Palivové čerpadlo

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Palivové čerpadlo

Příspěvek od rado7650 »

Prosím o radu: Čerpadlo mi, pri zapnutí kľuča vydáva taký chrapľavý zvuk, hlavne pri prvom štarte.Pri druhom už ide o.k. Prečo? Netreba ho vymeniť?
Reklama
 

igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od igor.ma »

Už sa porúča, mne robilo to isté. Radšej ho vymeň, lebo ťa niekde nechá, ako mňa, našťastie len v práci, kde som si to po 3 dňoch vymenil.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od rado7650 »

igor.ma píše:Už sa porúča, mne robilo to isté. Radšej ho vymeň, lebo ťa niekde nechá, ako mňa, našťastie len v práci, kde som si to po 3 dňoch vymenil.
Myslel som ,že to robí preto kým natiahne benzín po dlkšom odstavení auta.Vymenil si si ho sám?Koľko ťa stálo.
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od krowman »

rado7650 píše:
igor.ma píše:Už sa porúča, mne robilo to isté. Radšej ho vymeň, lebo ťa niekde nechá, ako mňa, našťastie len v práci, kde som si to po 3 dňoch vymenil.
Myslel som ,že to robí preto kým natiahne benzín po dlkšom odstavení auta.Vymenil si si ho sám?Koľko ťa stálo.
I to je mozny! Me se to stava kdyz je v nadrzi min benzinu a auto dyl stoji, tak pak dojdu otocim klickem a slysim takovy bublani, ale ted uz vim, ze nemam startovat a vypnout klicek a zase zapnout, tak to udelam pakrat nez neuslysim klasicky zabzuceni a vim ze to nastartuje...
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od igor.ma »

krowman píše:
rado7650 píše:
igor.ma píše:Už sa porúča, mne robilo to isté. Radšej ho vymeň, lebo ťa niekde nechá, ako mňa, našťastie len v práci, kde som si to po 3 dňoch vymenil.
Myslel som ,že to robí preto kým natiahne benzín po dlkšom odstavení auta.Vymenil si si ho sám?Koľko ťa stálo.
I to je mozny! Me se to stava kdyz je v nadrzi min benzinu a auto dyl stoji, tak pak dojdu otocim klickem a slysim takovy bublani, ale ted uz vim, ze nemam startovat a vypnout klicek a zase zapnout, tak to udelam pakrat nez neuslysim klasicky zabzuceni a vim ze to nastartuje...
Lenze on pise, ze ma chraplavy zvuk, to je asi taky pred zadretim, presne to mi robilo, ale nie dlho, tak 2 - 3 dni a skoncilo. Stalo ma 1500 Sk / ale len to vnutro, motor s cerpadlom/, sam som si ho vymontoval, rozobral, vlozil tam to nove "vnutro" a potom nahodil, nie je to nic strasne, priemerne zrucny clovek to zvladne.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od ninja3 »

Mně už ten chraplavý zvuk po delším odstavení auta čerpadlo dělá cca 2 roky, pořád čekám, kdy se odporoučí, a ono zatím furt maká :-)) Naštěstí mám i LPG, kdyby mě to někde chtělo nechat...
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od igor.ma »

ninja3 píše:Mně už ten chraplavý zvuk po delším odstavení auta čerpadlo dělá cca 2 roky, pořád čekám, kdy se odporoučí, a ono zatím furt maká :-)) Naštěstí mám i LPG, kdyby mě to někde chtělo nechat...
Ja mam tiez LPG a nechalo ma to :( , musim predsa startovat na benzin, ty nemusis? Aky mas system LPG?
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od ninja3 »

Ano, sice automaticky startuje na benzín a po zvýšení otáček přepíná na LPG, ale zkusil jsem zajímavou věc, víceméně náhodou, v zimě (měl jsem v nádrži míň benzínu a nějak to nechtělo chytit).... Přepnu natvrdo na LPG (ne doprostřed na automat) a zkouším nastartovat, docela dlouho nic, ale asi na třetí, čtvrtej start (po 5-7 sekundách startování) to opravdu chytlo přímo na LPG. Zřejmě to tomu nějak chvilku trvá, než se tam cosi natlakuje. Po celou dobu startování jsem lehce přišlapával plyn (nevím, zda to mělo nějaký význam). Od té doby jsem to zkoušel ještě jednou a fungovalo stejným způsobem. Jinak mám BRC.
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od igor.ma »

ninja3 píše:Ano, sice automaticky startuje na benzín a po zvýšení otáček přepíná na LPG, ale zkusil jsem zajímavou věc, víceméně náhodou, v zimě (měl jsem v nádrži míň benzínu a nějak to nechtělo chytit).... Přepnu natvrdo na LPG (ne doprostřed na automat) a zkouším nastartovat, docela dlouho nic, ale asi na třetí, čtvrtej start (po 5-7 sekundách startování) to opravdu chytlo přímo na LPG. Zřejmě to tomu nějak chvilku trvá, než se tam cosi natlakuje. Po celou dobu startování jsem lehce přišlapával plyn (nevím, zda to mělo nějaký význam). Od té doby jsem to zkoušel ještě jednou a fungovalo stejným způsobem. Jinak mám BRC.
Ja mam Lovato a tam ziadna stredna poloha nie je, je tam jedno elektronicke tlacitko a vsetko si robi automaticky, takze mne sa neda natvrdo prepnut na LPG.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od palikx »

kdyby neco cerpadlo mam-kompletni jednotka s merakem paliva.jen vyndat stare a nandat nove cena 2500 origo daewoo nove
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“