co s burackou???

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

duka1002
Příspěvky: 68
Registrován: čtv bře 12, 2009 13:28

co s burackou???

Příspěvek od duka1002 »

zdar chalani,
tak dnes som to schytal :cry:
myšiak si to pekne zlizol, zadne dvere sa musia vymenit, nedaju sa zatvarat ,su prasknute a pozhynane....
neviete niekto ako to teraz funguje s preplacanim skody poistovnou? udalost je nahlasena, vsetko zapisane, 14teho idem na obhliadku, len chcem vediet ako to potom bezi v servise? vystavia mi fakturu ktoru dam poistovni toho co mi to sposobil? nebudem musiet dufam nic platit zo svojho (lebo dvere vraj stoja 30litrov :lol: )
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

To je naozaj individuálne,akú majú dohodu príšlušna poisťovňa s daným servisom,treba heď v poisťovni povedat že to ide na KRYCÍ LIST, t.j že sa nebude v servise preplácať celá suma,iba spoluúčasť a zvyšok je už na dohode poisťovne s konkrétnym servisom,niekde im stačí na vydanie auta po oprave potvrdenie s poisťovne,niekde čakajú až na platbu s poisťovne,resp,origínál krycieho listu,kbôli tomu mi napr stálo auto 4 dni po oprave v servise vlani v máji,že v poisťovni na to kašlali,inak najlepšie skusenosti mám s poisťovňou Generali,tí vystavovali krycí list okamžite.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jelikoz je to stare auto tak pojistovna bude amortizovat a tudiz nezaplati plnou cenu opravy v cenach novych dilu cca amortizujou myslim 30%.Nejlepsi volba jak to i resim a nikdy jsem neprodelal ba naopak je nechat si to vypocitat rozpoctem ze si opravis svepomoci...dvere sezenes za par drobbych nevim kde si prisel na 30000 za to koupis celeho lanose... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
duka1002
Příspěvky: 68
Registrován: čtv bře 12, 2009 13:28

Příspěvek od duka1002 »

no bude to riesene cez kooperativu, zo zakonnej poistky toho chlapika co mi to spravil... vypisali sme take tlacivo ,kde priznal vinu a povedali ze mi nahradia celu skodu...
takze ak tomu spravne rozumiem, servis vystavi fakturu, s tou ja pojdem do poistovne ,tam mi daju nejaky papier, ten potom dam servisu a az potom mi vratia auto?
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Bohužiaľ,ja som to mal podobne,amortizáciu mi doplatili z mojej havarijky,nakoľko si ju platím,lebo som kúpil Maťa na splátky,ale musel som dať zo svojho 10 000 spoluúčasť,z ktorej mi vrátili 7,celková škoda bola okolo 24 000 sk, a 3 000 ma to vyšlo z vlastného vrecka,hoci som to nijako nezavinil
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
mona75
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 08, 2007 18:15
Bydliště: Varnsdorf, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mona75 »

ahojky,loni mi bylo taky nabourano auti...........nahlasila jsem to pojistovne toho dotycneho ( musis znat prijmeni, adresu, snad i cislo jeho smlouvy ).........vyplnili jsme papiry a on je dones do te sve pojistovny......a pak uz jsem jen cekala na likvidatora, aby mi okoukl skodu a vypocital sumu.........a tu jsem pak asi do mesice dostala na svuj ucet...........a za penizky mi ho pak v servisu opravili ( vyklepani dveri+rantlu nad zadnim kolem+lakovani+mi zbylo jeste na nalokovani 5.dveri a zadniho narazniku ) :D
Naposledy upravil(a) mona75 dne pát led 02, 2009 20:14, celkem upraveno 1 x.
daewoo lanos 1.4, r.1997, hatchback, pacific blue ..........moje první autí na mé první km s čerstvým řidičákem.......... :-)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

lechi142 píše:no bude to riesene cez kooperativu, zo zakonnej poistky toho chlapika co mi to spravil... vypisali sme take tlacivo ,kde priznal vinu a povedali ze mi nahradia celu skodu...
takze ak tomu spravne rozumiem, servis vystavi fakturu, s tou ja pojdem do poistovne ,tam mi daju nejaky papier, ten potom dam servisu a az potom mi vratia auto?
Najdi si aspon servis nejaky kde se da domluvit jinak na tom budes vzdy tratit a doplacet amortyzaci ze je to 10 let stare auto a je nesmysl davat na stare auto nove dvere...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Hanzy má pravdu,ja som mal zviazané ruky,tým že sa jedná o lízingové auto,oni si učili aj opravovňu,ja inak chodievam do inej 8) ,kde mám známych
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
duka1002
Příspěvky: 68
Registrován: čtv bře 12, 2009 13:28

Příspěvek od duka1002 »

kua, to je ako v kocurkove :evil:
nic som nespravil a mam na tom prerobit, lebo nemam nove auto...to je dost blbe... opravovat tie dvere urcite nebudem, jednak su podla mechanika velmi zdevastovane a aj keby sa ich podarilo vyrovnat tak budu hrdzaviet a to urcite nechcem... niektore zakony su fakt na .... :!:
a vodicaky davaju hocikomu
viete co mi povedal po tom ako mi do nic narazil?? ze sorry ale ja som ta nevidel,lebo som si hladal miesto na parkovanie.............
fakt neviem ci sa smiat ci plakat...studujem na vyske, 90 km od domu, najazdim 500km tyzdenne a nemal som ani koliziu pri parkovani v meste (chvalabohu) a teraz aby som este aj taketo hovadiny riesil
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Ty zakony delaji jen lidi s VS a jim podobni tak se nediv... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
duka1002
Příspěvky: 68
Registrován: čtv bře 12, 2009 13:28

Příspěvek od duka1002 »

:D ta ked studuju tak ako ja tak sa vobec nedivim :lol:
ale je to dost nespravodlive. preco ten ktory si moze dovolit kupit nove auto ma preplatene vsetko, bez amortizacie a neviem coho este a ja co som cele leto robil otroka v anglicku aby som si kupil ojazdenku nech doplacam na to ze nemam nove auto... fakt super, da to logiku ;-)
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

no nechcem ta strasit ale

v kooperative to funguje takto:
1) poslu ta na obhliadku
2) ak je cena opravy rentabilna , tak ti to opravia(ak ides cez havarijne poistenie) ak ides cez PZP tak ti s ceny dielov ktore sa budu menit(dvere atd) odpocitaju amortizaciu a zvysok ti bud vyplatia alebo "prispeju" na servis.

v pripade ze skoda je vyssia, tak to obhliadac posle na posudenie do poistovne. kde sa ktomu vyjadria ci to neni na totalku ( totalka vznika ak je skoda vyssia ako 90% aktualnej hodnoty auta) ak to dopadne takto tak ti vyplatia zostatkovu hodnotu auta. zostatkova hodnota je ked zoberu cenu auta (napr. 60 000) a odrataju z toho pouzitelne diely(napr. za 30 000) takze tebe vyplatia 30 000 a si vybaveny.


samozrejme je mozne ze ta skoda neni taka vysoka a opravia tito. tak ci tak, nerataj stym ze ti preplatia celu opravu :cry: :cry:


PS: presne takto som prisiel o auto :cry: :cry:
duka1002
Příspěvky: 68
Registrován: čtv bře 12, 2009 13:28

Příspěvek od duka1002 »

no obhliadku auta mam dohodnutu na 14teho, tak som zvedavy co z toho bude... a ak poviem, ze si to opravim sam, tak mi vyplatia prachy podla toho co si oni vypocitaju? nebudem potrebovat blocky ani nic?
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

lechi142 píše:no obhliadku auta mam dohodnutu na 14teho, tak som zvedavy co z toho bude... a ak poviem, ze si to opravim sam, tak mi vyplatia prachy podla toho co si oni vypocitaju? nebudem potrebovat blocky ani nic?

myslim si ze ano. len neocakavaj nejake vysoke sumy.

v kazdom pripade drzim ti palce. je svinstvo ked ty za nic nemozes ze na to doplacas :oops: :oops: :roll:
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tiez som zhanal lave zadne dvere, nasiel som inzerat na strieborne za 500 korun, takze hladaj aj ty, ked su to len dvere tak opravovat nedavaj, radsej nech to vyplati poistovna a dvere si zozen a vymen sam, aj ked to bude ovela menej ako tych 30.000
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Odpovědět

Zpět na „LANOS“