Zdanlivo off topic,ale poraďte,ak viete,pls.

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Zdanlivo off topic,ale poraďte,ak viete,pls.

Příspěvek od alvin »

Tento konkrétny problém sa vyskytol bratovi na OPEL ASTRA 1.4 i 16V r.v. 2004,ale týmito motormi sú vybavené aj Lacetti,a občas sem zablúdi aj Milosh,ktorý by určite vedel poradiť.
Problém je v tom,že občas mu motor nenaštartuje,iba zašteká a nenaskoči,z ničoho nič,Už 2x ho mal s servise,diagnostika nič nechytila,menili akýsi magnet v palivovej sústave,ale závada sa zákerne opakuje.Tak ma napadlo,či to nieje nejaká úplna banalitka,ako mechanicky zanesené nečistotami nejaké súčiastky (voz má naj. 75 000 km).Spomenul som si ako písal Rado77 v sekcii o Matízkoch,že tam nám to môže spôsobovať zanesaný krokový motorček,tak by ma zaujímalo,či také niečo nieje aj u spomenutého motoru 1,4i 16V,resp.nejaká podobná záludnôstka,na ktorú sa servisáci ani diagnostika bežne nezameriava.Prosím,poraďte ak viete
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

mne to semtam nenaskoči a bol to imobilizer ak som vytiahol parkara klučik tak to zase išlo
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

jj stale sa to us parkrat aj mne, neblikaju mu ako startuje imobilizer?, mne to zvyklo robit v letnych mesiacoch
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Vďaká Vám obom za rady,brat to preštudoval,však nie je turegostrovaný, tak citujem jeho odpoveď doslova :
".. neblikalo nic a stalo sa to v lete. Ale uz minulu zimu som mal par krat problemy nastartovat, vtedy som myslel, ze som natankoval zly benzin. Mam pocit, ze by to fakt mohol byt ten imobilizer ..."
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

tak nech skusi tu cievku ale si myslim ze ak to nenaskoci na prvy krat ale na druhy krat tak je to v pohode a tu cievku si myslim ze za 400 - 500 sk sa da zohnat :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“