rozvietenie ABS a vynechanie-prerusenie brzdenia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
tarky
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 21, 2008 19:50
Bydliště: Košice

rozvietenie ABS a vynechanie-prerusenie brzdenia

Příspěvek od tarky »

Ćaute všetci, potreboval by som poradiť, mám takyto problem: začalo sa mi rozviecovať ABS ale len vtedy ak je zima alebo prší. Ďalšia vec je že keď brzdím tak niekedy mi preruši-vynecha brzdenie a nieco zachrastí na lavej strane. Ak ste mali niekto podobný problem odpíšte alebo ak niekto viete poradiť budem rád.
Reklama
 

Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Pozri snímače v akom sú stave.Hlavne tie hliníkové kocky(to sú ich držiaky).Ja som mal úplne odhrdzavené skrutky na nich a držalo to len silou vôle.Ďalej pozri káble k nim.
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

Skus skontrolovat lozisko naboja.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

senzory abs

Příspěvek od maco-lv »

cavte mam taku otazocku senzory a ich drziaky su trosku sikmo nahnute? a uplne pri ozubenu alebo maju mat mezi sebou medzeru snimat stred a drziaky maju byt rovno.
lebo ich mam tak ze snimaju iba kraj ozubenia a su uplne pricapene az deru ozubenie a tak vydno ze nesnimaju celu cast ozubenia.
:idea: :idea: :arrow:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

snimac je zhruba v strede,kolmo a vola 0,1mm.
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Maco-Lv.To isté som mal aj ja.Držiaky boli vykryvené a skrutky ulomené.Dal som to dole a vyvrtal nové diery a narezal závit M6,tak aby vzdialenosť bola cca 0,3-0,5 mm od ozubeného kolesa,Teraz sú držiaky aj snímač pekne rovno.Tá kocka má hore kolík a dole dieru na skrutku.Treba sa s tým pohrať,aby bola dobrá vzdialenosť,ale dá sa to.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

abs

Příspěvek od maco-lv »

No dakujem chalani budem to riesit cez vikend.
lebo ked som mal auto na zdvihaku a bolo v neutrali tak som citil ze tam nieco brzdy. A este jedna orazocka co tak moze pokrivit tie drziaky?
a daju sa niekde zohnat drziaky na espero abs? a kde dakujem :lol:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Tie držiaky asi skriví ten kábel ako sa stále točí s kolesami.Tie kocky stoja do 200SK.ale nemusíš ich meniť,chyba nie je v nich ale v tom že už sú vydraté snímače.Preto troška improvizovať.A odvrtať zalomenú skrutku,alebo vyvrtať novú dieru a narezať závit ale bližšie k tomu ozub.kolesu. aby ten vydratý snímač bol bližšie.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“