vimena oleje prevodovki

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
pog

vimena oleje prevodovki

Příspěvek od pog »

Zdravim,

napiste pokud mate nekdo nazor jestly je treba menit
a na jaky intervali olej prevodovki.
Slisel jsem ze jine virobce doporucuji 100 tisic - jako
to je s NUbira 1.6 SX?

Diky,
Ivan

:?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

uuha ale davas tomu cestinovi :oops: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Blue Lanos píše:uuha ale davas tomu cestinovi :oops: :lol:
proc si mislsis ze to je cestina - divne...
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No ty bít tobrý češtin! :lol: :lol: :lol:

Ale k mazání:
tohle píšou v manálu
Obrázek

Z toho vyplývá, že se olej v převodovce nemění :? no, ale vzhledem k ceně doporučeného oleje a množství, bych ho pro jistotu tak ve 100000 km vyměnil. Nevím, ale zda-li je na převodovce nějaký vypoušťák a jak ho do převodovky dostat. Určitě se ozve Petrm a upřesní to. Předem dík. :?:
:lol: 8) :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Vypoušťák na převodovce samozřejmě není v případě potřeby vypustit ho tak se sundavá celá ta malá vanička řešili sme tu už v pátek s Bluem v práci ho neměníme a ani za náma nikdo s tímto požadavkem nepřišel a jezdí k nám auta co mají 300 000 najeto a na původní olej i když můj Lanos za těchto studených nocí po ránu pěkně blbě řadí a já o tom taky uvažuju a dost silně ;)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Už jsem toto řešil a jenom drobnost pro doplnění. Při odšroubování té vaničky nejen, že jste od oleje uplně všude, protože nejde usměrnit odtok jedním místem, ale vyvalí se to na vás odevšud, tak taky nevyteče všechno a je potřeba vyheverovat levou stranu ( u řidiče) . Pod tou vaničkou je pouze diferák a vlastní převodovka je bokem za nějakou přepážkou ve které jsou pouze kanálky na olej, a ty jsou výš, asi aby to zůstávalo v olejové lázni a všechen nestekl do diferáku. Napouštěcí a zároveň kontrolní šroub tam je.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

ještě k nalévání olej se má nalévat tím vrchním šroubem pod baterkou je na něm taková čepička a ten kontrolní má být venku a když olej začne vytékat tak se to má rychle zašpuntovat a to má být správně naplněná převodovka 8)
Pasta
Příspěvky: 43
Registrován: pát črc 14, 2006 21:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pasta »

Mám v úmyslu dolít olej do převodovky ale jsem asi slepej, nemůžu najít ten kontrolní šroub. Jste někdo schopen mi to nafotit. A radši i s tím napouštěcím šroubem. Mám Nubiru 1,6 16V, r.v. 1997. Díky.
awg
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 07, 2009 09:42

Příspěvek od awg »

Pasta píše:Mám v úmyslu dolít olej do převodovky ale jsem asi slepej, nemůžu najít ten kontrolní šroub. Jste někdo schopen mi to nafotit. A radši i s tím napouštěcím šroubem. Mám Nubiru 1,6 16V, r.v. 1997. Díky.
Taky nemůžu najít kontrolní šroub!
Potřebuju dolejt olej, ale bojím se, abych to nepřehnal a nevytlačil gufera....
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

uff tak na tuto temu som sa zamyslal aj ja, mam nabehane 180 000 km a tiez po studenych ranach trosku blbne tak by som tiez uvital dake info k teme :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“