spojka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
miryn
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 23, 2009 09:09

spojka

Příspěvek od miryn »

čauky Matýzáci,jsem tu nová mám Matýzka teprve měsíc,koupili jsme staršího a mám právě taky problém se spojkou že bere u vrchu a při rozjezdu na 1 nepříjemně poskakuje,jak jsem tu četka tak mě čeká výměna ach jo to je pech ale co se dá dělat. Jinak s Matezem maximální spokojenost :roll: Jana
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

JanuloB vítej na fóru. Pro začátek malou Obrázek a ať se ti tu u nás líbí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Pripajam sa k pozdravu :)

...ta spojka myslim ide trochu postelovat....chalani budu vediet viac. Myslim ze na konci lanka (pod prevodovkou) je zavit, a da sa to tam trochu nastavit...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Také zdravím novou majitelku tohoto prima vozítka :D

Smím se zaptat,kolik má to autí najeto,že už ta spojka takhle zlobí??
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
miryn
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 23, 2009 09:09

spojka

Příspěvek od miryn »

Děkuji za příjemné přivítání.Abych odpověděla všem jedním vrzem tak náš Matýsek jak mu náš nejmladší říká má najeto 85000 km. Spojka fakt zlobí,štelovat jsme zkoušeli. Myslela jsem si ze zčátku že třeba auto moc sleduji,ale jel v něm i manžel a taky se mu to nepozdává,raději to vyměníme .Zatím se mějte a díky za příspěvky ;)
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Pridávam sa k privítaniu novej členky,prajem nech matízek spoľahlivo slúži. Ono,čo sa týka tej spojky,pri ojetinách je to vždy lotéria,nevieme ako s nim zaobchádzal predošlý majiteľ,mne zas po 43 000 km odišlo spojskové lanko.Ak však ten predošlý držiaval nohu na spojke,može kľudne odísť po 85 000km,inak by mala vydržať tak okolo 120 000
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
miryn
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 23, 2009 09:09

Příspěvek od miryn »

alvin píše:Pridávam sa k privítaniu novej členky,prajem nech matízek spoľahlivo slúži. Ono,čo sa týka tej spojky,pri ojetinách je to vždy lotéria,nevieme ako s nim zaobchádzal predošlý majiteľ,mne zas po 43 000 km odišlo spojskové lanko.Ak však ten predošlý držiaval nohu na spojke,može kľudne odísť po 85 000km,inak by mala vydržať tak okolo 120 000
no jasně taky jsme to tak pojali,díky za tipy a pro dnešek končím,mějte se
Uživatelský avatar
keegan.sk
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 28, 2007 22:48
Bydliště: slovensko

Příspěvek od keegan.sk »

zdravím Vás a taktiež vítam janulu... no ja mám skusenosti so spojkou čerstvé. neviem či bola menená no ked som matizka kupoval pre 3 rokmi mal 118 000 km... už vtedy bolo citelné že tá spojka nie je celkom Ok ale našlapal som na ňu este cez 40000.. teraz bola uz nutná výmena ked sa mi zlomil výtlačný tanier na 3 časti.. fotky už vážne priložím po výkende ked dorobím aj to lanko ručnej brzdy... a inak teraz ked som dal matízka do poriadku sa s ním budem s najvačšou pravdepodobnosťou lúčiť.... ale uvidíme.
Matiz I 0.8 r.v. 98 moje od 05 teraz 157000 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Poradťe niekto,prosím,kde všade treba mazať spojkový machanizmus,začala mi ísť hrozne ztuha,namazal zospodu všetky otočné časti aj pod manžetu na bowden som najprv nastriekal wd40 a potom natlačil AOO,aj čap po d pedálom som namazal wd-40,poradte ešte,kto máta skusenosti,kde som zabudol,kde by to ešte bolo treba namazať
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

No,myslím si,že lanko spojky žádný "mazaci plán" nevyžaduje.Pokud Ti nepraskla ta krycí manžetka na konci lanka u převodovky a nevnikly tudy nějaké nečistoty,tak ztížený chod způsobí snad jen roztřepené lanko uvnitř bowdenu.Zkus odpojit lanko od páky na převodovce a testni samotné lanko a hned poznáš jestli je to lankem nebo je zrada někde jinde :cry:
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Lanko je nové má 7000 km,ale už sa to chová dobre,stačilo s tým trochu pojazdiť,aj manžeta je bezchybná. To mazanie tukom pod manžetou som videl v servise na prehliadke
Vďaka za radu,Mikeši.
Inak bol som prekvapený ako ľahučko ide otáčať nastavovacou matkou,na tom starom lanku to sľo veľmi ťazko
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
_LoLeG_
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 21, 2009 05:08
Bydliště: Brno

Re: spojka

Příspěvek od _LoLeG_ »

A je to tu....odchází mi spojka. Dnes mi to konstatoval kamarád v servise. Ale zajímavé je v tom že mi odešla už po necelých 70-ti tisících. Je to velice smutné pro mě i pro mou peněženku. Nevíte jaktože odešla tak brzy?
Daewoo Matiz 0.8
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: spojka

Příspěvek od Rado77 »

Mozno stylom jazdy - nemyslim to v zlom. Ak si tomu nakladal denne, alebo s tym jazdil niekto, kto drziaval spojku dlho na zemi.....alebo proste sa to obcas stava
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“