Autobaterie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

lanosek
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 30, 2004 08:49

Autobaterie

Příspěvek od lanosek »

Jaky mate zkusenosti s bateriema ? Mam orig. uz 7 let a zatim dobry... Vseobecne davaj baterkam 6-7 let.. Ale servisak pravil ze tam jezdej lidi s Nexiema a ty maj porad puvodni treba 10 lety :)
Long Is The Time and Hard Is The Road.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

No ja mam taky puvodni baterii a auto uz mam 7 let. Pry ale kdyz ta puvodni odejde tak to je ze dne na den, ani o sobe neda vedet, ze uz ma po zenitu :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
lanosek
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 30, 2004 08:49

Příspěvek od lanosek »

milosh píše:No ja mam taky puvodni baterii a auto uz mam 7 let. Pry ale kdyz ta puvodni odejde tak to je ze dne na den, ani o sobe neda vedet, ze uz ma po zenitu :lol:
A samozrejme se podela kdyz to nejmin cekas 8)
Long Is The Time and Hard Is The Road.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

milosh píše:No ja mam taky puvodni baterii a auto uz mam 7 let. Pry ale kdyz ta puvodni odejde tak to je ze dne na den, ani o sobe neda vedet, ze uz ma po zenitu :lol:
U domu jsem nastartoval v zimě studené auto a o hodinu později po nákupu už zahřáté ne :cry: :cry: :cry:
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Kamarat ma 3 roky stareho Lanosa, vybavy S. Jeden den dosiel z prace, zaparkoval pred barakom, na druhy den ani tuk. Totalne mrtva bateria. :(
Ja mam v aute este originalnu, zatial zije stvrty rok prevadzky.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od mrk »

lanosek píše:Jaky mate zkusenosti s bateriema ? Mam orig. uz 7 let a zatim dobry... Vseobecne davaj baterkam 6-7 let.. Ale servisak pravil ze tam jezdej lidi s Nexiema a ty maj porad puvodni treba 10 lety :)
nexie sa vyrabali aj v 1994 ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Pozrite si aj diskusiu na Nexia fore pod nazvom Autobateria EXIDE.
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

První Nexii (Cielo) jsem viděl mám pocit někdy v první půli r. 1994. Ještě mi od ní v garáži visí prospekt. Na rozdíl od Nexií, které se dovážely sem, má tato motor o výkonu 86HP (obsah 1,5 l.).
Uživatelský avatar
Ondrej Rapčan
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 02, 2004 16:11

Příspěvek od Ondrej Rapčan »

Ja mam Lanosa 98 a mam tam staru baterku
8) 8) 8)
este som ju nemal ani vybratu
Daewoo Lanos 1.6 SX hatchback 16V
cervenny, 5-dverovy, klima, servo, airbag, central
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo baterie opravdu vydrží někdy i 10-12 let ale jsou mezi nima i vyjímky co potvrzují pravidlo . tTo že baterka nehlásí konec není tak uplně pravda často se stává že se po startu zakóduje rádio a nebo rozsvítí airbag a to je první signál že došlo při startu k takovému poklesu napětí že by se mohlo jednat o brzký konec 8)
lanosek
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 30, 2004 08:49

Re: Autobaterie

Příspěvek od lanosek »

mrk píše:nexie sa vyrabali aj v 1994 ?
Nevim, jen sem tak bodnul do tmy. Ale myslim ze nekde je pod jinym nazvem vyrabeli dyl, nebo vyrabej :?
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tak a je to tu. moja autobateria uz melie z posledneho. :cry:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Tak ako vravim. Radsej skor investovat do starsich veci a chybam predchadzat,ako ked mate byt s rodinou na vylete v zime a nenastartujete kvoli 7-rocnej baterii. Mam EXIDE ARMADA,novu a je to riadny rozdiel oproti originalu. Original DELKOR mala 55 AH,tato nova ma 60AH. Rozdiel vidim aj v tom,ze pri starej baterii som si vnutri auta svietil vnutornou lampickou 2 hodiny,ked som nieco robil vnutri auta potme (radio atd.). Po 2 hodinach uz svietila slabsie a startovanie len tak-tak. S touto novou som uz svietil aj 4 hod. (pri zapajani palubaku) a nic. A startuje mi to ako Hummer.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

U Pontiaca Le Mans mi odešla původní baterka (tuším DELCO, už ho dávno nemám) a to opravdu rychle. Zastavil jsem u přejezdu a vypnul motor. Vlak přejel, chtěl jsem nastartovat a vše zhaslo radio se vynulovalo, a bylo hotovo. 8) 8) 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ked som bol teraz dva tyzdne prec tak auto stalo v garazi (v dome) a po tomto case som natocil bez akeho kolvek problemu!! Ale uz to nie je to co to byvalo :D Teraz bude zase jeden week bez pohybu tak uvidim buducu nedelu ci natocim :)) Ale sand este tuto zimu prezime a leto hadam tiez. No a na nadlsiu zimu uz urcite pride novy nastupca bud Delkor (co by som chcel) alebo tiez Exide 8) 8)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“