Na co může mít baterka před smrtí vliv?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Zdravim nove prichoziho (KITTbx). Koukam, ze ses uz tady celkem seznamil :) A take koukam, ze mas podobny nick. Jen jedna vec, to "pane" je tu trosku divne videt, ale bylo to diky diskuzi. Tak to chapu. Kazdopadne, aby sme tu nerozjeli OFF TOPIC , ohledne te baterky bych zatim vubec nic neresil. Vim, ze se blizi zima, ale pokud je v tomto stave, tak bych ji vyzkousel, az opravdu zima prijde a pripadne vymenil.

Jedine, co by tu mohl nekdo napsat, jakou baterii pouziva, protoze Nubira ma,myslim, prohozeno plus a minus.
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

To KITTbx : Dobrý večer pane. I přes to, že jste mne nazval "pubertálním jedincem" , si dovoluji se Vám trošku představit.

Je mi 64 let, mám za sebou asi 2,5 milionů ujetých km, jezdit jsem se učil na voze Praga Alfa, 170 Mercedes,přes známou Bejbinu, Tatru 57,Škodovky různých typů,pak přišla GAZ M 21 Volha, přes Žigulík, Tavrii až po Nexii GTX 16V.
Mezi tím jsem postavil dvě obytné lodě, ta větší měla 11 metrů. Od roku 1966 jsem držitelem licence na amatérské vysílání, volací znak OK 1 FFZ. Veškeré zařízení pro tuto činnost jsem si "postavil" sám a do dnešního dne mám potvrzených 78 524 spojení se 127 zeměmi světa.Dodnes "chytám" 150 zn/min v morse. Do důchodu jsem si udělal radost a postavil jsem si malé ULLa letadélko "Vrabec", se kterým létám na letišti v Milovicích.
Takže jste se opravdu strefil, jsem pubertální pošuk a vůbec se za to nestydím. Na rozdíl od Vás nejsem ješita a nevadí mě tykání ani od malých dětí. Já tykám jim, oni zase mě.
Pokud jsem se Vás dotknul tím, že jsem Vám tykal,omlouvám se za to. Na tomto fóru se vážený pane tyká i lidem, které osobně neznáme a nikdo se dosud, až na Vaši osobu k vůli tykání neohradil. Nejsem žádný barbar abych to nepochopil, ale jen výchova ve francouzkých penzionech mi brání v tom, abych nazval pravým jménem Vaše chování i to, co si o tom myslím.Přeji ještě jednou hezký večer.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

Mě když se vybila baterka na š120(altik) tak stačilo zajit do elektra koupit 3 ploche bat. zapojit do serie rosvitili se kontrolky a auto s kopce chytlo u š1000(dinamo) stačilo posti s kopce vic bych neřešíl.Jasně že ty auta neměli žadnou elektroniku dnes je to jine.Jo a jezdil sem s autem kde byla vadna baterka(špatní članek ale udržela nap. )pul roku a dojel sem všude akorad sem musel parkovat na kopci
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

[quote="Hynek"]To KITTbx : Dobrý večer pane. I přes to, že jste mne nazval "pubertálním jedincem" , si dovoluji se Vám trošku představit.

Je mi 64 let, mám za sebou asi 2,5 milionů ujetých km, jezdit jsem se učil na voze Praga Alfa, 170 Mercedes,přes známou Bejbinu, Tatru 57,Škodovky různých typů,pak přišla GAZ M 21 Volha, přes Žigulík, Tavrii až po Nexii GTX 16V.
Mezi tím jsem postavil dvě obytné lodě, ta větší měla 11 metrů. Od roku 1966 jsem držitelem licence na amatérské vysílání, volací znak OK 1 FFZ. Veškeré zařízení pro tuto činnost jsem si "postavil" sám a do dnešního dne mám potvrzených 78 524 spojení se 127 zeměmi světa.Dodnes "chytám" 150 zn/min v morse. Do důchodu jsem si udělal radost a postavil jsem si malé ULLa letadélko "Vrabec", se kterým létám na letišti v Milovicích.
Takže jste se opravdu strefil, jsem pubertální pošuk a vůbec se za to nestydím. Na rozdíl od Vás nejsem ješita a nevadí mě tykání ani od malých dětí. Já tykám jim, oni zase mě.
Pokud jsem se Vás dotknul tím, že jsem Vám tykal,omlouvám se za to. Na tomto fóru se vážený pane tyká i lidem, které osobně neznáme a nikdo se dosud, až na Vaši osobu k vůli tykání neohradil. Nejsem žádný barbar abych to nepochopil, ale jen výchova ve francouzkých penzionech mi brání v tom, abych nazval pravým jménem Vaše chování i to, co si o tom myslím.Přeji ještě jednou hezký večer.[/quote
Z toho bych si nic nedělal kdo tě zna osobně nebo aspon s fora vi jaky seš a kdo ne at si Tr---.Si myslí že je jedinej měl š 1000 nebo volhu21 ja osobně začal na M20 paběda
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Asi máš pravdu! :lol: Kola jsou na autě, dokonce jsem stačil opískovat a natřít disky!!! To jsem dobrej co? ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

Hynek píše:Asi máš pravdu! :lol: Kola jsou na autě, dokonce jsem stačil opískovat a natřít disky!!! To jsem dobrej co? ;)

No supr to bylo vidět hned že jsi šikulka mě stačilo otevřěni haubni u te tvojí nesy
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
krcmarj
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 21, 2007 22:57
Bydliště: Potštejn

Příspěvek od krcmarj »

Já měl problém s volnoběhem, nedržely stálé volnoběžné otáčky, samo si to přidávalo,ubíralo. Nejprve jsme několikrát čistili krok. motorek, to však nepomáhalo. Mechanik mě upozornil,že to může být špatným aku. Ten mi skutečně po krátké době odešel nadobro. Poté co jsem dal novou bat. (4/07) skončil i problém s volnoběhem.
Baterku mám AKUMA comfort 60Ah 420A. Hodila se půdorysně a orientací kontaktů, je však vyšší než byla orig. takže jsem musel prodloužit upínací šrouby. Také jsem raději podložil třmenový plech páskem gumy aby se dobře odvětrávaly prostřední dva články.
DAEWOO NUBIRA I combi 2.0 CDX r.v.: 97.
cavalera2
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 08, 2009 08:20

Hynek vs KITTbx

Příspěvek od cavalera2 »

Hynek píše:To KITTbx : Dobrý večer pane. I přes to, že jste mne nazval "pubertálním jedincem" , si dovoluji se Vám trošku představit.

Je mi 64 let, mám za sebou asi 2,5 milionů ujetých km, jezdit jsem se učil na voze Praga Alfa, 170 Mercedes,přes známou Bejbinu, Tatru 57,Škodovky různých typů,pak přišla GAZ M 21 Volha, přes Žigulík, Tavrii až po Nexii GTX 16V.
Mezi tím jsem postavil dvě obytné lodě, ta větší měla 11 metrů. Od roku 1966 jsem držitelem licence na amatérské vysílání, volací znak OK 1 FFZ. Veškeré zařízení pro tuto činnost jsem si "postavil" sám a do dnešního dne mám potvrzených 78 524 spojení se 127 zeměmi světa.Dodnes "chytám" 150 zn/min v morse. Do důchodu jsem si udělal radost a postavil jsem si malé ULLa letadélko "Vrabec", se kterým létám na letišti v Milovicích.
Takže jste se opravdu strefil, jsem pubertální pošuk a vůbec se za to nestydím. Na rozdíl od Vás nejsem ješita a nevadí mě tykání ani od malých dětí. Já tykám jim, oni zase mě.
Pokud jsem se Vás dotknul tím, že jsem Vám tykal,omlouvám se za to. Na tomto fóru se vážený pane tyká i lidem, které osobně neznáme a nikdo se dosud, až na Vaši osobu k vůli tykání neohradil. Nejsem žádný barbar abych to nepochopil, ale jen výchova ve francouzkých penzionech mi brání v tom, abych nazval pravým jménem Vaše chování i to, co si o tom myslím.Přeji ještě jednou hezký večer.
Dobrý večer PANE = toto myslím zcela upřímně, jelikož pokud je pravda co píšete, jste hoden toho označení !
Ty francouzské pensiony,no nevím, co si myslíte o mé osobě, když já psal SLUŠNĚ ne VULGÁRNĚ a atd. , je Vaše věc, ovšem pokud jste tady na foru tak zadobře OK, jenže zkušenost mi velí, že na podobných fórech píší, synové či vnuci a né důchodci = prosím neurazte se !
Jde jen o to, že nejsem zvyklý tykat na počkání a naopak mne učili vykat a počkat až bude nabídnuto tykání, vykám i puberťákům, které neznám a „fa.k“ smajlíky používám jen jako odpověď na dementní či urážlivou otázku či atak = toto, je zase podle mého gusta a anglické školy, takže pokud nejste žádný barbar necháte si invektivy pro sebe !
Nemyslím si o sobě, že jsem nějaký borec, ale to co jsem napsal pravda přeci byla, jinak mi je podstatně méně než Vám a umím ocenit to co jste nyní o své osobě uvedl, takže za „puberťáka“ se Vám omlouvám, berte nebo nechte být .
Není asi třeba dále psát, snad jen, že Vám ten UL závidím, možná když mi bude jako Vám..
Naposledy upravil(a) cavalera2 dne ned lis 16, 2008 19:35, celkem upraveno 1 x.
cavalera2
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 08, 2009 08:20

skip63 vs KITTbx

Příspěvek od cavalera2 »

[/quote Z toho bych si nic nedělal kdo tě zna osobně nebo aspon s fora vi jaky seš a kdo ne at si Tr---.Si myslí že je jedinej měl š 1000 nebo volhu21 ja osobně začal na M20 paběda[/quote]

Ne nemyslím si to co píšete a Paběda je sice starší než 21ka, ale moc se to nepovedlo ani jako Varšava, na 21ku nemá :-)

btw: je tu někde na fóru debata na téma s čím vším jsem jezdil či vlastnil ?!
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

KITTbx:Hlavne klidek a zbytecne tady nikoho nenapadej jen proto ze to nepochopis a co se tyce tykani tak nevim na ktere fora chodis ale ja vykani na zadnem nevidel ale je pravda ze jsem asi nebyl na vseh treba na Jehovistickem jsem jeste nebyl... :D dal jsem usmevneho at te vysmaty cerveny pry fakac neurazi... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
cavalera2
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 08, 2009 08:20

Není třeba mne upozorňovat !

Příspěvek od cavalera2 »

Hanzy píše:KITTbx:Hlavne klidek a zbytecne tady nikoho nenapadej jen proto ze to nepochopis a co se tyce tykani tak nevim na ktere fora chodis ale ja vykani na zadnem nevidel ale je pravda ze jsem asi nebyl na vseh treba na Jehovistickem jsem jeste nebyl... :D dal jsem usmevneho at te vysmaty cerveny pry fakac neurazi... :lol: :lol: :lol:
Nezlobte se, ale Vaše "klídek" na to co jsem napsal je zcela nepatřičné,tedy mohl bych soptit nyní, jelikož nechápu co píšete, jelikož NIKOHO nenapadám, pokud nechápete, tak.... :roll: :P :cry:
Nejde o to tykání na jiných fórech, jsem člen BXclub.com /ex auto/ a tykáme si, prostě tam kde nikoho neznám NETYKÁM, jestli Vás někoho uráží vykání, nebo je tu nařízeno tykání, tak 8) :idea: ;)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Neni tykani narizeno ale bezne...a vykani neobvykle nejsme tady ve vetsine v osobnim kontaktu takze i proto...a tohle :lol: pro vysvetleni je smich i v prekladu a slouzi pro odlehceni textu...konec vysvetleni... :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jééé pane Hanzy môžem vám taky tykovat či tykak :twisted:
cavalera2
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 08, 2009 08:20

Příspěvek od cavalera2 »

Hanzy píše:Neni tykani narizeno ale bezne...a vykani neobvykle nejsme tady ve vetsine v osobnim kontaktu takze i proto...a tohle :lol: pro vysvetleni je smich i v prekladu a slouzi pro odlehceni textu...konec vysvetleni... :lol:
:roll: -i

Ovšem pokud mne někdo nenabídne tykání, tak budu vykat :!: :o)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“