chip tuning

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
lubopower
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 24, 2008 22:51
Bydliště: Zvolen

Re: chip tuning

Příspěvek od lubopower »

tu hmostnosť som si pomylil ,je to celkovo 1121 Kg...
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chip tuning

Příspěvek od Ondras »

lubopower píše:tu hmostnosť som si pomylil ,je to celkovo 1121 Kg...
Takže to poopravíme. Výkon se ti snížil z 97 na 85HP na kolech. Takže za svých 6000sk jsi obdržel omezovač, jehož účelem je zvýšené riziko mechanického poškození motoru a dále odebrání 12HP na kolech, aby se recipročně eliminovalo riziko, že se k tomu omezovači často podíváš :D.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
lubopower
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 24, 2008 22:51
Bydliště: Zvolen

Re: chip tuning

Příspěvek od lubopower »

tak ešte raz musíš počítať - do tretice najlepšie - ja mám seriovy výkon 106 koní
Ondras píše:
lubopower píše:tu hmostnosť som si pomylil ,je to celkovo 1121 Kg...
Takže to poopravíme. Výkon se ti snížil z 97 na 85HP na kolech. Takže za svých 6000sk jsi obdržel omezovač, jehož účelem je zvýšené riziko mechanického poškození motoru a dále odebrání 12HP na kolech, aby se recipročně eliminovalo riziko, že se k tomu omezovači často podíváš :D.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chip tuning

Příspěvek od Ondras »

lubopower píše:tak ešte raz musíš počítať - do tretice najlepšie - ja mám seriovy výkon 106 koní
Co to tu zase plácáš? Jaký seriový výkon? To číslo, které jsi udal (pakliže jsi jej vyčetl ze std. specifikace nebo TP), je výkon motoru na jeho setrvačníku. To o čem se tu bavíme je výkon na kolech. Pokud jsi to přhlédl, tak si znovu přečti mé posty. Je to tam.

Já jsem pouze počítal změnu výkonu před a po úpravou. Bez ohledu na další údaje (jako např. hmotnost auta) z tebou(!) dodaných dat jednoznačně plyne, že po úpravě auto jede hůř. Čísla hovoři takto, tvůj pocit jinak. Já mám jasno čemu budu věřit víc.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
lubopower
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 24, 2008 22:51
Bydliště: Zvolen

Re: chip tuning

Příspěvek od lubopower »

dobre ,takže môj výkon je 85 koní, to mi stačí, bude sa mi dobre zaspávať že podla tvojich výpočtov mám po čipovaní o 12% auto slabšie, pomalšie ,potom budem mať aspon o nižšiu spotrebu. tak sa mi ten čip oplatil, lebo ušetrím na benzíne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chip tuning

Příspěvek od Ondras »

lubopower píše:dobre ,takže môj výkon je 85 koní, to mi stačí, bude sa mi dobre zaspávať že podla tvojich výpočtov mám po čipovaní o 12% auto slabšie, pomalšie ,potom budem mať aspon o nižšiu spotrebu. tak sa mi ten čip oplatil, lebo ušetrím na benzíne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sice se směješ, ale patrně jen sám sobě. Shrňme si to. Snad to pochopíš i ty, ačkoli, jak vidno, máš problém se orientovat v tak základních pojmech jako je výkon na kolech a setrvačníku. Pokusím se tedy závěr sepsat v co nejjedodušších větách. Snad se chytneš i ty.

* Řekl jsi, že jsi si nechal ochipovat auto.
* Řekl jsi, že lépe jede.
* Řekl jsi, že je to tvůj pocit.
* Udal jsi 2 čísla, která měla tvůj pocit podložit.
* Zrychlení na 1/8 míle před úpravou a zrychlení na 1/4 míle po úpravě.
* Po přepočtení obou časů na 1/4 míle vyšlo, že jsi pomalejší.
* Po úpravě to zajedeš za 17.93, před úpravou za 17.13.
* Bylo účelem úpravy zpomalit tvůj vůz?
* Asi ano, neb tvrdíš, že jsi spokojený.

Nebo snad tvrdíš, že uvedená čísla neplatí? Proč jsi je pak sem psal?
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
lubopower
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 24, 2008 22:51
Bydliště: Zvolen

Re: chip tuning

Příspěvek od lubopower »

ale sa sa ti nesmejem....čip mal význam o 12% menší výkon - kedže mám teraz spotrebu 8 litrov na 100km klesne mi spotreba skoro o 1 liter - 1 euro - 30 Sk, takže keď prejdem 20.000 km mám ušetrených 6.000 Sk....mna ten čip stál ,ako som napísal po vzájomnej dohode ovela menej. :PP:
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: chip tuning

Příspěvek od Ondras »

I zadarmo je to drahé. Tvůj chipovací podvodník měl k udělení slevy evidentně dobrý důvod.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: chip tuning

Příspěvek od SkylineGTR »

To jsem si zase početl. :lol:
Nejvíc mě ale dostalo, že mu to točí 7500ot/min. S tím bych se moc nechlubil a raději přemýšlel, co s tím, bo to už je fakt za hranici únosnosti pto ten motor.
Mě osobně po úpravě ŘJ se omezovač dostal na 6900 ot/min. A i tak to nikdy raději nezkouším. Jo, kdybych měl jiné písty atd.... ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Odpovědět

Zpět na „LANOS“