Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Mauner78
Příspěvky: 49
Registrován: pon říj 29, 2007 08:34
Bydliště: Usti nad Labem

Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od Mauner78 »

Přeji krásný den
(nubi 1, 1999, LPG BRC)

1.
chystám se na emise. Při delší jízdě 100km/h na pětku (čtyřku) se mi rozsvicuje check (diagn. v servisu říká lamba). Vždy tak na 20s pak zhasne a po chvilce zase. Na chodu motoru vůbec nic necítím (cuknutí apod.).
Dlouho jsem to neřešil a teď jdu na emise tak bojím bojí. Koukám, že se tam měří také nějaká lambda - tím se myslí ta sonda nebo je to úplně něco jiného? (tak se nesmějte ;-)
Jinak auto po ránu docela kouří, ale žádnej extrém.
Našel jsem typ, před emise pořádně auto protáhnout - má to smysl?

2.
No a pokud je tu někdo LPG guru: na LPG po dovozu z itálie ;-) se 2 roky nešáhlo (kromě výměny nádrže), je tam nutná nějaká údržba (filtry apod.) nebo mám počkat až se něco semele (snížení výkonu apod.)?

3.
A teď už jen drobnej tip odemne. Nubi cukala na LPG i trochu na benzin, něco se tady i řešilo. Klasika nepomohla (kabely, svíčky, ...). Víte co pomohlo? Nová baterka. A včíl mudruj. (a resetem ecu to nebylo, to sem dělal před tím 100x)

Díky za rady!!!
Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od -peha- »

No neviem ako je na tom legislatíva v CZ ale k tomu LPG tak dobré je si to nechať raz za rok nastaviť a výmeny filtra sa pri sekvenciii robia asi tak tiež raz ročne ale je to dané počtom km od výrobcu,no a potom samo že ročná kontrola sa robí aj na vizuálnom stavu a či nedochádza k úniku,potom sú tam membrány ale tam sa robí výmena aj keď je doporučená okolo 90 000 km tak podla potreby lebo pokud to funguje a nevykazuje chyby tak je to bez problémou :idea:

Tak že zhrnutím-raz ročne kontrola s nastavením
-na sekvenčnom raz ročne alebo výrobcom dané výmena filtra plynného média(to to len pre sekvenciu ! )
-podla potreby výmena membrán a filtra kvapalného média
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od Granko »

check engine na LPG blika pravidelne aj mne, ja som vytopil tu krabicku, co emuluje lambda (resp. nieco podobne), no a kedze mi to montovali strasni motaci, tak tam nemam ani servoventil, ale len rucny (nastaveny v nejake +- chodivej polohe). takze ja cez EK urcite neprejdem a obavam sa, ze ani ty nie :)
Mauner78
Příspěvky: 49
Registrován: pon říj 29, 2007 08:34
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od Mauner78 »

Granko píše:check engine na LPG blika pravidelne aj mne, ja som vytopil tu krabicku, co emuluje lambda (resp. nieco podobne), no a kedze mi to montovali strasni motaci, tak tam nemam ani servoventil, ale len rucny (nastaveny v nejake +- chodivej polohe). takze ja cez EK urcite neprejdem a obavam sa, ze ani ty nie :)
Tak to mne povzbudilo, takže jedině ze skály. (technickou projdu, tam se to nějak udělá ;-) ale bohužel neměřej lpg, to musím jinde a tam to bude horší)
Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od koniQ »

ad1.: z rozsvietenia CHECK si nic nerob, mne sa rozsvieti po 4-5km a svieti az kym nevypnem motor a pritom zmenia ziadna, proste vzdy ked idem LPG tak sa rozsvieti :)

ad2.: co sa tyka plynoveho filtra tak ja som ani nevedel ze tam neco tak je :oops: a ked mi zacalo kapat na LPG tak som dosiel do servisu a povedal ze tak kazdych 20 000 km na LPG by sa malo precistit -i

ad3.: no vymena baterky v tomto pripade je naozaj sranda. aj ked si myslim ze auto si pytalo novu baterku a nevedelo ti to inac povedat :lol:

a neboj predtym ako pojdes na STK alebo EK prebehni trosku auto na benzine tak 120 na 4ke , tak 3500 - 4000 otacok trosku prepalis ventili a potrubie a bude to OK :) :o)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Mauner78
Příspěvky: 49
Registrován: pon říj 29, 2007 08:34
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne - PROŠEL!!

Příspěvek od Mauner78 »

PROŠEL!!
Tak jsem udělal EK (nubi 1,6, 1999, LPG BRC),
pán byl na mne moc hodný a ochotný
CO bylo celkem v pohodě, ale s HC byl problém. No nějak do dopadlo.
Mělo to být do 100 a lítalo to kolem 170.
Nevíte co to naznačuje? (katalizator, lambda apod.)
Nejraději odpovědi typu "já to mám tak taky, prď na to"

Dnes prožiju celý den s úsměvem
Mějte se
Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od jegi »

Tak Ti gratulujeme! -i
HC- objemová koncentrácia nespálených uhľovodíkov.
Ja som sa teraz vrátil z EK, TK, HC som mal 40. Ovšem našiel mi "závažnú" chybu č.622-osvetlenie zadného evid. čísla... :lol:
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od -peha- »

To HC som mal aj já na hranici a už viem v čom je ten problémik VLNOVEC :D :D :D
Mauner78
Příspěvky: 49
Registrován: pon říj 29, 2007 08:34
Bydliště: Usti nad Labem

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od Mauner78 »

-peha- píše:To HC som mal aj já na hranici a už viem v čom je ten problémik VLNOVEC :D :D :D
Tak jsem po EK byl i na STK, a závady? - prasklý VLNOVEC ;-)
Co to pro auto znamená? Vyměnit?
Díky
Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čekají mě emise (LPG), lamda občas checkne, projdu?

Příspěvek od Ivoš »

Prasklý vlnovec - zavařit, vyměnit, nebo úplně odstranit ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“