SPEEDY ma nové Lacetti

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Slam »

SPEEDY píše:na zimních gumách to hučí jako prase
To je hold pneumatikama (resp. kombinace vzorek + smes + konstrukce), uz se to tu nekde resilo. Ja mel 2 sezony na predni naprave Barumky a "hucelo to jako prase" a pak mi to v servisu prohodili, dopredu sly Debicy, Barumky dozadu a najednou krasne ticho! PS: Ty pneumatiky jsem dostal k autu, takze nekritizovat...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Rastos »

SPEEDY píše: ted je to takove syrove poradne to nejde ani do otaček ale jak uu jsem psal prvni jizda byla tragicka jsem si rikal ze i litrovka me ujede
Tomu motoru treba prist na chut. Mal som moznost najazdit tisice km na niekolkych Lacetti 1.8 vo vsetkych karosarskych verziach s roznymi km. Z toho auta nikdy nebude sportak (aj 1.4 a 1.6 idu lahsie do otacok). 1.8 si ale vyzaduje kludneho nenahliveho sofera, za to sa odmeni prijemnou tichou jazdou s dobrym tahom v nizkych otackach. Je to taky "antistresor" - treba len prist na ten rytmus a bude to ono.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od megajvr »

Speedy- gratuluji ti k novému autu :lol: Je to krasavec, a ty rámečky kolem SPZ -i Ta barva je móóóc pěkná :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Krtek »

Nechci nikomu brát iluze ale u Lacettiho hučej nejvíc nápravy. Tu zadní nepřehlučí žádný pneu :roll:
Počítej s tim že to je 16V a pod 2 tis ot ho spíš trápíš. Rozjíždí se a na plyn reaguje tak nějak až kolem 3,5-4 tis ot. Schválně to prubni držet v týhle hladině třeba na dálnici a bude to raketa.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Jura »

Krtek píše:Nechci nikomu brát iluze ale u Lacettiho hučej nejvíc nápravy. Tu zadní nepřehlučí žádný pneu :roll:
Počítej s tim že to je 16V a pod 2 tis ot ho spíš trápíš. Rozjíždí se a na plyn reaguje tak nějak až kolem 3,5-4 tis ot. Schválně to prubni držet v týhle hladině třeba na dálnici a bude to raketa.
Nevím, ale u mého sedana se mi zdá, že hučení od náprav není nijak výrazné, i kdfyž je fakt, že záleží na povrchu silnice. A když na některým asfaltu hučí, tak spíš přední náprava. A na gumách to taky dost záleží. Na zimních Kumho je to slyšet o dost víc než na letních Kléber (ale stejně letní Kumha byly lepší). Spíš mě dost štve, jak hlučný jsou nápravy např. na kostkách nebo frézovaný vozovce. To je v porovnání s jinými auty fakt děs.
Co se týče motoru, tak podle mě pro klidnou a ekonomickou jízdu je optimum mezi asi tak 2200-3000, ale pokud chce člověk hýbnout zadkem, musí určitě nad 3 tisíce, kolem 4 tisíc je zátah asi tak nejlepší. Pod 2 tis. nejezdím. Ale samozřejmě neznám rozdíl v chování mého motoru (90kW, Euro III) a novějších motorů od MY 2005 (89 kW, Euro IV).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
lacetti76
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 26, 2009 20:19
Bydliště: NITRA

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od lacetti76 »

-i ahoj ludia kupil som si sedan lacetti a som z neho uuuuuplne happy.1,6 benzin stredna výbava.a cital som ze existuju zrazi chevrolet hmmmm to je zaujímavé! :PP:
lacike
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od koniQ »

vitaj SPEEDYho a lacetti76 a gratulujem k autičkam -i nech služia :)

a jasne ze byvaju zrazy, najblizsi vyzera ze taky maly cesko-slovensky je tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=25&t=13123 ale bo sekcii zrazy :)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Serpico »

...to SPEEDY gratuluji a přeji km bez nehod a škrábanců od nepřejícných mentálně zaostalých pitomců...barva se mi líbí také

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
maderead
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 10, 2009 16:19
Bydliště: Opava

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od maderead »

-i Super kočár.Mám to samé ale krátkou verzi,i barvu jsem zvolil stejnou.Líbila se mi ze všech nejvic.
Mohl bych ti napsat pár otazek?Mam tápení s motorem.Při přeřazování ( například z 2 na 3 )
mi motor zůstavá pořád v otáčkách.Tedy 2,3 možná 4 sekundy.Je to normální nebo mam nějakého hybryda!
Jsem totíž zvikly ze starého auta že mi při přeřazování otáčky padali.
maderead - Chevrolet Lacetti 1,6 80 kw Hatchback
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Jura »

maderead píše:Při přeřazování ( například z 2 na 3 )
mi motor zůstavá pořád v otáčkách.Tedy 2,3 možná 4 sekundy.Je to normální nebo mam nějakého hybryda!
Tak to je normální, to dělá spousta aut, i benzínový turbo pětiválce u Volva. Je to tak kvůli emisím. Je potřeba si na to zvknout a přizpůsobit tomu rytmus řazení.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Mexikanec
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 11, 2009 14:11

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Mexikanec »

Tak bych se rád připojil... -i

Lacetti 1.6 16V r.v. 2007 najeto 34tkm

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Krtek »

fešák
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: SPEEDY ma nové Lacetti

Příspěvek od Jura »

Krtek píše:fešák
tóóó jóóó!!!

Tak ať Ti jezdí.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“