Diagnostika

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět

jsem ochoten zaplatit za diagnostiku auta

ano do 100
45
14%
ano do 200
86
28%
ano i vice jak 200
158
51%
ne
22
7%
 
Celkem hlasů: 311

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to Brousku v Praze by to bylo " v teple ", a to je podstatný dyť von palikx už je dneska haprus na kolena a záda, no asi jako každej mechanik...u mého známého má k dispozici servisní zázemí i s vytápěnou podlahou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Krtek »

palikx píše:ahoj
jsem stastne v pribrami u rodiny
Dekuju napsali jste to pekne.tak at jezdi.
Ty jsi taky od příbrami ? Sakryš že to po tolika letech daewrooklubu nevim.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

nene jen moje zena ma v pribrami pribuzne a tak jsem na vikend jel za nimi.
uz jsem doma v PRAZE a za chvili jedu pro diagnostiku.tak snad se to podari.
jen tak premyslim nad tim co jsem o vikendu zazil a co vidim ted
nekdo hlasuje ze neni ochoten platit za diagnostiku.osobne by me moc zajimalo jaky k tomu ma duvod a pokud se nestydite tak mi poslete soukromou zpravu
jelikoz o vikendu jsem jasne zjistil ze nektere ukony bez pristroje udelat nelze a chovani servisu je v nekterych pripadech naprosto odmitave.
takze VY co mate daewoo zacinate mit v nekterych castech republiky zasadni problem s tim ze pokud auto prestane jezdit nikdo vam to neopravi.treba pripad ztraceneho klice -bez stare daewoo diagnostiky NEMATE SANCI.
pristroje na chevrolety stara auta NEPODPORUJI:
a dekuji vsem kteri jsou ochotni alespon malou castku zaplatit aby se vedelo kde je pripadny problem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
wraco
Příspěvky: 24
Registrován: stř led 14, 2009 13:16
Bydliště: Děčín

Re: Diagnostika

Příspěvek od wraco »

palikx píše:nene jen moje zena ma v pribrami pribuzne a tak jsem na vikend jel za nimi.
uz jsem doma v PRAZE a za chvili jedu pro diagnostiku.tak snad se to podari.
jen tak premyslim nad tim co jsem o vikendu zazil a co vidim ted
nekdo hlasuje ze neni ochoten platit za diagnostiku.osobne by me moc zajimalo jaky k tomu ma duvod a pokud se nestydite tak mi poslete soukromou zpravu
jelikoz o vikendu jsem jasne zjistil ze nektere ukony bez pristroje udelat nelze a chovani servisu je v nekterych pripadech naprosto odmitave.
takze VY co mate daewoo zacinate mit v nekterych castech republiky zasadni problem s tim ze pokud auto prestane jezdit nikdo vam to neopravi.treba pripad ztraceneho klice -bez stare daewoo diagnostiky NEMATE SANCI.
pristroje na chevrolety stara auta NEPODPORUJI:
a dekuji vsem kteri jsou ochotni alespon malou castku zaplatit aby se vedelo kde je pripadny problem.
Pokud to alespon trochu pujde, jdi do toho. Vic lidi hlasuje, ze je ochotno zaplatit. A ono ochotno neochotno, oceni to az kdyz bude problem, a ze ten se objevi vzdy necekane a servisy bezradne jen krcej ramena. Tobe to preci nebudu vypravet :D
Daewoo Racer 1,5 GSi r.v.93
diky Palikx a Serpico uz zase krasne vrci :-)
tak uz zase nevrci, ze by ta sama zavada? jiskra nikde :-(
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Diagnostika

Příspěvek od Hanzy »

Diagnostika urcite super vec a velka pomoc kdyz je problem ho najit takze rovnez nechapu kdo hlasoval ze ne ja ji sic mam k dispozici za symbolickou cenu ale jsem rad ze jsem ji zatim nepotreboval...cena 200-300kc mi pripadne kulturni u techto vozu samo u novejsich potrebujicici novejsi diagnostiku i vic nebo to neco stoji a musi se to zaplatit... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

tak
mam ji doma
ale.....
ma to hacek ktery snad docasne zitra vyresim a pozdeji se snad podari uplne.chybi konektory do auta.
a pak jeste jeden a to ze nesviti display a musim koukat baterkou ale to spravi nejaka led dioda pod display.
takze v tuto chvili to mam doma ale bezpecne muzu diagnostikovat jen sangyong musso korando,chairmana, a istanu coz ani nevim co je za auto.
v praci mam ale konektory z jine diagnostiky ktere nepouzivame a tak si je pujcim a budu doufat ze bude fungovat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to palikx držím palce a dodávám sebedůvěru - musí se tam nacpat ty naše káry - případně jsem snad schopný dokopat k tobě svoje kamarády programátory, no lidi znalé, ale časově hrozně zaneprázdněné...
...to wraco má právo na posouzení nutnosti diagnostiky zvlastní zkušenosti ( nestačí jenom diagnostikovat ale opravit!!! ), v servisu by se nedoplatil viz i moje dávná zkušenost se Srba servisem...
u wraca byla smůla: nový zapalovací modul a to by slupnul každý, navíc Pavel netušil, že ho mám sebou...

Tak jenom opakuji palikx a diagnostika ... no to je snad náš anděl s korejskou aprobací našeho servru

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru - i já jsem se přiklonil k ceně vyšší jak 200.-Kč. V autorizovaném servisu, jsem zaplatil za 10minut diagnostického laborování bez výsledku asi 270.-Kč / údajně to vyžadovalo alespon 1 hodinu/.
Zdravím " Pavlíka " a držím palce aby to dopadlo :lol: ahoj " Vazoun " :lol:
----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :o)
Matiz SE r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2010

Nežli jsem to dopsal - zjištuji že už to máš doma,tak tomu vychytej ty mouchy at je to plně fuknkční - čau
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od kitt2002 »

Kdo nechce nic platit, je blb. At si sezene vlastni kvalitni diagnostiku a pak to mozna pochopi. Ja se priklanim kolem 300,-.Preci jenom neco stoji zaplaceni diagnostiky a cas u ni straveny. Skoda jen, ze ta moznost nebyla tak pred 3 mesici, kdy mi auto stalo asi 3 mesice, nez se prislo na zavadu. Udelal sem si vlastni kabel i soft sem nekde po netu nasel , ale skoncilo to na tom, ze zadny z notebooku nemel lpt nebo com port ...
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to vážení pořizovací cena u diagnostiky je někde okolo 80tisíc Kč - je to prostě profi, běžný laptop má podstatně vyšší výkonnost ale koupíš přípojku stáhneš softvare a výsledek je takový jaký je...a stejně to chce zkušenosti a prostě praxi...takže tak
vazoune jseš ze starý školy a dovedeš ocenit práci někoho kdo umí a o tom to je taky

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Krtek »

Ono s tou ochotou platit to bude všeliký. Hlasoval sem pro (už nevim jakou částku) ale z máho pohledu: když jedu do servisu na opravu, beru to tak že diagnostika je v ceně tý opravy pokud je třeba. Při servisce jí snad taky dělaj. A mně se třeba nestaně že bych potřeboval jenom diagnostiku a zase odject. Těžko bych to bez opravy potřeboval samostatně. Takže sem moh vlastně hlasovat že platit nic nechci :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

jasne byva to v cene oopravy ale zaplatis vzdy pouziti pristroje.jen nektere mrtvoly bez pocitace nerozjedes.
tak dnesni test bez uspechu.konektor ze suzuki je jinak zapojen..
ale ja se nevzdam.moznosti jeste mam tak jedna urcite pojede.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diagnostika

Příspěvek od Slam »

palikx píše:takze v tuto chvili to mam doma ale bezpecne muzu diagnostikovat jen sangyong musso korando,chairmana, a istanu coz ani nevim co je za auto.
Tak všechny tyhle modely se dělaly i jako DAEWOO a Istana byla dodávka (licenční Mercedes-Benz MB100). Musso a Korando je celkem běžné, ale v Evropě se Chairmana prodalo jen pár kusů u nás a v Polsku a Istana se prodávala snad jen v Rusku: :)

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

slame jeste ze te mam.ty jsi taky vedma.
to je v poho ja to vyresim i za cenu ze znicim konektor na muso.to me netrapi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to Krtku hloubavej já Tě beru a je dobře, že jsi ventiloval svůj názor od toho nett je..., ale příklad u Srby mi počítali za použití diagnostiky tuším 800 Kč a vyměnili těsnění pod hlavou a to tak že při odjezdu mi chcala voda... ( těsnící gumový kroužek vodní pumpy ), když jsem to reklamoval, vrátil jsm se do servisu napsali novou příjemku na 3 000 Kč, s podezřením na případnou výměnu vodní pumpy...proč to neudělali najednou, proč mechanik když hejbnul s pumpou tam nedal nový těsnění s cenou do 50 Kč a to přeháním...těch proč je najednou ňák moc... a hlavně auto neopravili nejelo prostě jak má, opravil to až palikx!

...jinak vem si například geometrii běžná cena 800 - 1 400 Kč na laserové ( její P.C. cena je asi 1,2mil Kč ), při avízované průměrné hodinové sazbě 500 Kč, ji má mechanik zhruba za 20 minut = hodinová sazba je tedy až 7 000 Kč ( 1 400 x 5 )...
...a k palikxovi a jeho diagnostice, wraco mi promine indiskrétnost - palikx účtoval - chtěl 500 Kč dohromady, tedy 200 Kč za použití diagnostiky ( a musí ji koupit, aby mu říkala pane a jiná cesta není v práci ji nemá...) 300 Kč za práci 3 hodin v zimě venku pod přístřeškem ( a byla mi zima..), navíc tam byl problém s autoalarmem, nikdo nevěděl jak je zapojený a který okruhy vyřazuje s činnosti, ještě musím připomenout že servis to nechtěl dělat...
...závěr, který si nejspíš uděláš po přečtění už nemusím prezentovat, že...
taky mi můžeš poslat někam ale tomu nevěřím, jenom si myslím, že palikxovi jde o nás jako komunitu a při svých cenách, nás a naše auta musí mít rád...

Tedy mějme palikxe za to co pro nás dělá rádi, přinejmenším jako svoje finance
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“