tico sytič

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kargaj
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 31, 2009 23:32

tico sytič

Příspěvek od kargaj »

zdravim všechny chtěl bych vas poprosit o radu ma přitelkyně vlastni tico a posledni dobou ma problemy ze sytičem to auto chladne chytne lehce ale ihned začnou padat otačky jakoby vypinal sytič až chcipne po opětovnem nastartovani se tohle opakuje tak na potřeti to zustane běžet nejspiš to vypada na sytič ventyl pcv sem měl venku lita v něm kulačka s pružinkou takže sem stoho v pasti předem moc děkuji
Reklama
 

marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: tico sytič

Příspěvek od marianH »

Ahoj.

Ak si niekedy videl Tico pod kapotou, tak si všimni, že má dosť zložitý systém regulácie karburátora. Je tam množstvo hadičiek a aj nejaké elektromagnetické ventily, čo riadia dávkovanie paliva. Treba sa pozrieť na všetky kontakty na konektoroch, a popozerať, či nie je nejaká z tých hadíc povolená, prípadne deravá. Asi to nebude príjemná práca, hlavne keď je teraz teplota okolo nuly, ale aspoň že je Tico malé, je prístup z každej strany.

Kedysi som pri nejakej výmene zabudol pripojiť konektor pre voľnobeh. Auto išlo naštartovať, ale po krátkej chvíli motor zhasol. Keď som ten konektor pripojil, zase to bolo OK.

Nebola to záležitosť sýtiča. Ten je ovládaný teplotou od motora, asi chladiacou kvapalinou. Tam je spadnutie otáčok pomalé, trvá to aj pár (2 a viac) minút, než klesajú otáčky.

Marian

ludva píše:zdravim všechny chtěl bych vas poprosit o radu ma přitelkyně vlastni tico a posledni dobou ma problemy ze sytičem to auto chladne chytne lehce ale ihned začnou padat otačky jakoby vypinal sytič až chcipne po opětovnem nastartovani se tohle opakuje tak na potřeti to zustane běžet nejspiš to vypada na sytič ventyl pcv sem měl venku lita v něm kulačka s pružinkou takže sem stoho v pasti předem moc děkuji
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Máš přepnuto na zimní režim? ;)
Odpovědět

Zpět na „TICO“