Servis po 4 letch

Moderátor: Blue Lanos

petan
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 01, 2007 18:38

Servis po 4 letch

Příspěvek od petan »

Zdravím, dneska jsem abolvoval servis Kalose 1,4 sedan. Stálo to cca 7 litrů. Emise, STK, výměna oleje, brzdové kapaliny, náplně klímy. V servisu říkali, že je sežrán výfuk, všechny 3 díly. Poslední díl je starý 2 roky a taky nevydržel. Navíc jsou chyceny dveře rzí. Máte někdo taky takový blbý zkušenosti? Napište :(
Reklama
 

Hadžim
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 24, 2008 19:21

Servis po 4 letech

Příspěvek od Hadžim »

Já už také absolvoval STK po 4 letech. Před tím byl také v servise a měnili mi mimo jiné také zadní díl výfuku (původní), najeto cca 47 tis.
Na STK mi řekli, že mám asi křivé brzdové kotouče, že to kope. Přitom mi vloni měnili destičky. Co se týká koroze, tak jsem si nechal už 2 x nastříkat spodek a dutiny, takže koroze žádná. Ale jinak od novotí:
výměna spojk. ložiska, výměna zadních tlumičů, výměna 1 zadního pásu, výměna zadního dílu výfuku, několik předních žárovek a žárovek osvětlení SPZ, výměna pneumatik a nesčetně krát pokus o odstranění vrzavého zvuku pod přední palubovkou a od přední nápravy - bezúspěšně. Opravdu kvalitní auto...
:twisted:
DAEWOO KALOS sedan 1,4
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Sem kvli vám kouk do tabulky.... pravidelnej servis a opravy po záruce mně u funglovky za 4 roky a 95 tis km vyšly na uualááá - 68 533 Kč :shock: :shock: :shock:
Holt když máš na opici, muíš mít i na banány a ty naše opice žerou kurewsky drahý banány. :roll:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Tompetr »

petan píše:Zdravím, dneska jsem abolvoval servis Kalose 1,4 sedan. Stálo to cca 7 litrů. Emise, STK, výměna oleje, brzdové kapaliny, náplně klímy. V servisu říkali, že je sežrán výfuk, všechny 3 díly. Poslední díl je starý 2 roky a taky nevydržel. Navíc jsou chyceny dveře rzí. Máte někdo taky takový blbý zkušenosti? Napište :(
jo mám je taky :cry:
myslím, že Kalos nebyla dobrá volba, od počátku má mouchy:
- svítící CHECK,
- neustále vrzající silentbloky na předních kolech,
- v interiéru je to to samé, pořád něco vrže a klepe a nejde zjistit co a odkud, snad kromě krytu airbagu,
- při brzdění motorem něco vibruje, ale v servise to bylo několikrát bez úspěchu, až jsem si na to zvyknul,
- to že je nepřesné řazení snad ani nemá cenu dodávat a zpátečka je taky na heslo...
- výfuk v pytli po 3 letech,
- za předníma zástěrkama mi rostou malé stromečky - myslím jasany, ale dostat se tam a vyčistit to moc nejde,
- a dvéře taky začínají rezivěti...

suma sumárum auto jezdí, ale žádný požitek z toho nemám, navíc mě sere to, že jsem ještě nesplatil leasing a už do toho musím vrážet další prachy
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Koumeles »

Muzu te ubezpecit, ze to neni jen kalosem....musis si rict,za kolik jsi ho koupil.......v praci mam golfa a ten byl po roce uz 3x v servisu, elektronika, brzdy, loziska... sef ma auto za neco malo pres mega a uz 2x ho nechalo stat, proste prestalo jezdit....Ja jsem treba s kalosem spokojeny, sice ho mam ted v karosarne, nekdo mi ho naboural, ale jinak do nej jen liju kapalinu. Interier mi nevrze, razeni je normlani, spotreba je mala, check me zlobil jen v zime. Sice ho budu prodavat, ale to proto, ze potrebuju vetsi auto.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Tompetr »

Koumeles píše:Muzu te ubezpecit, ze to neni jen kalosem....musis si rict,za kolik jsi ho koupil.......v praci mam golfa a ten byl po roce uz 3x v servisu, elektronika, brzdy, loziska... sef ma auto za neco malo pres mega a uz 2x ho nechalo stat, proste prestalo jezdit....Ja jsem treba s kalosem spokojeny, sice ho mam ted v karosarne, nekdo mi ho naboural, ale jinak do nej jen liju kapalinu. Interier mi nevrze, razeni je normlani, spotreba je mala, check me zlobil jen v zime. Sice ho budu prodavat, ale to proto, ze potrebuju vetsi auto.
a do čeho jdeš? taky se poohlížím po něčem větším a hlavně zajetém ;) Kalouše si nechám na cesty do práce, ale pro 4 člennou rodinu už je to fakt malé :x zvažuju Focuse/Peugot 307SW a Oktávku samozřejmě kombi.
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Koumeles »

Tompetr píše:
Koumeles píše:Muzu te ubezpecit, ze to neni jen kalosem....musis si rict,za kolik jsi ho koupil.......v praci mam golfa a ten byl po roce uz 3x v servisu, elektronika, brzdy, loziska... sef ma auto za neco malo pres mega a uz 2x ho nechalo stat, proste prestalo jezdit....Ja jsem treba s kalosem spokojeny, sice ho mam ted v karosarne, nekdo mi ho naboural, ale jinak do nej jen liju kapalinu. Interier mi nevrze, razeni je normlani, spotreba je mala, check me zlobil jen v zime. Sice ho budu prodavat, ale to proto, ze potrebuju vetsi auto.
a do čeho jdeš? taky se poohlížím po něčem větším a hlavně zajetém ;) Kalouše si nechám na cesty do práce, ale pro 4 člennou rodinu už je to fakt malé :x zvažuju Focuse/Peugot 307SW a Oktávku samozřejmě kombi.
Ja jsem premyslel, ze si koupime neco jako Kangoo :D proste nejake uzitkove auto.
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od Koumeles »

Chtel jsem se zeptat, mam Kalose, pristi rok pujdu poprve na technickou, jsem se chtel zeptat, jak resite servis. Mam najeto neco malo pres 30tis. Olej, filrt a svicky menim pravidelne. Chtel jse zeptat. Olej v prevodovce, resil to nekdo. A vymenu rozvodu, kdy je tak menite? Zajima me, jestli to presne dodrzujete...do znackovyho nechodim, mam svyho fachmana :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Doporučuju dodržovat. V převodovkách se myslim dneska už olej nemění. Tam ybch ho ale stejně po nějaký dlouhý době (třeba 8 let a 150 tis km) vyměnil. Rozvody nezanedbávej, tyhle pozůstatky sOpela jsou na to háklivý.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Ja jen, ze se mi to zda po 30tis docela brzo :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já nemyslel po 30 tis km. Ale nezanedbávat. Prostě koukni do servisní knížky kdy to je doporučený (u mně po 60 tis km) a v tu dobu to udělej.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pes691
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 02, 2009 22:01

Re: Servis po 4 letch

Příspěvek od pes691 »

petan píše:Zdravím, dneska jsem abolvoval servis Kalose 1,4 sedan. Stálo to cca 7 litrů. Emise, STK, výměna oleje, brzdové kapaliny, náplně klímy. V servisu říkali, že je sežrán výfuk, všechny 3 díly. Poslední díl je starý 2 roky a taky nevydržel. Navíc jsou chyceny dveře rzí. Máte někdo taky takový blbý zkušenosti? Napište :(
Tiež mi "rezaví" výfuk. Majú to asi všetci na Kolose ako tak čítam.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Už to mám taky za sebou - včera 4. servisní prohlídka v 60 tkm - tj. především výměna rozvodů. Za lidových 10.550,- Kč :(
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

teda hezká cena!já byl na třetí prohlídce 21.10 a řekli že příští rok by se měli udělat také rozvody.mám najeto 23000km. a Kalose mám tři roky.prý se rozvody dělají po 60000km.nebo po 4.letech.To ti tedy udělali díru do peněženky. Ahoj Marek.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Mirek píše:Už to mám taky za sebou - včera 4. servisní prohlídka v 60 tkm - tj. především výměna rozvodů. Za lidových 10.550,- Kč :(
tak to se opět budu těšít do servisu :shock: , a nevzali tě tak trochu na hůl?
Odpovědět

Zpět na „KALOS“