Jak přiravujete svojí Nexii na zimu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...a stále dokola nexia má v TP 13 i 14 a asi patero rozměrů pneu bez rozdílu 8V a 16V ( tam se dávali 14 pro větší rozměr brzd. třmenů v předu ), mám nexii 8V a v německém TP 13 i 14 naproti tomu v českém TP jenom 13 ale to je nedostatek v přepisu - navíc v malém českém TP je udaná pohotovostní váha 1 054 kg což je v rozporu s údajem velkého českého TP 927 kg, takže tak, aˇˇt žije úřední šiml...
Hynek upozornil na podstatnou věc a to schválené zapsané pneu rozměr, skutečně uvedené případy se i zveřejnovali...prosím nedloubu, ale docela by mi zajímal názor Ivana ( budoucího právníka ) právě s jeho " ostrou " nessii ( nakonec obdiv sklidila i ve SM a to už dvakrát...)

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Zimní gumy mám již asi 14 dní, to neřeším. Protože mám Nesinku GTX , musím mít 14" kola. V pátek musí do servisu vyměnit střední a koncový díl výfuku. Myslel jsem, že starý ještě přes zimu vydrží a nový dám až na jaře, ale bohužel....Já myslel a zloděj chromované koncovky změnil. Výfuk již nebyl v nejlepším stavu a jak se snažil tu koncovku strhnout, zničil spojky a kolena na celém výfuku až po katalyzátor. :( :( Koncovka ale zůstala na místě. Aspoň to. Včera jsem se vracel z Milovic a po projetí železničního přejezdu to přišlo. F1 hadr!!! Tak to je moje příprava na zimu!!! :lol: :lol: :lol:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nexia

Příspěvek od Ivan »

Serpico píše:prosím nedloubu, ale docela by mi zajímal názor Ivana ( budoucího právníka ) právě s jeho " ostrou " nessii ( nakonec obdiv sklidila i ve SM a to už dvakrát...)
Ahoj kolego, jen dvě nepřesnosti: nejsem budoucí právník, ale už rok a půl hotovej právník (a to někdy doslova) a ve SM jsem měl Nexii jen jednou :-)

Co se týče rozdílností v TP, je to zcela normální. Pokud Ti za úplatek do techničáku zapíší cokoli, tak se není čemu divit. Výjimkou nejsou ani 18" kola na Felicii, zapsané nejrůznější doplňky, které nemají ani homologaci atp. Opravdu ale nevím, do jaké míry do toho v případě havárie šťourá pojišťovna, ale osobně bych doporučoval takové kola, jaká máš zapsaná v Tvém techničáku bez ohledu na to, co tam mají nexie z DE.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Ivan sorry, jak ten čas letí, blahopřeji k Judr...viz parkování u právnické fakulty...jinak při přepisování TP v mém případě jde v podstatě o chyby viz hmotnost a nedopsání schválených kol...a k SM jsem si myslel dvakrát, no nic nikdo není neomylný...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Já mám v T.P. troje gumy,teda pardon čtvery. 155/80R13,165/70R13 175/70R14 a 185/60R14. Používám dvoje:185/60R14 letní alu a 165/70R13 zimní plech. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

Hynek píše:Zimní gumy mám již asi 14 dní, to neřeším. Protože mám Nesinku GTX , musím mít 14" kola. V pátek musí do servisu vyměnit střední a koncový díl výfuku. Myslel jsem, že starý ještě přes zimu vydrží a nový dám až na jaře, ale bohužel....Já myslel a zloděj chromované koncovky změnil. Výfuk již nebyl v nejlepším stavu a jak se snažil tu koncovku strhnout, zničil spojky a kolena na celém výfuku až po katalyzátor. :( :( Koncovka ale zůstala na místě. Aspoň to. Včera jsem se vracel z Milovic a po projetí železničního přejezdu to přišlo. F1 hadr!!! Tak to je moje příprava na zimu!!! :lol: :lol: :lol:
Ahoj předpokladam že jezdíš na těch odemě doufam že dobry :lol: :lol: :lol:
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“