Jiné číslo motoru - problém s přepisem vozu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Netolda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 02, 2009 16:32

Jiné číslo motoru - problém s přepisem vozu

Příspěvek od Netolda »

Ahoj všichni... Taxem se stal obětí nekalého živla. Koupil jsem Daewoo Racera 1.5, 1994, v černé barvě, bez koroze, bez jakýchkoliv závad (až na vadný termostat) s novou STK, jen jediná věc, na kterou mě frajer neupozornil, že je v autě motor z opela (předpokládám že z kadetta) - a mě samozřejmě nenapadlo tohle kontrolovat (jsem spíš přes počítače než přes auta... :D )A když jsem šel auto přepsat, na evidenčce mi sdělili tuhle novinku, a na úřadě mi odmítli přepsat, prý je sice ve velkém techničáku udělaný výmaz motoru, ale není uvedena jeho výměna. Mám si proto prý napsat do Daewoo - paní na evidenci vozidel mi dokonce dala i adresu (GM DAEWOO, Olbrachtova 2006/9, 140 00, Praha 4) o písemné vyjádření, že daný typ motoru může v autě být... Frajer, co mi auto prodal, má už 14 dní vyplý telefon...Asi ví proč... Můžete mi prosím někdo poradit co s tím?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jiné číslo motoru - problém s přepisem vozu

Příspěvek od Slam »

kryspin.motyczka píše:Mám si proto prý napsat do Daewoo - paní na evidenci vozidel mi dokonce dala i adresu (GM DAEWOO, Olbrachtova 2006/9, 140 00, Praha 4)
Paní má neaktuální informace, GM Daewoo v Evropě skončilo (pod tímto názvem) v roce 2004... Aktuální kontakty jsou:

Chevrolet
P.O. Box 50
225 50 Praha 025

Chevrolet Česká republika
Olbrachtova 9
140 00 Praha 4

Infolinka: 810 700 700


Jinak Racer je licenční Opel Kadett E, takže s přepisem toho motoru by neměl snad být větší problém...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Netolda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 02, 2009 16:32

Příspěvek od Netolda »

dekuju mockrat za info :) volal jsem tam a rekli mi, ze s tim bude problem - (jednak za potvrzeni chcou 2000,-) protoze motor, ktery mam v aute je o 3,5 kW silnejsi nez vykon uvedeny v technicaku, takze to nejde... Jsem zoufaly a nevim co dal... Vyplazl sem za auto pro me nemaly peniz a ted nemuze byt ani papirove moje... ach jo... ale kdybyste o nej nekdo mel zajem treba na dily nebo tak... je plne pojizdne bez zavad, stk do 09/2010... motor z opela, C16NZ...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..to nikdo nemaa raznicu ..???

a u vas sa este hraju na cislo motora ..??

a nejaky znamy co vybavuje prepisy neverim ze neexistuje..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tak to mě mrzí, že jsi takhle naletěl, asi fakt s tím dělají problémy. Vím že dnes už se do techničáků nezapisuje číslo motoru (mám jen označení X20SED) takže tam můžu dát jakýkoliv motor s tímto značením. Asi bych sehnal člověka jinak než telefonem a pokusil bych se s ním nějak dohodnout o vrácení vozu a peněz :!: K poučení všech, pokud kupujete, musíte dát pozor na identifikátory vozidla a to na všechny možné a nemožné štítky, vše by mělo souhlasit s techničákem...... :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Tenhle motor jsem měl v Asconě, měl super spotřebu . Je to škoda jestli se to nepodaří zlegalizovat, ten motor by za to stál ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Netolda
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 02, 2009 16:32

Příspěvek od Netolda »

No,vcera mi znamy domluvil evidencku za uplatek, ale stale se jeste rozmyslim, jestli se mam obratit na sveho pravnika a z frajera nejak dostat zpet penize a vratit auto.. Jsem ze Zlina, pro auto jsem byl v Ostrave a neverim tomu, ze kdyz tam prijedu, tak se frajer bude usmivat a ochotne mi vrati prachy... Problem z prepisem by ted uz az tak nebyl, jen me zas na druhou stranu stve, ze pokud budu chtit auto prodat, tak to asi nepujde.. Tak nevim..
Odpovědět

Zpět na „RACER“