Termostat

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

PREPACTE ZE SOM SEM NENAPISAL INFO AKO DOPADLA KONTROLA...ale uz dva stojim :x dva dni bolo pod - 10 stupne... idem nastartovat auto a ako cert chcel tak v spinacej skrinke sa mi strihla ta tenka hriadelka co ide do orieška a otaca ho :evil: :evil: dva dni som prehresil a dnes sa mi na stole uz vali nova spinaca skrinka ale ta stara je na pevno prisrubovana a treba ju odvrtat alebo odrezat :twisted: :twisted: roboty a roboty s tym....a najviac ma stve ze s jednym klucikom budem otvarat dvere a s druhym startovat.....uz naj zmizne ten hnusny najhnusnejsi rok 2008!!!!!!!!! a prajem vam vela stastia v novom roku..dufam ze aj mne sa uz postasti
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

zámek

Příspěvek od Serpico »

...to přestavit zámek není problém - stavítka jsou číslovaná, napíšeš si pořadí a ni problema, maximálně ti bude chybět nějaký číslo tak vrakoviště...a máš zase jeden klíč, musel jsem to taky řešit...

Mějte se fajn a v novém roce Vám všem jen to nejlepší...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: zámek

Příspěvek od Dark69 »

Serpico píše:...to přestavit zámek není problém - stavítka jsou číslovaná, napíšeš si pořadí a ni problema, maximálně ti bude chybět nějaký číslo tak vrakoviště...a máš zase jeden klíč, musel jsem to taky řešit...

Mějte se fajn a v novém roce Vám všem jen to nejlepší...
ako ako to prestavim??tie cisla podla coho?kde su napisane?
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Darku rozděláš zámek na prvosoučástky - není to nic složitýho - vyndáváš si jednotlivý stavítka ( ty jsou nastrkaný a pruží v tělese zámku ) pěkně v pořadí jakém byli si je dáš na stůl, jsou označeny číslem a kupodivu to souhlasí, jenom jeden jsem upravoval lehce pilníkem, prostě mi značkový servis vyměnil zámky ( byly špatný prostě jsem je otevřel klíšem z jiného auta ) a najednou jsem měl tři klíče ( ty máš jenom dva...) a to mi sra... anebo DO a zámky nech jenom naoko ( upiluješ ten nástavec z plastu zámku pro otvírácí mechanismus... ) není to nic světaborného

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

rozebers zamek a tam jsou plisky -stavitka a ty maji cisla.a navic se da myslim vymenit jen ta spodni cast.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Pavle u nesie spolehlivě přestavíš zámek - nepamatuji se už kolik bylo těch stavítek asi 5 - 6,7 nevím, ale musel jsem přestavit všechny no aspoň jsem to promazal - no teď tam je DO...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

no som rad ze sa to da takto urobit ;) len podla coho tie stavitka nastavim podla akych cisel? aby pasoval ten novy kluc do dvery... kde najdem tie cisla??a este jedna vec...nemenil niekto z vas tiez niekedy spinacu skrinku??potrebujem ten najjednoduchsi sposob ako ju vyberem vonku kedze sruby su liate co ju drzia
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

Dark69 píše:PREPACTE ZE SOM SEM NENAPISAL INFO AKO DOPADLA KONTROLA...ale uz dva stojim :x dva dni bolo pod - 10 stupne... idem nastartovat auto a ako cert chcel tak v spinacej skrinke sa mi strihla ta tenka hriadelka co ide do orieška a otaca ho :evil: :evil: dva dni som prehresil a dnes sa mi na stole uz vali nova spinaca skrinka ale ta stara je na pevno prisrubovana a treba ju odvrtat alebo odrezat :twisted: :twisted: roboty a roboty s tym....a najviac ma stve ze s jednym klucikom budem otvarat dvere a s druhym startovat.....uz naj zmizne ten hnusny najhnusnejsi rok 2008!!!!!!!!! a prajem vam vela stastia v novom roku..dufam ze aj mne sa uz postasti
Ak sa nemylim tak ta hriadelka je na casti s kontaktami potom ti staci vymenit len kontaktnu cast. Tu drzi v klucovej casti maly cervik zasrobovany odzadu od pristrojovky.
A kazdy rok je taky dobry aky si ho spravime, vsetkym prajem aby si ho spravili co najlepsi
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

tuto píše:
Dark69 píše:PREPACTE ZE SOM SEM NENAPISAL INFO AKO DOPADLA KONTROLA...ale uz dva stojim :x dva dni bolo pod - 10 stupne... idem nastartovat auto a ako cert chcel tak v spinacej skrinke sa mi strihla ta tenka hriadelka co ide do orieška a otaca ho :evil: :evil: dva dni som prehresil a dnes sa mi na stole uz vali nova spinaca skrinka ale ta stara je na pevno prisrubovana a treba ju odvrtat alebo odrezat :twisted: :twisted: roboty a roboty s tym....a najviac ma stve ze s jednym klucikom budem otvarat dvere a s druhym startovat.....uz naj zmizne ten hnusny najhnusnejsi rok 2008!!!!!!!!! a prajem vam vela stastia v novom roku..dufam ze aj mne sa uz postasti
Ak sa nemylim tak ta hriadelka je na casti s kontaktami potom ti staci vymenit len kontaktnu cast. Tu drzi v klucovej casti maly cervik zasrobovany odzadu od pristrojovky.
A kazdy rok je taky dobry aky si ho spravime, vsetkym prajem aby si ho spravili co najlepsi
Treba vymenit celu spinaciu skrinku...pretoze to co popisujes tu kontaktnu cast to je oriešok a ten je dobry..zlomila sa len ta hriadelka co zo spinacej skrinky ide do stredu orieška zapalovania a otaca nim
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jde vymenit jen orisek spinacky.jen si ted nevybavuju jak presne je tam chyceny ale je tam maly kolicek ktery se musi zmacknout a pak jde vyndat.kolicek jde zmacknout jen po otoceni klicku do prvni polohy.hledej je tam.
jo a pokud nahodou nenajdes tak se podivej na novy orisek a v jednom miste je tam videt zjistovaci packa nebo kolicek nebo zarez.tak v tom miste vyvrtej dirku ale myslim ze tam ten kolicek je.nekdy je jeste od spodu sroubek ktery to zajistuje taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

palikx píše:jde vymenit jen orisek spinacky.jen si ted nevybavuju jak presne je tam chyceny ale je tam maly kolicek ktery se musi zmacknout a pak jde vyndat.kolicek jde zmacknout jen po otoceni klicku do prvni polohy.hledej je tam.
jo a pokud nahodou nenajdes tak se podivej na novy orisek a v jednom miste je tam videt zjistovaci packa nebo kolicek nebo zarez.tak v tom miste vyvrtej dirku ale myslim ze tam ten kolicek je.nekdy je jeste od spodu sroubek ktery to zajistuje taky.
Jeeee palikx vdaka!! presne ako si pisal tak sa mi podarilo rozobrat tu spinacu skrinku a vymenit ten diel.Nemal som ani najmensej potuchy ze sa da takto spinacka rozobrat...aspon nemusim tu staru celu spinacu skrinku odvrtat :D ;) dikes
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

to Serpico - no takze rozoberem zamok uplne, povyberam tie pliesky co su v nom poznacim poradie cisel si...no to je ta prva vec a ta druha?stale nechapem ako nastavim ten zamok podla toho druheho kluca...ked poradie plieskov opisem od povodneho kluca... :? neviem som s toho vol :lol: nechapem...proste chapem len to ze rozoberem zamok uplne a poznacim si tie pliesky ako boli ked ich vyberem ale nechapem ako to nastavit to vsetko na ten novy kluc
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Dark69 píše:to Serpico - no takze rozoberem zamok uplne, povyberam tie pliesky co su v nom poznacim poradie cisel si...no to je ta prva vec a ta druha?stale nechapem ako nastavim ten zamok podla toho druheho kluca...ked poradie plieskov opisem od povodneho kluca... :? neviem som s toho vol :lol: nechapem...proste chapem len to ze rozoberem zamok uplne a poznacim si tie pliesky ako boli ked ich vyberem ale nechapem ako to nastavit to vsetko na ten novy kluc

Stary (povodny) zamok rozoberies a niekde si napises (troska nesikovnosti a sa ti to vysype a ty nebudes vediet to poradie a musel by si rozobrat napr. dvere) ako boli usporiadane tie ocislovane pliesky (stavitka). Potom rozoberies ten novy zamok a pokusis v nom zostavit to iste poradie tych plieskov (stavitiek) podla toho stareho zamku. Este teda dufaj, ze tam budes mat tie cisla co potrebujes. Inak by si este mohol vyuzit z toho stareho zamku, kde by si vacsie upravil na velkost mensieho, ale to uz uvidis a napadne aj teba.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no to jsem rad ze jsem pomohl.
s temi stavitky neni problem.proste je tam budes postupne zkouset az budou pri vlozeni klice vsecky zaroven s valeckem-stredem spinacky-delamto tak uplne bezne kdyz nemam puvodni zamek a ty ho navic mas.za 10 minut je hotovo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:
Dark69 píše:to Serpico - no takze rozoberem zamok uplne, povyberam tie pliesky co su v nom poznacim poradie cisel si...no to je ta prva vec a ta druha?stale nechapem ako nastavim ten zamok podla toho druheho kluca...ked poradie plieskov opisem od povodneho kluca... :? neviem som s toho vol :lol: nechapem...proste chapem len to ze rozoberem zamok uplne a poznacim si tie pliesky ako boli ked ich vyberem ale nechapem ako to nastavit to vsetko na ten novy kluc

Stary (povodny) zamok rozoberies a niekde si napises (troska nesikovnosti a sa ti to vysype a ty nebudes vediet to poradie a musel by si rozobrat napr. dvere) ako boli usporiadane tie ocislovane pliesky (stavitka). Potom rozoberies ten novy zamok a pokusis v nom zostavit to iste poradie tych plieskov (stavitiek) podla toho stareho zamku. Este teda dufaj, ze tam budes mat tie cisla co potrebujes. Inak by si este mohol vyuzit z toho stareho zamku, kde by si vacsie upravil na velkost mensieho, ale to uz uvidis a napadne aj teba.
Jaaj takze tak to je uz chapem....lenze ferino stare (povodne zamky) z dvery chcem upravit na ten novy kluc od spinacej skrinky co som menil....a zamok spinacej skrinky sa bojim rozobrat alebo mam taky dojem ako som pozeral na to ze sa to ani neda rozobrat....preto do zamku spinacej skrinky nehcem zasahovat ale len upravit zamky dvery na ten novy kluc...ale ako vidim tak to nenastavim ked nebudem mat rozobrate tie obidve zamky a podla toho noveho neprestavim stavitka...jedine este skusim zohnat ten novy zamok aj z dvery od toho co mi dal spinacku..ma z vodicovej strany iba ho ale je zlomeny uchyt takze posluzi iba na rozobratie...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“