:pri akych otackach radis vyssie :?:
radim cca okolo tych 2500-3000...ale ked to vytocim vyssie zda sa mi ze to lepsie preraduje...
rolando1
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 29, 2004 19:17
Bydliště: Zavar

Příspěvek od rolando1 »

zabuudol som sa prihlasiť ale už som to napravil.
Aby sa nevravelo anonimne ohovaram nejaky servis.
Uživatelský avatar
miv
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2004 14:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miv »

Anonymous píše:Ja nemôžem zaradiť za jazdy jednotku.Niekedy sa mi to podary,ale vätšinou musim zastať aby som ju tam dostal.
to nezaradim ani ja. v ziadnom pripade. musim sa velmi velmi pomali hybat aby som to tam praskol :D
zeby to bolo v nexii tak urobene naschval?
rolando1
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 29, 2004 19:17
Bydliště: Zavar

Příspěvek od rolando1 »

Možno že je.Ostatne rychlosti idu dobre.Niekedy zacitim jemny odpor,ale to nevadi.Inak hneď na prvej jazde s tymto autom som si všimol že keď prechadzam nejake nerovnosti na ceste tak je praraďovanie horšie,ale hneď som to dal odskušať jednému známemu mechanikovy a vravel že je to v norme.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“