Lanos nechcel nastartovat - zaujimavy dovod

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Lanos nechcel nastartovat - zaujimavy dovod

Příspěvek od vado »

Klasicky problem:
Vecer som dosiel v dazdi a zime pred barak, auto normalne fungovalo. Cez noc napadol sneh a trochu primrzlo. Dosiel som k autu, dost som sa ponahlal, viezol som navstevu k vlaku. Chcem nastartovat. Motor po dvoch-troch pretoceniach naskoci, ale len dva-tri zapaly a skape. Skusam to viackrat, vzdy to iste. Zaberie a skape. Baterka je nova (rocna), starter bezi OK. Pozeram pod kapotu, vsetko vyzera byt normalne. Len sa nechce rozbehnut. Nervozita stupa, cas pokrocil. Skusam to po neviem kolky krat. Bez nejakeho logickeho dovodu, skoro podvedome vypinam ventilator kurenia. Po nasledujucom pokuse motor naskoci a normane bezi. Az potom si vsimnem, ze stierace su zapnute, ale primrznute. Vypnem packu a ked ich odlepim, prebehnu raz cez sklo a zastavia.
Pravdepodobny dovod:
Packa stieracov zostala zapnuta, podobne ako ventilator. Po zapnuti zapalovania sa stierace pohli z nulovej polohy, ale kuoli namraze nemohli ist dalej. Boli uz vsak v polohe, ked bol zopnuty dobehovy spinac. Po spusteni startovania ECU vypina co najviac spotrebicov (vratane stieracov a ventilatora). Preto starter normalne tocil a motor na chvilu zabral. V tom momente ECU zapla spotrebice. Pretoze odber zastaveneho motora stieracov je ozaj velky, navyse sa rozbiehal aj ventilator kurenia, nastal pokles napatia a ECU nemala z coho vyrobit iskru (alternator este nepracoval) a motor sa zastavil. Poistka stieracov sa neprepalila, pretoze som hned po kazdom pokuse nastartovat vypol zapalovanie, takze stihala vychladnut. Ked som vypol ventilator kurenia, pokles nebol az taky velky a motor ostal bezat.

Cele to uvadzam len ako zaujimavost a pre poucenie. Ak vam hlavne v zime nechce naskocit motor, skuste povypinat vsetky spotrebice (vratanie radia, svetiel a inych cingrlatok), moze to pomoct. A hlavne ak mate stierace nie v nulovej polohe, odlepte ich a nechajte dobehnut :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

djneo
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 14, 2009 09:01

Re: Lanos nechcel nastartovat - zaujimavy dovod

Příspěvek od djneo »

Diki moc za info. Taketo informacia sa vzdy mozu zist. -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX 1997
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“