čierna sviečka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

čierna sviečka

Příspěvek od rehotman »

Zdravím! tak sa mi objavil problém.Nepravidelný chod motora.Pri benzíne sa to ešte dá , ale po prepnutí na LPG sa Daewoo mení na Zetor. Urobil som tieto zásahy. Výmena sviečok, káblov, vysokonapäťového bloku, vyčistenie krok.motorčeka,klapky sania,EGR ventilu, kontrola podtlakových hadičiek, ukostrenia a na viac si nepamätám :cry: Zdá sa mi že jedna sviečka je trocha čiernejšia ako ostatné .Tam bude ten pes zakopaný? Máte niekto nejakú stopu po ktorej sa treba vydať? Ja som už v ...... . Dík
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

kedy si bol naposledy z LPG na kontrole, ci us splynovac alebo plynovy filter, ja som bol pred 2-3 tyzdnami a je to poznat :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Máš bohatú zmes LPG takže je to potrebné nastaviť ale ješte skús reset to je tak že na chvýlu odpoj baterku ale na nastavenie budeš museť aj tak :idea:
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

ako i -Peha- napisal a potvrdil chod k manikovi na LPG a nech ti na to spravi kukuč :roll: a uvidis 8)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Příspěvek od rehotman »

Na kontrole LPG som bol práve z tohto dôvodu, ale nič zlé mi tam nenašiel. Menil mi membránu a všetko čo je treba po 24 mesiacoch prevádzky. Spomínal aj že kontroloval bohatzosť zmesy a že je OK. Reset som skúšal a bohužial nič . Snád skúsim ešte tlaky či nie je niektorý ventil v .....i .
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

fuuuha no tak ked us to nebolo to LPG tak skus tje ventily, ale vacsinou to byva daka somarinka za par korun :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Příspěvek od rehotman »

Tak to by bolo super. Na pondelok som môjmu "kórejskému priateľovy" vyhlásil vojnu. S kamošom a diagnostikou ho rozkucháme. Určite sa ozvem kto vyhral. :lol: :lol: :lol:
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

takze nevjem ako kolega, ale us to postihlo aj mna, zacalo mi papat LPG mal som 9l / 100 km a teraz mam cca 11-12l / 100 km, takze kuknem sviecky a cele cierne, bohata zmes, zajtra to idem prebehnut trosku na 4ke potocim otacky a idem na diagnostiku, lepsie povedane na emisnu kontrolu a zmerame CO2 na benale a na LPG, ale mam taky pocit ze chlapik co mi robil resp. repasoval LPG dal asi bohatsiu zmes lebo zacalo mi papat od vtedy ako mi robil repas splynovaca, ako som dopadol dam vediet zajtra vecer :D
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

takze us som po, vykuril som to trosku medzi dedinkami za bratislavou a asi som aj dobre spravil, zvycajne robievam kazde rano a pobede trasy do 15 km po dialnici do roboty a spat, a cierna sviecka, kratke studene starty, takze som motor prevetral na LPG 4000 otacok a viac na 3ke a 4ke prisiel som chalanom na emisku a na LPG aj benzine ze mam hodnoty jak " od Mattela" mozno len ze mam prave chudobnejsiu zmes na LPG, tak pojdem asi kuknut uja na LPG nech mi to on hodi na PC :) a len tak mimochodom, ist na zimnych gumach na konci novembra, pri +13 stupnov po panelovke 130 km/h neni sranda, dost to nedolieha :lol: to len tak na okraj 8)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Příspěvek od rehotman »

Nazdar! Kam chodíš na EK? Ja som bol v Pezinku a sfúkol som pri tom aj STK. Teraz idem meniť sviečky a som trochu v pomykove aké dám. Teraz tam mám Bosch-ky 4 bodové ale za studena je to trošku hluché. Skusím zmeniť na nejaké vhodné na plyn. Ty máš aké?
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

bol som v Podunajskych Biskupiciach v BA,ale to nebola povinna EK, len kamarati a dali mi to na PC aby sme zistili kde je chyba, ale stacilo trosku popretacat motor, vypalit karbon a je to :) teraz tam mam NGK, katalogove normal v obchode, kupoval som ich v auto marecek za MC donaldom na mladej garde, a predtym som mal Denso (Made in Japan), ale tje Denso sa mi zdaju lepsie, tje som kupoval v pezinku ako je Konik a tam ta predajna smerom na vlakovu stanicu, nevim ako sa to tam vola :) ale ochotny personal a myslim ze sa autam aj rozumeju, radi poradia.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Příspěvek od rehotman »

Dík za info :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“