primrzanie skiel

Moderátor: Blue Lanos

bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

primrzanie skiel

Příspěvek od bzukul »

caute

V poslednom case prisla taka zima ze mi primzraju skla zvonka aj zvnutra...da sa to nejako osetrit? Kupil som si sprej proti roseniu okien a pomohol na 3 dni. Potom sa pri vacsej zime zacali skla rosit a musel som ich ofukovat...teraz je to este horsie...na sklach sa mi zvnutra zraza voda a vsetko to primrza. Ked to oskrabem zvnutra, par razy dychnem a uz nic nevidim. Co mam robit? Alebo jak to riesite vy? Stojite 10 minut na parkovisku s nastartovanym motorom?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

na vonkajšiu námrazu používam alycol v spreji, len postriekam a zachvílu zotriem stieračmi, v zásade okno neškriabem lebo potom v noci tie drobné škrabance hrozne polarizujú svetlo, a z vnútra nerobím nič iba nastartujem, prepnem na ofukovači vnútorný okruh a ventilátor naplno, je to otázka pár min a už cez okno celkom slušne vidím
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

alebo zapni klimu ak mas
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Dobrej joke při pátku. :D
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Co chces taky po toyote.... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

inak klima sa do tica montovala a to nie je vtip :!:
ale zohnat ju v našich podmienkach je nemožné :cry:
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

tulen píše:na vonkajšiu námrazu používam alycol v spreji, len postriekam a zachvílu zotriem stieračmi, v zásade okno neškriabem lebo potom v noci tie drobné škrabance hrozne polarizujú svetlo, a z vnútra nerobím nič iba nastartujem, prepnem na ofukovači vnútorný okruh a ventilátor naplno, je to otázka pár min a už cez okno celkom slušne vidím
No ked idem len po meste tak ano, ale akonahle vyjdem medzimesto tak mi to nestiha kurit...bud budem mat v aute saunu, alebo pojdem po pamati.uz som si aj skrabku kupil a pocas jazdy si kazdych 5 min robim kukatko. Pomohlo by keby som to poutieral ked to neni zamrznute? Na zadnom skle je najviac vody, cez zadne sklo neni nic vidiet.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

tak to bude problém asi niekde inde, lebo ak ti správne kúri a už sa ti raz okno odrosí tak ten ofukovač skla stači dať na minimum a nič sa nesmie rosiť, akurát jediná nevýhoda čo som zsitil je že aj ked je už okno odrosené až povch tak stále zostáva v strede skla zarosený trojuholník, bud to mám v strede upchaté alebo je to zle zkonštuované
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

no ja myslím že chyba bude v topení. Jednoducho nestíha. Ved ked mi 20 minut ofukuje celne sklo vietor -20°C rychlostou 90 km/h tak to je problem odrosit. A tern trojuholnik ostava aj mne. Je to preto, lebo v strede je prepazka...je to zle skonstuovane.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

No to okno nestriekaj ničím iba ho DOBRE umy a ODMAST!! a potom pretri handričkou s destilovanou vodou a dosucha poutieraj
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Možná bude problém v tom, že necháváš vodu v gumových kobercích pod nohama. Ty musíš před opuštěním auta vytřít, vysušit nebo z auta odstranit. Stačí k tomu igelitová taška,abys je odnesl.
Další způsob, jak odstranit vlhkost z vnitřního prostoru vozidla je použít obyčejnou loupanou rýži, nasypanou nejlépe do silonových půnčoch, nebo ponožek a dát je pod sedadla,do přihrádky a za zadní okno.
Zajdi si do lékárny a kup si glycerin. Stojí asi 10Kč. Vem štěteček a natři jím gumy kolem oken zevnitř i z venku,nejvíc ale na spodní straně a je po zamrzání. Vydrží to celou zimu. :roll: :roll: :roll: :D
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Brůža
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:30

Příspěvek od Brůža »

Ten střed skla odrosíte tak že oba střední průduchy nasměrujete co nejvíc nahoru,krajní zavřete,nastavíte 3 a foukání do inter. a za chvilku je čisto.Skla se tím víc rosí ,čím více je na nich špíny, takže základ je čistota.a na zadní sklo si zapínám vyhřívání.
Problém by mohl být i v tom že trochu teče topení,ale ty mokré koberce na tom mají svůj podíl.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

dobry napad tie koberce, to ma nenapadlo :idea: v tomto období je tam vela vody od roztopeného snehu
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

tulen píše:dobry napad tie koberce, to ma nenapadlo :idea: v tomto období je tam vela vody od roztopeného snehu
no to mate pravdu...ja sa s tym nespinim...mam totiz take topanky na ktore sa nalepi totalne mnozstvo snehu aj po bokoch...chvilu ma bavilo pri nasadani obuchat si tie snehove bagandze o prah...ked som zistil ze to nema skoro ziadny zmysel, tak som s tym prestal...teraz tam mam vzdy mlaku ktoru rano len vyklopim. :lol: a hned jak nasadnem, spravim dalsiu. Napadlo ma ze by som si tam dal handru, nech to tecie do nej, ale neplanujem sa s tym spinit, takze by ostavala v aute...len ci by to pomohlo na to primrzanie...
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ešte som zabudol odmasťujem z lekárne Izopropil alkoholom Vždy pred zimou a už sa viac okna nedotýkam ani handrou iba ofukujem. Ta voda na gum. podložkách asi nebude mať taký vplyv ja ho mam tiež a nerosí sa mi
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „TICO“