Baterka

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

lastef
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 01, 2009 07:04
Bydliště: Č.Těšín

Baterka

Příspěvek od lastef »

Zdravim, odisla mi na Lanose baterka, mala 7,5 roka, tak by som povedal, ze uz je po smrti. Mala by tam ist 55Ah a skratovy prud 550A. Zohnal som taku, ale mala opacne kontakty (prehodene + a -), tak som ju vratil a zobral som slabsiu 45Ah a skratovy prud 330A. Auto startuje v poriadku a nezaznamenal som ziadnu zmenu, ale aj tak sa pre istotu pytam ci mozem mat s tym v buducnosti problemy. Dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

sorry ak to sem nepatrí mam novu baterku ale robilo mi to aj na starej takže po 2 dnoch ked mi stoji auto bez naštartovania tak je uplne out. Nabil som a premeral ampermetrom auto je vypnuté a spotreba cca 200mA z toho 7OmA radio ide aj imobilizer a alarm . Vyberal som poistky rad radom a stale to bralo rovnako tých 200mA. Veľa to nieje a predsa sa mi baterka vybije.
. tak čo mi to vybíja????
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
lastef
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 01, 2009 07:04
Bydliště: Č.Těšín

Re: aaa

Příspěvek od lastef »

simone píše:sorry ak to sem nepatrí mam novu baterku ale robilo mi to aj na starej takže po 2 dnoch ked mi stoji auto bez naštartovania tak je uplne out. Nabil som a premeral ampermetrom auto je vypnuté a spotreba cca 200mA z toho 7OmA radio ide aj imobilizer a alarm . Vyberal som poistky rad radom a stale to bralo rovnako tých 200mA. Veľa to nieje a predsa sa mi baterka vybije.
. tak čo mi to vybíja????
Aka stara je ta baterka a aku ma kapacitu, od toho by sme sa mohli odpichnut.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

stara 3-4 dni kapacita 55Ah
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
lastef
Příspěvky: 39
Registrován: ned bře 01, 2009 07:04
Bydliště: Č.Těšín

aaa

Příspěvek od lastef »

No to je divne ak je stara 3-4 (predpokladam roky, nie dni), tak aj pri odbere 0,2A by za dva dni z nej odcerpalo len 10Ah. Pri jej kapacite by pri takomto odbere mala byt tyzden uplne v pohode. Treba sa skusit zamerat na baterku ci ma v poriadku vsetky clanky t.j. skusit jej odmerat napatie pri odpojeni od auta, musi byt presne 12V. Pri baterkach sa niekedy stava, ze odide jeden clanok a to tak, ze sa vnutri skratuje (pokryvi sa). V tomto pripade sa potom baterka sama vybija. Ak ma menej ako 12V, tak je to skratujucim clankom. Ak nie, jedna sa o odber zhruba 2,5W co moze sposobit aj chybny spinac v kufri (stale svieti svetlo a pod. :) ), ale to by aj tak mala vydrzat dlhsie a nemala by sa vybit. :cry:
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

no je fakt stara 3-4 DNI tie članky su OK bez zataže ma baterka 13V a už som z toho jeleň :evil: dal som druhu a ten istý problém. Teraz nabýjam a budem sledovať každe rano stav a ..... uvidime
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Příspěvek od Roody »

Tak něco podobného měl syn na Feldě. Nabil baterku a za dva tři dny byla KO. Všechno odpojené a stále byl odběr 220mA. A kde byl problém. Šlehnuté dvě diody v altíku. Po výměně všech šesti (pro jistotu, mohli být načnutý) je po problému. Baterka po nabití drží už čtyři měsíce.
Roody
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

tak som zatial zistil že ak vyberiem tie velké poistky 3 ks tak je ok. Rano štartnem. zajtra vyberiem ib a jednu a aspon budem vediet oblast kde hľadat. Tie diody asi nezmeriam bez demontaže alternatora že :( sakra a vonku je zima :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Příspěvek od Roody »

přesně tak. Altík je třeba vymontovat z auta a potom někde už v teple rozebrat, rozpájet a proměřit každou zvlášť. My jsme se taky dost nahledali kde je zrada, kde se může baterka vybíjet a tohle byla ta poslední možnost. Ideální je mít možnost zapůjčit si 100% alternátor asi tak na týden aby měl člověk jistotu, protože rozebrat, rozpájet, proměřit a nakonec zjistit že je chyba uplně někde jinde je na mrtvici. Nám to vyšlo. Takže ti držím palce.
Roody
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

roody daj mi postup aspon nahrubo ako si vyberal altík a ake diody tam idu aby som si ich dopredu zaobstaral
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Příspěvek od Roody »

Tak to tě bohužel asi zklamu. Možná jsi špatně četl, ale tento problém jsem řešil se synem na FELICII. Jak vymontovat alternánor u Lanose nevím, domnívám se ale že to bude podobné. Uvolnit alternátor, sundat řemen a potom demontovat alt. Otázka je, jestli je šešroubovaný jako u škodovek (dobré) anebo jako u Oplů např. Vectra snýtovaný (špatnéé). No a co se týká shánění diod tak to ti také neporadím, protože nevím jak je to uvnitř provedené a v jakém provedení ty diody jsou (jestli jsou k chladiči přinýtované nebo zalisované)
Roody
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Baterka

Příspěvek od maiki1 »

ahojky, nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem...nedávno(ani né měsíc koupené autí) jsem zjistila že mi chybí originál svorka(držák?) na baterii...prostě baterka je pod kapotou jen volně položená bez jakéhokoli uchycení...můžete mi někdo poradit, čím nebo jak to zajistit popřípadě poslat nějaké foto motoru, jak to má vypadat v originále? ...z takovou ji budu po přejetí nějaké muldy hledat na cestě za sebou :evil:
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka

Příspěvek od -peha- »

No takto on sa ten držiak dá urobiť ale asi pre teba bude jednoduchšie ho zohnať na dákom vrakovisku alebo priamo v mototechne alebo servise Daewoo-Opel :D No pokud ho chceš zrobiť tak na to stačí nekonečný závyt (to je taká tyčka so závitom po celej dlžke) a pásik hrubšie ho plechu,urobia sa dve tyčky na mieru toho závytu a na jednom konci sa zohne do háčika no a potom do toho pásika dve dierky a matičkami prichytiť,nie je to zložité ale fakt pokud ho budeš vedieť zohnať inde tak sa s tým netráp. :idea:
Uživatelský avatar
Roody
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 13, 2007 00:18
Bydliště: Dolní Suchá

Re: Baterka

Příspěvek od Roody »

tady máš ten obrázek ale jinak souhlasím s pehou
http://magazin.auto.cz/index.php?seo_ru ... dd333995d1
Roody
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Baterka

Příspěvek od maiki1 »

-peha- píše:No takto on sa ten držiak dá urobiť ale asi pre teba bude jednoduchšie ho zohnať na dákom vrakovisku alebo priamo v mototechne alebo servise Daewoo-Opel :D No pokud ho chceš zrobiť tak na to stačí nekonečný závyt (to je taká tyčka so závitom po celej dlžke) a pásik hrubšie ho plechu,urobia sa dve tyčky na mieru toho závytu a na jednom konci sa zohne do háčika no a potom do toho pásika dve dierky a matičkami prichytiť,nie je to zložité ale fakt pokud ho budeš vedieť zohnať inde tak sa s tým netráp. :idea:
no nejdřív sem si to neuměla podle toho popisu představit, ale foto to objasnilo...moc děkuji ;) ...tohle bych si měla zvládnou vyrobit i sama :mrgreen:
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Odpovědět

Zpět na „LANOS“