Prosim o Pomoc Check engine :(

Moderátor: Blue Lanos

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Najlepsie zistit na jame a ist rukou po systeme, kde to fuci von. Podla mna jedine v spojoch, co su 2 miesta. Priamo od hlavy sa mi to zda velmi nepravdepod.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Reklama
 

sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

Najlepsie je vsetko zvarit a je pokoj ja to mam v kuse zvarene nakolko sa zacal rozpadavat v spojoch aj zvuk sa zmenil :P
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Tak hodně štěstí a pevné nervy při výměně :twisted: .
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ja som daval len taku pastu na vyfuky z Baumaxu za par korun (cca 200 za taku malu pixlu). Je to dvojzlozkova zalezitost trochu teplych farieb - fialovy sajrajt a v malej tube ruzovy grc. Grc a sajrajt sa zmiesaju, tuhne takmer ihned po naneseni. A vyformoval som nanovo objimku medzi 2 a 3 kusom. Potom bol pokoj, aj hluk sa znizil mimo auta a ciastocne aj v aute (v aute bol pocut tichsi volnobeh).
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

Este by som k tomu CHECKu nieco pridal tiez sa z nicoho nic rosvietil pocas jazdy potom zhasol sem tam preblikoval potom bol klud urcitu dobu v servise nezistily nikdy nic... no a nakoniec mi ostal svietit a matizka neslo startnut az kym som nevimenil rozdelovac a odvtedy je pokoj.....mozno ze by stacilo len rozdelovac sem tam precistit a prestalo by to....
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tak mne sa to stalo z ničoho,nič včera pri jazde mestom sa rozblikal,veru nepomohlo ani pretúrovanie motora,on totiž vôbec nešiel do vysokých otáčok,pri pridaní plynu začali kolísať otáčky,motor pracoval nepravidelne.Usúdil som ,že je čosi upchaté v palivovom systéme,buď filter,alebo vstrekovacia dýza.Ale čo poriešim po tme na parkovisku,veď to poznáte ,, :P :P :( .
Dnes, v servise potvrdili môj dohad,natankoval som svinstvo,nie som prvý prípad na nitrianskej pumpe,za posledný čas,upchalo vstrekovač,našťastie sa ho na 3.raz podarilo prefúknuť,tak oprava vyšla "len" na 916 SK :roll: :roll: :roll: :roll: ,a Matej je zas zdravý a v plnej sile :D :D :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Svícení Checku

Příspěvek od Vazoun »

No vidíš kolegáčku " Vlado " alias " Alvine " já zas uspěl při respektování Tvé rady - zakoupil jsem várku kvalitnějšího 98/100 benzinu a cestou do Ústí nad Labem a zpět - Matize prohnal a už 3 dny mám pokoj.

Vážené kolegyně a kolegáčkové - na koho znám emailovou adresu,tomu jsem popřál ozvučeným Vánočním přáním - Vám ostatním přeji touto formou " Příjemné prožití Vánočních svátků, hlavně ve zdraví a pohodě - veselého Silvestra a do nového roku rázný krok .

Přeje " Vazoun " - Pepa Bereneiter z Dolní Poustevny
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Alvi fajn že je Maťulka OK bo neviem ako by si žil bez Maťo PURE :lol: :lol: :lol:

A Pepíčku díky a si piš že budeš medzi týmy na ktorých budeme pri prípitku myslieť :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazoun »

-peha- píše:Alvi fajn že je Maťulka OK bo neviem ako by si žil bez Maťo PURE :lol: :lol: :lol:

A Pepíčku díky a si piš že budeš medzi týmy na ktorých budeme pri prípitku myslieť :lol: :lol: :lol:
---------------------------
Aj my všeci si " Peháčku " vzpomeneme až nám bude " dobre " pri prípitku svátečním. Mějte se všeci fajne " Vazoun "
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Pepo,veru ťažko,najmä teraz pred sviatkami.
Vazoune,ešte raz srdečná vďaka,aj ja pod chviľou myslím na Vás všetkých a pomaly strihám meter do Manína 2009 :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Anan
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 23, 2009 20:03
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Prosim o Pomoc Check engine :(

Příspěvek od Anan »

Zdar,
no já taky měl problémy s kontrolkou check, byl jsem v Ově u Kožušníka, tam mi řekl, že to tam musím nechat, jestli jsem prý nečetl manuál, že dkyž se rozsvítí kontrolka tak musim auto nechat v servise....no maras přístup.
Tak jsem si nechal smazat chybu, ani mi nerekl jaké chyby, jenom, že bych to tam měl nechat a že teď odjel pán co měl neco podobného a vymenili mu kat a EGR a platil 13 tisic...
No pak jsem byl v Chlebovicích, bo mi za 14 dní začal svíti zase, tam byli levnější a dal mi papír s vypsanýma chybama a rekl, prímo pan majitel, že to mohla být nahodila chyba, že až se to priste stane ( ale rikal, snad ne ) tak at hned prijedu, že tam bude jenom ta aktualni chyba.
No já tam sice už potom nejel, ale koupil jsem 5 nádrří shell w-power a ono to prestalo. Ted už ho sice neberu , mam stalou benzinku u nás, ale benzinkam typu hypernova se vyhýbám.....
...jinak na aute krom toho, že to svítilo se nic nedělo, jelo to stejne, zralo to stejne...tak zatím...
ominina
Příspěvky: 12
Registrován: pát črc 10, 2009 18:55

Re: Prosim o Pomoc Check engine :(

Příspěvek od ominina »

Ahoj. Měl jsem to taky - matiz jel ok ale jen mírně vzrostla spotřeba. Byla to první lambda sonda (za svodama). Od té doby 15 000km a klid.
1994 BMW 318iS coupe 103KW, alu 16"/225...
2003 Matiz II klima, alu 14"/185, servo, abs, el.okna, kónický filtr...
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“