nestartuje

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Drobek
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 01, 2009 13:56
Bydliště: Havířov

nestartuje

Příspěvek od Drobek »

zdravím.A je to tady už mám další problém a nevím co s tím,auto mám necelý měsíc a je to samé překvapení.no ale přejdu k věci a doufám,že pomůžete :( :o no prostě nejde nastartovat strčím klíče otočím motor točí ale nechytne takže klíček ven a znovu počkam až to dopípá a točím znovu motor točí ale prostě nechytne.no a takhle pořád do okola až chytne někdy na po třetí někdy na po čtvrté-PROSÍM POMOZTE nevím jestli to je třeba immobilizérem nebo tak něcojo a ještě k tomu možná to má souvislost na palubovce jak jsou ty digi hodiny tak mi tam jednou blikala červená dioda po vytáhnutí klíčku ze spínačky ale to bylo opravdu jenom jednou od té doby jsem jí neviděl :? :? :? doufám že budete mít nějakou radu v rukávě co s tím a předem moc děkuji

Nubira 2000r.v. 1.6l 16V 122 700km najeto
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: nestartuje

Příspěvek od Richard »

Vypadá to na imobilizér, okolo spínačky je taková cívka, co přečte kod z čipu v klíči. Hledal bych tam, snad se ozve i Palikx a upřesní to, jinak dej hledat a zkus si o tomto problému něco přečíst....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Drobek
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 01, 2009 13:56
Bydliště: Havířov

Re: nestartuje

Příspěvek od Drobek »

Richard píše:Vypadá to na imobilizér, okolo spínačky je taková cívka, co přečte kod z čipu v klíči. Hledal bych tam, snad se ozve i Palikx a upřesní to, jinak dej hledat a zkus si o tomto problému něco přečíst....

no to by bylo seper kdyby se ozval podle všeho co tady čtu tak je asi profík co se týče korejců :lol: :D :lol: a co ta červená dioda?ta je tam originál ona není normálně vidět je pod tím černým plastem v těch hodinách?jestli je to fakt nějaká kontrolka deaktivace immobilizéru nebo tak
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: nestartuje

Příspěvek od Richard »

Já mám Nubi I tu kontrolku s tím zámečkem mám v přístroj. panelu. Bliká když je aktivní imobilizér. Když startuješ myslím by neměla blikat. Stejně tak i když zasuneš klíček, pokud bliká furt je chyba v imobilizéru. Ty ale tvrdíš žes ji viděl jednou a pak už ne :?: :?: :?:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje

Příspěvek od Slavek »

Slysis cerpadlo kdyz otocis klicem do polohy II??? muze to byt imobylizer a taky cerpadlo
zkus nejdriv nekolikrat otocit klicem tam zpet bez toho aby si startoval a pak to zkus se starterem, jestli to chyti napoprve tak seti pravdepodovne zavzdusnuje system.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje

Příspěvek od palikx »

se teda ozvu
ty mas asi nubiru 2 ze?ledka by myslim u tohoto auta nemela blikat.jen v pripade ze je problem.ale nevim to jiste uz zapominam a tehle novych nubir jsem zas tak moc nevidel.
kazdopadne to asi bude immo nebo pumpa.
pumpa se da zmerit
immo se da diagnostikou zjistit ale na tuhle novou nubi ji jeste nemam.mozna az propojim draty v konektoru tak se to povede ale nevim.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Drobek
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 01, 2009 13:56
Bydliště: Havířov

Re: nestartuje

Příspěvek od Drobek »

palikx píše:se teda ozvu
ty mas asi nubiru 2 ze?ledka by myslim u tohoto auta nemela blikat.jen v pripade ze je problem.ale nevim to jiste uz zapominam a tehle novych nubir jsem zas tak moc nevidel.
kazdopadne to asi bude immo nebo pumpa.
pumpa se da zmerit
immo se da diagnostikou zjistit ale na tuhle novou nubi ji jeste nemam.mozna az propojim draty v konektoru tak se to povede ale nevim.

ahoj dík že jses ozval.si myslím teda i k tomu předchozímu příspěvku že pumpa asi ne(Doufám :( )myslím že to bude asi fakt ti immo.myslím teda že mám tu 2ku asi. a měl bych na tebe ještě jeden dotaz myslíš že budou v CHEVROLETU schopní mi tu diagnostiku udělat?jsem totiž až z Havířova a co jsem se tady dočetl tak veškerá doporučení na servisy včetně Tebe jsou mi trochu z ruky.a CHEVROLET tady mám pod nosem ale nevím jaké s nima máte zkušenosti vy? NUBIRÁCI zatím diky -i -i :) :) -i -i
Přílohy
ASI 2KA
ASI 2KA
nubira_1.jpg (20.74 KiB) Zobrazeno 2232 x
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje

Příspěvek od palikx »

no havirov je kousek od ostravy ze? tam je servis slusny byvaly daewoo.hanzy je doporucuje.
pozor hlavne ne ostrava hulvaky to jsou hulvati!!!!
v chevroletu by ti ale meli taky pomoct teda u tehle nubiry asi jo.
navic tu diagnostiku na tohle auto uz mam taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
pe4k
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 14, 2009 15:33

Re: nestartuje

Příspěvek od pe4k »

no uplne k prvemu prispevku, mal som nieco podobne na nubire 1 2.0

hladal som pricinu asi pol roka a nasiel som,

neviem odborne co to je, ale po lavej strane motora (pohlad od svetiel) ide taky kablik, ktory je zapichnuty do takej plastovej srandy, ktora asi chrani sviecky pred zablatenim alebo co, a ten konektor staci trosku rozkyvat a auto nastartuje, je to dost efektne pokial nechyta na stvrty raz spravim ten pohyb a chyti ako nove
Nubira I 2.0 16V CDX HTB
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje

Příspěvek od seky »

Na Nubi 2 kontrolka bliká, keď je aktívny immo, no niekedy sa stane ,že ani nebliká. Tiež mi to niekedy blblo, že immo nechcel načítať kľúč a naštartoval až na tretí krát. Tak som spravil diagnostiku vyblikaním , prepojíš v diag.zásuvke pin 5 a 6 a pokiaľ ti ukáže chybu 53 tak je to immo.Následne som vymenil cievku immo v spínačke a od tej doby je to ok.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“