lambda

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
rado75
Příspěvky: 21
Registrován: úte led 02, 2007 09:45
Bydliště: Bratislava

lambda

Příspěvek od rado75 »

Ahoj. Mám problém so spotrebou na NUBIRE II. 1,6/16V r.v. 2001 na benzíne (cca 12l) aj, keď väčšinou jazdím na LPG, kde spotreba je cca 10l. Urobil som si prípravok na meranie signálu z LAMBDY (našiel som to na opláckom fóre) a zistil som, že na voľnobehu sa napätie mení v rozsahu od cca 0,2 do 0,9 V, čo je v normále. Problém však je pri vyšších otáčkach (1500, 2000 aj 3000), kde mi to signalizuje bohatú zmes (napätie zostane stáť na cca 0,9 V). Lamda sonda je nová (v poradí tretia) a chová sa rovnako ako pôvodná (prvá), ktorá mala cca 55000 km. Druhá LAMBDA odišla po cca 20000 km. Z tohto usudzujem, že problém nie je v LAMBDE, ale možno v nejakom čidle a pod. Na LPG sa signál z LAMBDY chová takmer rovnako ako pri benzíne. Auto má iba 70500 km a neboli ešte menené káble ku sviečkam a ani nebol čistený krokový motorček. Ale nemyslím si, že by to bolo tým. V najhoršom prípade pôjdem do servisu. Za rady vopred ďakujem.
Ešte sa spýtam čo je to za čidlo, ktoré je umiestnené na saní vpravo na boku pri pohľade zhora na motor. Je tam konektor s dvoma vodičmi a keď som ho odpojil, tak som nezbadal žiadnu zmenu. Nemáte niekto náhodou popis pinov konektoru riadiacej jednotky motora pre Nubiru II, 1,6 16V, r.v. 10/2001 ? Na jednotlivých pinoch by sa ľahšie merali čidlá, aspoň tie odporové či sú v poriadku.
Nubira II. 1,6 16V, sedan, r.v. 10/2001, 86000 km, LPG Lovato, disková nádrž 47 l, klima, spotreba LPG okolo 10 l
Reklama
 

rado75
Příspěvky: 21
Registrován: úte led 02, 2007 09:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od rado75 »

Tak cez víkend som mal trocha času a zistil som, že lambdu, ktorú som vymenil bola zle dotiahnutá a pre istotu som rozobral a očistil kostru motora pod štartérom. A na počudovanie to zabralo. Indikátor lamda sondy krásne chodí od 0,1 do 0,9 V. Tak uvidím pri ďalšom tankovaní ako sa to prejaví na spotrebe. Dúfam, že to niekomu niekedy pomôže.
Ako sa zdá, tak kvalita ukostrenia motora je veľmi dôležitá. Na prvý pohľad sa ten spoj zdal byť OK, ale po jeho očistení to je o niečom inom.
Nubira II. 1,6 16V, sedan, r.v. 10/2001, 86000 km, LPG Lovato, disková nádrž 47 l, klima, spotreba LPG okolo 10 l
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

ak myslime to iste cidlo tak je to snimac teploty vzduchu, meni odpor ked prefukuješ cidlo, a ak si ho odpojil tak to ukaze ked napojis auto na PC :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“