mlhovky

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Mlhovky už svítí. Dopadlo to, jak jsem předpokládal. Kontakty nebyly k sehnání a tak je to na výstupní špičku připájené. Ještě, že kabel šel celkem bez problémů protáhnou příslušnou dírou pro kontakt.

Jujing
V galerii máš fotku , kde je pozice relé červeně označená. Je to stejné relé, jako ty další tam, třeba pro klakson.

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2251
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Reklama
 

Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jujing »

Vlasta píše:Mlhovky už svítí. Dopadlo to, jak jsem předpokládal. Kontakty nebyly k sehnání a tak je to na výstupní špičku připájené. Ještě, že kabel šel celkem bez problémů protáhnou příslušnou dírou pro kontakt.

Jujing
V galerii máš fotku , kde je pozice relé červeně označená. Je to stejné relé, jako ty další tam, třeba pro klakson.

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2251
Promiň že sem tak blbej ale pls moh by si mi tam ještě vyznačit jaká to je pojistka? a ten kablik odkud is odváděl? já moc zrovna elektrice neholduju.... je ot por mě španělská vesnice a ty mlhovky sou zapojený do serie nebo paralerně každá zvlášť? já vím asi blbý dotazi ale radši se ujišťuju thx
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Pojistka by měla být pod tím relé. Jenže jak to tak čtu, bylo by lepší nechat si to od někoho udělat. Abys náhodou nevyhořel. Od každé mlhovky vede jeden drát na kostru někde nejbíž a druhý až do té krabice s pojistkami. Tam jsou spojené do jednoho a připojené na to relé. Nafotit odkud jde ten drát dost dobře nemůžu. Musel bych to celé znovu rozebírat a na to není ani počasí ani čas, sorry. Musí se to odpípat, nebo prosvítit žárovkou. Ta pozice relé nesouhlasí s kontakty uvnitř, je to tam nějak divně posunuté. Opravdu to raděj nech někomu, kdo má alspoň základní vědomosti o elektrice.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

ja by som tiez scel nahodit hmlovky, daju sa nekde kupit origos alebo lepsie je dakde len tak kupit co sa mi paci a ma dobre vlastnosti?
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Mlhovky se dají koupit bez problémů originální. Ty co si koupíš jen proto, že si Ti líbí, ty nejspíš nedostaneš do otvorů v nárazníku. Originál vypadají takhle http://www.czdrafel.cz/?chapter=detail&id=96226036
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jujing »

Vlasta píše:Pojistka by měla být pod tím relé. Jenže jak to tak čtu, bylo by lepší nechat si to od někoho udělat. Abys náhodou nevyhořel. Od každé mlhovky vede jeden drát na kostru někde nejbíž a druhý až do té krabice s pojistkami. Tam jsou spojené do jednoho a připojené na to relé. Nafotit odkud jde ten drát dost dobře nemůžu. Musel bych to celé znovu rozebírat a na to není ani počasí ani čas, sorry. Musí se to odpípat, nebo prosvítit žárovkou. Ta pozice relé nesouhlasí s kontakty uvnitř, je to tam nějak divně posunuté. Opravdu to raděj nech někomu, kdo má alspoň základní vědomosti o elektrice.
jo tak já to asi nebudu dělalat sám jen scháníám co nejvíc info do korejcu se nikomu moc nechce v mím okolí ale já vždycky kámika ukecám :) v pohodě rozebírat to nemusíš to chápu ale snad už na ot takhle příjdem.... von je kámík šíkovnej jenže von by byl schopnej relátko přivrtat na pevno ke kastli tak když vím že to takhle jde taky tak ho k tomu prost ědonutím :) ale dik za info moc děkuju
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

koniQ píše:ja by som tiez scel nahodit hmlovky, daju sa nekde kupit origos alebo lepsie je dakde len tak kupit co sa mi paci a ma dobre vlastnosti?
xesh origo.. ??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

a mas origo? treba tam neco aj prikupit ci jako?
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no viem ti zohnat...

a ci treba nejake kabliky a pod..to netusiim..
to by sa trebalo pozret na kable..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

a cena alebo ja nevim jako, scem neco vykonne na tje nase krasne neosvetlene cesty, ked tolko lietam po tom slovensku :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jujing »

Vlasto děkuji za rady mlhovky zapojeny vše skvěle funguje máš u mě velké bezvýznamné + :lol: :D ;)
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Jsem rád, že rady pomohly. Začíná podzim a budou se hodit. Kdybych věděl, že budu mít u Tebe to plus, dal sem si víc záležet. :D
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Pro koniQ
a případně ještě další zájemce trochu upřesním to zapojování.
Bohužel z celého zapojování byla jen ta jedna fotka v gelerii. Víc jsem toho nefotil. Nějak mi to nedocvaklo, že by se to mohlo někomu ještě hodit. Proto mi nakonec nedalo a šel sem to nafotit. V galerii jsou ještě dvě fotky, které by měly pro pochopení stačit. Na téhle je vidět relé a jeho vývod pro mlhovky, na kterém je připojená zkoušečka. Modrá pojistka je pro mlhovky. https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2255
Na téhle je pohled na nerozebraný konektor, kde ten silný hnědý kabel je k mlhovkám. https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=2256
Trochu to pro jistotu ještě popíšu. Není jisté, jestli to soudruzi nedělali pokaždé trochu jinak. :lol:
Na zapojení nic není, alespoň pro toho, kdo se v elektrice trochu vyzná. Je dobré si nejdřív zacvaknout relé a zkusit jestli při zapnutí spínače mlhovek relé cvaká. Jestli ano, zkoušečkou si najít kde se na relé objevuje + při zapnutí vypínače mlhovek. To je plus pro cívku relé. Pak se zacvakne pojistka a plus by se mělo objevit na dalším vývodu relé, to je přívodní plus na spínací kontakt. No a teď při zapnutí relé by se konečně mělo objevit třetí plus a to je vývod relé, kam přijdou napojit mlhovky. Největší problém je najít tu špičku, která vede z relé a na ní připájet přívod k mlhovkám. Nejdřív se odpojí baterka a pak se musí vycvakat z držáků deska s relé a pojistkami a odpojit od ní plus, který je připojený zvenku na pravé straně skřínky. Ten plus se odpojí kvůli lepšímu přístupu. Pak jsou na ní zespodu vidět 3 barevné plochy do kterých vedou kabely. Každá má uprostřed šroubek. Ten šroubek se musí šroubovat tak dlouho, dokud nezačne přeskakovat. Pak stačí z boku opatrně dloubnout šroubovákem a deska vyskočí. Je to vlastně velký konektor se spoustou kontaktů. Pípákem si najdeme na spodní straně vývod, který je souhlasný s tím nahoře, který je pro mlhovky. Prázdnou dírou protahneme kabel od mlhovek a opatrně připájíme.

Všechno dáme zase zpět, připojíme baterku a jestli mlhovky svítí, jdou i vypnout a auto nezačne hořet, pak se nám to povedlo. :lol:

Znovu ale opakuju, jestli někdo nemá s elektrikou zkušenosti ať to raděj nedělá! Auto může chytit raz dva a já nemám rád, když mi někdo nadává.
:D
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no KONIQ ..
som kukol cenu ...

ORIGO su za cca 990,- bez DPH kus.. teda cca 1190,-
neorigo boli za 550 ale uz nenisuuu..vraj dllho..


kable a vypinac neviem jak je na tom..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“