Servis po 4 letch

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Tompetr píše:tak to se opět budu těšít do servisu :shock: , a nevzali tě tak trochu na hůl?
Nemám moc na vybranou - koupil jsem si prodloužení záruky na 5 let. Není to vlastně záruka, ale zvláštní druh pojištění - tedy jakoby záruka. Jednou z podmínek je provádění servisních prohlídek stanovených výrobcem výhradně v autorizovaných servisech. Podle rozpisu zde http://www.chevy.cz/garance.asp měla být cena cca 8.300, ale jsou to informace z roku 2005, takže mi 10.500 přišlo sice dost, ale že by mě vzali na hůl, si nemyslím. Každopádně až mi skončí "záruční" doba, tak mě tam neuvidí.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Mirek píše:
Tompetr píše:tak to se opět budu těšít do servisu :shock: , a nevzali tě tak trochu na hůl?
Nemám moc na vybranou - koupil jsem si prodloužení záruky na 5 let. Není to vlastně záruka, ale zvláštní druh pojištění - tedy jakoby záruka. Jednou z podmínek je provádění servisních prohlídek stanovených výrobcem výhradně v autorizovaných servisech. Podle rozpisu zde http://www.chevy.cz/garance.asp měla být cena cca 8.300, ale jsou to informace z roku 2005, takže mi 10.500 přišlo sice dost, ale že by mě vzali na hůl, si nemyslím. Každopádně až mi skončí "záruční" doba, tak mě tam neuvidí.
tak nám dej vědět jak se ti zloději jmenují, ať se jim obloukem vyhýbáme...
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Tompetr píše: tak nám dej vědět jak se ti zloději jmenují, ať se jim obloukem vyhýbáme...
Já jsem neříkal, že jsou to zloději. Jen jsou asi obecně autorizované servisy dražší. Přikládám odkaz na naskenovanou fakturu. Jen upozorňuji, že ceny jsou bez DPH. Celkový součet vč. DPH je na druhé straně, kterou se mi nechtělo skenovat - kromě součtů na ní nic zajímavého není.
ObrázekObrázek
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

to ujde. Mně stála serviska s rozvodama po 4 letech lidovejch 16 500 Kč :evil:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Marek Petružela píše:teda hezká cena!já byl na třetí prohlídce 21.10 a řekli že příští rok by se měli udělat také rozvody.mám najeto 23000km. a Kalose mám tři roky.prý se rozvody dělají po 60000km.nebo po 4.letech.To ti tedy udělali díru do peněženky. Ahoj Marek.
Môj Kalosík bude mať 4 roky v aprili. V tom case budem mať najazdených cca 35-37 000 km. To akože by som mala meniť rozvody, ked píšeš: "alebo po 4 letech" ??? Ja som si povedala, že ked je už po záruke, tak že ma tam na servisnej prehliadke uvidia, až ked budem mať 45 tisíc km :)). Olej a chladiacu kvapalinu mi môže skontrolovať hocikto (relatívne samozrejme).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

LIFELIKE píše:
Marek Petružela píše:teda hezká cena!já byl na třetí prohlídce 21.10 a řekli že příští rok by se měli udělat také rozvody.mám najeto 23000km. a Kalose mám tři roky.prý se rozvody dělají po 60000km.nebo po 4.letech.To ti tedy udělali díru do peněženky. Ahoj Marek.
Môj Kalosík bude mať 4 roky v aprili. V tom case budem mať najazdených cca 35-37 000 km. To akože by som mala meniť rozvody, ked píšeš: "alebo po 4 letech" ??? Ja som si povedala, že ked je už po záruke, tak že ma tam na servisnej prehliadke uvidia, až ked budem mať 45 tisíc km :)). Olej a chladiacu kvapalinu mi môže skontrolovať hocikto (relatívne samozrejme).
já to vidím taky tak, servisní interval cca rok a půl a dříve nic měnit nenechám ;)
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Marek Petružela píše:teda hezká cena!já byl na třetí prohlídce 21.10 a řekli že příští rok by se měli udělat také rozvody.mám najeto 23000km. a Kalose mám tři roky.prý se rozvody dělají po 60000km.nebo po 4.letech.To ti tedy udělali díru do peněženky. Ahoj Marek.
No.. buď do toho nevidím,(a to je tak trochu fakt...),alebo si z teba robia "dobrý deň" ?!
Tie kilometre by som im zožral.Ale ta druhá alternetiva- že po 4 rokoch???
To akože keď budeš mať najazdených prvý rok napr. 10.000km a potom dáš na 3 roky auto na špalíky,aj tak musíš tie rozvody meniť,keďže budeš mať za sebou 4 roky ??!!
To sa akože samé opotrebúvavajú aj keď nejazdíš?? :? :? :?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Bohužel to tak je.I když s tím autem najede minimum kilometrů,tak po stanovené době by se ten řemen měl vyměnit,protože materiál ze kterého je rozvoďák vyrobený stárne.Puchří,tyří :D a kdo ví co ještě.Takže proto je vždy uvedený kilometrový proběh a zároveň i časový interval...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Servisní interval je jedna věc, která by se měla dodržet, ale pak je tu slůvko ale ???
Uvedu příklad:
Můj rozvodový řemen je stár 9 let a když jsem prováděl kontrolu stavu (důkladnou po 80000 km), je suchý, bez prasklinek a viditelného poškození - rozhodl jsem, že bude jezdit dalších 10000 km do další kontroly a pak se uvidí.
Je to má věc a mé rozhodnutí a každý je strůjcem svého konání.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Aj tak sa mi zdá ten časový interval trochu pritiahnutý za vlasy :? :?
Mám taký dojem,že na niečo ťa prilákať -alebo teda dostať do servisu musia.A tým,že vymenia rozvodák ,nič nepokazia ...(ale možnože im krivdím)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

no třeba brzdovka nacucne vodu ze vzduchu a je to v tahu. Ta se má měnit po 2 letech i když auto stojí nebo vypadá OK. Oni výrobci často i vědí proč to omezujou časem.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od LIFELIKE »

Ja sa teraz po štvrtom roku prevádzky na servisnú prehliadku zatiaľ nechystám. Kedže mám necelých 34 tisíc km, tak som sa rozhodla, že pôjdem trocha neskôr.
Ale zato som dnes absolvovala povinnú STK a emisnú, kedže o pár dní oslávime 4.výročie. Dopadlo to fajn, vlastne všetko bez problémov (táto celá sranda ma stála 50€). Akurát mám malinko krivý ľavý kotúč, ale to som tušila už od minulého leta. Pri brzdení vo vyššej rýchlosti cítim jemné vibrácie vo volante. Uvidím, čo to bude robiť ďalej, zatial je to podla technika mierne nad normu.
Aby som naplno využila poldeň dovolenky, tak som bola ešte meniť na letné pneumatiky a bola som si dať skontrolovať a dezinfikovať klimatizáciu. Už minulé leto som mala pocit, že tá klíma nie je to, čo bývala na začiatku. A veruže chýbala cca tretina náplne. Vraj sa za normálne považuje, ak za rok unikne cca 10% náplne. Takže teoreticky som v tejto norme, ale otázka je, či ten únik bol priebežný, alebo nastal iba v poslednej dobe. Myslím, že tam za rok skočím znova a uvidím podľa ročného výsledku. Máte už niekto takéto nejaké skúsenosti s klimatizáciou???
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Krtek »

Já teď jo. PalikX mi jí taky doplnil a po 5 letech uteklo (nevim už přesně) snad 1/3-1/2 náplně. Tlak prej normální a nikde stopy po úniku. Prej je to normální.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od hladolef »

LIFELIKE píše:Ja sa teraz po štvrtom roku prevádzky na servisnú prehliadku zatiaľ nechystám. Kedže mám necelých 34 tisíc km, tak som sa rozhodla, že pôjdem trocha neskôr.
Ale zato som dnes absolvovala povinnú STK a emisnú, kedže o pár dní oslávime 4.výročie. Dopadlo to fajn, vlastne všetko bez problémov (táto celá sranda ma stála 50€). Akurát mám malinko krivý ľavý kotúč, ale to som tušila už od minulého leta. Pri brzdení vo vyššej rýchlosti cítim jemné vibrácie vo volante. Uvidím, čo to bude robiť ďalej, zatial je to podla technika mierne nad normu.
Aby som naplno využila poldeň dovolenky, tak som bola ešte meniť na letné pneumatiky a bola som si dať skontrolovať a dezinfikovať klimatizáciu. Už minulé leto som mala pocit, že tá klíma nie je to, čo bývala na začiatku. A veruže chýbala cca tretina náplne. Vraj sa za normálne považuje, ak za rok unikne cca 10% náplne. Takže teoreticky som v tejto norme, ale otázka je, či ten únik bol priebežný, alebo nastal iba v poslednej dobe. Myslím, že tam za rok skočím znova a uvidím podľa ročného výsledku. Máte už niekto takéto nejaké skúsenosti s klimatizáciou???
Vcera jsem byl na inspekci a nechal jsem si zkontrolovat aj klimu,byla akce za za 59€ i z naplni.Cely proces trva 40min,vysaje to vsechnu nemrzku a olej,az do vakua.Pal se to zacne plnit na 4bar. a presne na displeji ukaze kolik se toho naplnilo.Do Evanda se dava 740g mne to ukazalo 735 g to znamena unik za tri roky 5g.Na otazku mechanika ze by se to stacilo kontrolovat jednou za 5 let,mi odpovedel ze tady se nejedna o tu nemrzku ale o olej (ten se plni zaroven z nemrzkou) ktery se pouziva na promazani kompresoru, atd.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od LIFELIKE »

Ano aj to mi hovoril, že sú autá, kde za celé roky neunikne nič.
Kalos má písané 620 ml a vytiahol cca 400. Čo znamená cca 35% únik za štyri roky. A to je vraj normálne.
No ja nie som expert na klímu. poznám len dve jej funkcie: vypnutá a zapnutá :).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „KALOS“