primrzanie skiel

Moderátor: Blue Lanos

Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

Hanzy píše:Co chces taky po toyote.... :D

no ja ju tam mam :roll: , a to ze nevies ze aj do tica sa davaju je tvoja hlupost-a to si jeho majitelom. preto som povedal ak mas klimu....
Reklama
 

bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Re: aaa

Příspěvek od bzukul »

simone píše:ešte som zabudol odmasťujem z lekárne Izopropil alkoholom Vždy pred zimou a už sa viac okna nedotýkam ani handrou iba ofukujem. Ta voda na gum. podložkách asi nebude mať taký vplyv ja ho mam tiež a nerosí sa mi
co si to mam pytat v lekarni? napis to este raz...a kolko to stoji?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

tomko píše:
Hanzy píše:Co chces taky po toyote.... :D

no ja ju tam mam :roll: , a to ze nevies ze aj do tica sa davaju je tvoja hlupost-a to si jeho majitelom. preto som povedal ak mas klimu....
Jj ja mam Tic hned nekolik pod kapotou... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

Hanzy píše:
tomko píše:
Hanzy píše:Co chces taky po toyote.... :D

no ja ju tam mam :roll: , a to ze nevies ze aj do tica sa davaju je tvoja hlupost-a to si jeho majitelom. preto som povedal ak mas klimu....
Jj ja mam Tic hned nekolik pod kapotou... :D
hmmm...dalsi co ma mozno vela konikov ale malo zavitikov v hlave :lol: , to vies to je diagnoza-to je deawooooooo
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ano dostať to v lekárni presne sa to vola izopropilalkohol cenu nevie,m mne to nosí sestra tam pracuje
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

tomko píše:
Hanzy píše:
tomko píše:
no ja ju tam mam :roll: , a to ze nevies ze aj do tica sa davaju je tvoja hlupost-a to si jeho majitelom. preto som povedal ak mas klimu....
Jj ja mam Tic hned nekolik pod kapotou... :D
hmmm...dalsi co ma mozno vela konikov ale malo zavitikov v hlave :lol: , to vies to je diagnoza-to je deawooooooo
Hele co prispevek to tady prudis do Daewoo tak si bez prudit mezi ty sve opici nakupni tasky zum zum banan na rozum nebo si za nima skoc na strom... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re:

Příspěvek od Muco »

Čaute-dievčatá,chlapci...! :D

Vidím,že sa to tu rozpísalo aj ku klimam aj k toyotám a tak...
Chcel by so sa spýtať takto:(nie preto,že mám toxotu :lol: )
Všetko,čo sa tu spomína,som "dodržal",ale aj tak mi zamrza okno zvnutra. Včera bolo pekné počasie,tak som pootváral všetky dvere,vyluftoval som celé auto,skontroloval som či niečo nie je mokré všetky okná vyleštil s Clean windows-alebo čo je to za okenu,vytrel do sucha a večer zvnutra námraza,ako na vonkajšom skle. :evil: :evil: :evil:
Rohože,koberce sú suchučké!!!Nič vlhkého tam nemám,Okná sú na doraz zatvorené,Pre istotu som ešte raz natrel tesnenia okolo dverí sil.olejom(ale tým to aj tak nebude)...A teraz babo raď !

P.S. to Hanzi : nepíš to -...čo chceš po toyote...Toyoty su dobré vozy-ako každé iné,len musíš natrafiť na kus.
Takže čo z toho vyplýva?-neide ani tak o značku,ale skôr o "šťastnú ruku pri kúpe" daného vozidla :mrgreen: :mrgreen:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od MACHINE »

ja som spravil to iste ale nakonec som to nastriekal so sprejom proti roseniu skiel. Neni to 100% ale na to aby som cez skla videl to staci.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od Muco »

Nedalo mi to...rozhodol som sa,že s tým idem bojovať ! Neidem to odmastiť,ale naopak-zamastiť...
Vyčistil som okná s týmto Prontom..Teraz príde hodina pravdy...Fyziku chvala bohu neovládam a tak nemusím vôbec premýšľať,čo to môže spôsobiť- či to zhorší alebo zlepší.
Možno som urobil hroznú koko...... ,ale v lete to fungovalo fakt-super!! Vyčistilo a odstránilo veškeré čmuhy-veď aj píšu,že je to aj na sklo!!!Odporúčam! Sice v tom okamihu,kedy na sklo striekaš ten akokeby tekutý krém,vážne premýšľaš nad sebou,či máš všetkých doma... :? :? :?
No teraz som zvedavý. Keď to nepomôže,dúfam,že budem cez sklo aspoň vidieť :lol: :lol: :lol:
Přílohy
Pronto.JPG
Pronto.JPG (29.59 KiB) Zobrazeno 3066 x
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od Hynek »

:roll: Já to prostě nechápu. Chceš radu a nakonec uděláš něco úplně jinýho. GLYCERIN je osvědčený a dobře vyzkoušený prostředek proti zamrzání. Dělej jak myslíš!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od Muco »

Ja niekedy pri takýchto situáciách už nemyslím ,ale konám-a zatial sa mi to darí (uvidím teraz)....ALE-HANZY-Ja si vaše rady cením naozaj-bez nadsázky.Inak na čo by bolo dobré len-tak sa s niekým podeliť o skusenosti a nič z toho nevyskúšaš..Glycerin nemám doma a teraz aj tak nemôžem ísť nikde- som na PN a len tak sa pozerať na auto z okna bez toho,že by som niečo nevyskúšal,by som asi nezaspal :P :P
Jo ale teraz mi napadá-ty píšeš ako pozerám ,že treba natrieť glycerínom tesnenia okolo okien .No jo...ale ja tesnenia nemám- alebo mi ich potom niekto ukradol... :( :( :( ..Ja mám totiž hneď okolo okna umelohmotné kryty stllpikov,na vrchu hneď začína tapacír a dole je palubná doska až ku sklu. Zvonka ako keby celé sklo bolo nalepené na tesnenie(to je ale pod sklom ). Zvonka medzi karoseriou a sklom je malá gumená škára ,ale tu mám natretú sil.olejom.Tam ale asi problém aj tak nebude :?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od MACHINE »

lenze on myslel natriet tesnenia na sverach, nie na celnom skle. Cez tesnenie na dverach okolo okiel prefukuje aj mne a to ti nepomoze asi ani natriet vrstvou bravcovej masti. Bud si kup ten glycerin alebo ten alkohol ci co to tu niekto pisal alebo na benzinke sprej proti zahmlievaniu okien (ktory nema velmi uspokojivy ucinok, ale co to pomoze).
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od Muco »

Bohužial,asi som na niečo prišiel...na fotke som vyznačil,ako sa začína a hlavne kde začína okno zamlžovať. Išiel som ráno do roboty.Zima nebola a teda ani okná neboli zamrznuté....asi po hodine z roboty som išel do auta a to čo??? Iba na tom kúsku bolo zarosené okno.Počas jazdy do roboty sa samozrejme v kabine vzduch trochu oteplil(aj keď som nekúril) ,ale nadýchal som samozrejme trochu "vlhkosti"... Takže asi tam niekde musí okolo čelného skla vnikať vzduch. Zatial som to zastriekal zvonka silikonom.Ak to nepomôže,skusim ešte s tým glycerínom a ak aj tak to bude robiť,neviem,či celé sklo nepretesním zvonka tak jemne silikonovou hmotou(medzi kasňou a sklom je asi 1-2mm škára s gumou,ale ta guma nie je zarovno so sklom)Nnechce sa mi totiž s tým ísť do servisu,aby to potom nebolo ešte horšie a v podstate tu silikonovo-gumenú hmotu môžem dať hocikedy dole,ak by to nepomohlo...Uvidím,ako sa bude správať
Přílohy
toyota5.JPG
toyota5.JPG (30.46 KiB) Zobrazeno 3022 x
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Kiklop
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 04, 2009 18:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od Kiklop »

sorry simone,já měl stejný problém.Sednu v zimě do auta,na gum. rohožích voda a okna orosený jako prase.Začal jsem pravidelně vylívat vodu z rohoží a docela to pomohlo (60%)
pak je docela dobrý fest topit ať to všechno oschne....
Nubira I combi 1,6 16V 98
bereg
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 18, 2009 08:45
Bydliště: Kozlov 1064, Velký Újezd 783 55 (CZ)

Re: primrzanie skiel

Příspěvek od bereg »

Kluci kupte si zimní clonu, stojí to 3 stovky a Tikoušek vám bude skvěle topit - venku -20 a v autě trenírková teplota - mám to z vlastní zkušenosti -i

http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... &id=144542
Robert
Odpovědět

Zpět na „TICO“