Nubira I s LPG - klesanie otacok

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od radecek »

Nazdarek, mam problem pri startovani. Startujem na benzin po zohriati automatika na LPG. (Nubira I, 1.6, 16V, 98, sedan)

Pri nastartovani otacky sa zdvihnu asi na 2000 ale hned klesnu a motor zdochne..., ak po nastartovani slapem na plynovy pedal motor sa dusi po case vrcania ked sa podari dostat motor nad 2000 otacok motor prepne na LPG a ide uz bez problemov ako hodinky.

Zatial som to riesil odpojenim baterky asi na 15 sec. potom auto zoparkrat nastartuje OK..ale uz mi to lezie strasne na nervy ked kazdy cca 3ti start musim resetnut..na dva krat sadat za volant, v kazdom pocasi..nastavovat radio...vrcat s motorom po meste :( ... a najhorsie je to ze niekedy ak je motor studeny LPG prepne az pocas jazdy a pri tom hned zdochne motor cize je to dost nebezpecne hlavne pri vjazde do krizovatky :( :(

Prosim poradte niekto ci sa to da vyriesit...
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

no tak to ti poradim skutocne, tieto iste problemy som mal aj ja :) a hned ako ti skape ti ide hned aj nastartovat? kedy si naposledy menil plynovy filter? nemas ho zasrany? alebo membrany v splynovaci sa kedy naposledy menili? mne toto robilo, vyslo ma to u LPG manika na 2 500,- Sk este podotykam ze mam splynovac tartarini :) skus napisat viac o probleme:)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Příspěvek od rehotman »

Nazdar! Mne toto presne robili zasvinené vstrekovače.Preto je dobré pred cielom jazdy manuálne prepnúť na benál a tým ich trocha prečistiť.Demontáž a čistenie je tu na fóre podrobne rozpísané.
radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

koniQ píše:no tak to ti poradim skutocne, tieto iste problemy som mal aj ja :) a hned ako ti skape ti ide hned aj nastartovat? kedy si naposledy menil plynovy filter? nemas ho zasrany? alebo membrany v splynovaci sa kedy naposledy menili? mne toto robilo, vyslo ma to u LPG manika na 2 500,- Sk este podotykam ze mam splynovac tartarini :) skus napisat viac o probleme:)
hej, ked skape, tak ide to hned nastartovat...len sem tam aj imobilizer blbne, ale myslim ze to s tym nema nic spolocne...a ani filter ani membrany sa nemenili, splynovac neviem presne aky mam, mam ho uz asi rok a pol, ale blbne to odkedy ho namontovali...ak mam zistit este nieco, tak az po vikende, teraz nie som doma, len napis naco este mam pozriet...na plyne to neblbne, ide super vsetko taha silno jak ma;) len benzin pri startovani...motor ma nabehanych len necelych 90 000km no plyne tak do 20 000km
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

na typ splynovaca sa mozes kuknut v papieroch, mal by si mat este jeden zvlast okrem technicaku co sa dava na rok, neco ako STK na plyn a co sa tyka toho splynovaca, skus zajst dakomu inemu ako ten co to montoval, ak mas moznost, viac hlav viac vie a mozno to len bude otazka neodborneho nastavenia :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

splynovac je od firmy LOVATO, bol montovany v KE...boli sme to aj reklamovat, no nespravili s tym nic..ten veduci co tam bol rozpraval ze aj jemu to iste robi (asi na DW ESPERO,alebo Leganza uz nepametam), on nam poradil vytiahnut baterku na par sekund...je to mozne ze je to len neodborne nastavene, ale s tym neviem pohnut len tak naslepo...
ak ma niekto tento splynovac napiste ako to vam ide..a este lepsie ak niekto viete poradit s tymto problemom...pls
david1
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 13, 2009 16:26

Příspěvek od david1 »

aj ja mám Lovato, aj mne to robí to isté ako tebe....
už som vymenil sviečky, káble, všetky filtre... a stále nič,,
riešim to odpojením a hned zapojením baterky/reset ECU jednotky/
pomáha aj dlhšia jazda na benzín ako tu bolo napísané....
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Takže pánové LOVATO montujeme aj my (dokonca ho berieme z KE nakolko sú dovozcovia) a žiadne problémy a Daewa na to šlapú nádherne :D A teraz k problému je to asi tak pokud vám to zle ide na benzin tak chyba sa zistí takto na benzin OK na LPG OK je to chyba v čiasti benzinu čiže od čerpadla po vstreky ale pokud je chyba aj v LPG tak sa jedná o elektriku :idea: No nakolko vetšinou píšete že to je benzin tak ako som písal v elektrike chybu nehladať lebo LPG jednotka je ako benzinová a pokud by chyba bola v kábloch,sviečkach a podobne tak ani na LPG nepojede :idea:
radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

-peha- píše:je to chyba v čiasti benzinu čiže od čerpadla po vstreky ale pokud je chyba aj v LPG tak sa jedná o elektriku :idea: No nakolko vetšinou píšete že to je benzin tak ako som písal v elektrike chybu nehladať lebo LPG jednotka je ako benzinová a pokud by chyba bola v kábloch,sviečkach a podobne tak ani na LPG nepojede :idea:
S tym cerpadlom a vstrekmi co by som mal spravit?? bude stacit ak to len precistim??

nechcelo by sa ti napisat postup ze co, kde, ako? veeeeelmi by si mi pomohol a urcite aj ostatnym...hmm?, nenajdes si niekedy cas??
o vstrekovaci som nieco nasiel v Nexiackom fore, ale je to to iste??

a nevies cim to je, ze ak odpojim baterku na par sekund, tak to nastartuje normalne?? lebo to ma stale navadzalo na nejaku chybu v elektrike.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No v prvom rade by si mal vymeniť benzinový filter,potom vyčistiť vstreky a keby ani to nepomohlo tak diagnostiku no a ta už by mala dačo ukázať :idea: Ale ako vravím vymeň palivový filter je to lacná,lahká robota ktorú treba aj tak občas robiť no a potom sa ukáže :idea:
radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

pisty, tie tesnenia chces kupit na vstrekovace :shock: ?? ides si ich vycistit sam? ja ani neviem ako sa k nim dostanem :oops: ..cez vikend sa chystam nieco vyspekulovat...treba k tomu precisteniu kupit este nejake "doplnky"??? :? :P a ten postup co je pri nexii na stranke: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... e&start=15
da sa podla neho postupovat???
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“