Novelizacia zákona o cestnej premávke

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Bolo by dobré novelizovať zákon o cestnej premávke v navrhovanom znení?

ANO
10
48%
NIE
11
52%
 
Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Novelizacia zákona o cestnej premávke

Příspěvek od Muco »

Hladal som,či o tom niekde nie je už založená tema,ale nič som nenašiel.

Takže priatelia,je to u nás (aspoň na slovensku) ako v kocurkove.
Tolko avizovaná novelizacia zákona o cest. premávke nakoniec neprešla...
Takže svietiť nemusíme ,60km/hod. v obci funguje ďalej , môžeme mať dokonca letné pneu aj v zime,rýchlejšie(160 km/hod) však nebudeme môcť ísť...

tak tomu hovorím Foae...(alebo fopa???? :lol: :lol: :lol: )

To sme teda dopadli. My - poctiví asi z toho radosť velkú nemáme...-teda ja minimalne z tých zimných pneumatík. Veď ide naozaj o hazard so životom za volantom ... :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) Muco dne stř zář 10, 2008 19:31, celkem upraveno 1 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

NJ ja by som bol za... edituj prispevok... aspon si zahlasujeme my :lol:
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Zimné pneumatiky to je v poriadku,ale ostatné hlúposti ako 50km/h v obci,celoročné svietenie,a 160 km/h na vybraných úsekoch dialnic to by tam nemuselo byť.Len tak v Rakúsku majú celoročné svietenie a po rokoch tam v parlamente debatujú o jeho zrušení.
Uživatelský avatar
mil
Příspěvky: 153
Registrován: pon črc 24, 2006 16:47
Bydliště: Vrbove

Příspěvek od mil »

Muco, Ty si podarený Francúz! Vieš pobaviť svojou francúžštinou. Asi ako jeden môj známy, keď mi hovoril, že si už korigujem o bitku. :)
Ja mám veľkú radosť, že zákon zatiaľ neprešiel. 50-ka v obci je pre mňa otrasná sprostosť! Bodaj by to nikdy neprešlo!
Losos 1.5 SE HB, ´98, bez výbavy
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Mám toyotu z francuzska-asi ma to poznačilo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teraz hovoria o diere v legislative,takže je možné,že to bude platiť od 1.1.2009 (boháča-každý len tu dieru hladá :lol: :lol: :lol: )

Kocúrkovo na druhú... :roll: :roll: :roll:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

No mne sa tiez ten novy zakon nepaci...
50-tka v obci je blud, to ani 4 ani 3 mat zaradenu...
160 na dialnici netreba, ved kto chodi z normalnych ludi tak rychlo, mne sa pri tej rychlosti robi lievik v nadrzi?
povinne celorocne svietenie sa mi tiez nepaci, no v zime, hmle, dazdi a pod je to ok.
Jediny dobry navrh je mat zimne gumy.
Minimalnu rychlost na dialnici mali uz davno zvysit zo 60 na minimalne 80 km/h.

A tiez sa to dotyka aj cyklistov... kua sa mam v lete v 35 stuonovej horucave trepat v umelej veste?! A prilbu na bike mi kto kupi?? Na to zakon nemyslel...

A preco chcu dat kamionom zakaz predbiehania a zakaz jazd v piatok poobede???

Celkom sa mi paci este možnosť vydania duplikátu osvedčenia o evidencii v evidencii vozidiel z dôvodu straty, poškodenia alebo krádeže

A zvysene pokuty si odskaceme zas aj tak my-obycajny vodici, lebo ti co nato maju si stale jazdia ako chcu...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 129
Registrován: pát bře 10, 2006 23:14
Bydliště: Nové Zámky, SR

Příspěvek od Rodis »

Plne súhlasím s Kasmom
NEXIA 16V, sedan, audio KENWOOD, fólie,červené podsvietenie palubovky,elektróny,-PREDANÁ
teraz Hyundai MATRIX 1,6 16V, 2009...

Keď môžem pomôžem, a keď nie, tak aspoň popletiem.
http://sharpei-fany.7x.cz/
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Keby radšej vyriešili -ako tu píšete-tech.preukaz... Existuje len jeden,ktorý ti pri napr. menšom dezene pneu zoberú a si v p...
Musíš ísť na STK a potom ti vydajú techničák,,Lenže...-STK ti neurobia bez techn.preukazu a techn.preukaz ti zasa policajti nevydajú.lebo nemáš po STK..a čo môžeme my? -Spievať si akurát-"Chodí pešek okolo..."
Veď toto určite poznáte :roll: :roll: :roll:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Same spravne veci denni sviceni jsem pro 50km/h v obci rovnez 160km/h na dalnici taky pro nebot dnesni auta jsou na to delane a prilba na kole rovnez vec bezpecnosti takze rovnez souhlas ale tod vse plati a funguje ve vyspelych rozumne smyslejicich zemich a lidech... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

to Kasma: To jsi nemyslel vážně, že Ti vadí svícení ve dne,že ne? 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

ťažko hlasovať lebo aj ja som za vela vecí ale daktoré sú tam zlé takže v tomto znení s ním nesúhlasím ;)
Pre poriadok svetlá,zimné gumy,50 to súhlasím ale je tam plno blbostí takže pokud to uprvia tak aby bolo bezpečno tak áno ale teraz nie
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já jsem si na denní svícení už zvyknul, i když ve většině letních dnů opravdu nevidím důvod ke svícení a spíše mě to oslňuje, jelikož spousta pitomců (bohužel čím dál víc) nemají správně nastavené světlomety. 50 km/h na místech, kde nic nehrozí nedodržuju. Většinou jezdím tak 70, naopak na místech, kde to situace vyžaduje jezdím i 20 nebo 30. Ale to bych se opakoval. Několikrát jsem říkal, že nejezdím striktně podle předpisů, ale podle provozu. Každopádně zimní pneu bych uzákonil i u nás. V době, kdy sada zimních pneu vyjde na 4 000 Kč je to směšná záležitost.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja suhlasim so svietenim, zimnymi gumami, 160 na dialnici. 50 v obci je blbost. Ak by sa dalo prejst z jedneho konca republiky na druhy tak, ze nemusim cez dediny, tak OK.
To Kasma: ja by som kamiony v piatok z dialnic vylucil, aspon v useku BA-TT-PN/NR. Chodievam casto - velmi casto - po dialniciach v okoli BA, TT, PN aj v case odpoludnajsej spicky, aj v piatok. Pokial sa nenachadza v dohlade kamion, premavka je plynula, v lavom pruhu sa ide 130/140, v pravom 80-100. Akonahle sa vyskytne kamion, pripadne stado kamionov, premavka sa spomali, neraz aj zastavi. Ti v pravom pruhu sa chcu dostat tiez pred kamiony a tlacia sa do laveho pruhu. Lavopruhovi musia zabrzdit. Ak prvy v kolone trochu pribrzdi, 20-ty v poradi uz musi zabrzdit prudko a 30-ty zastavit. A to sa opakuje pri kazdom vyskyte kamiona.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

So všetkým v tom zakone suhlasím -čo som napísal-(i keď ta 50-tka...no...prižmúrim všetky oči a nech je to tak ak sa tým predíde zbytočným nehodám).Skôr sa divím tomu,že raz dajú 50,o nejaký rok 60 a o ďalšie roky zasa 50... O čo ide...
??? Čo je ta 60-tka -dnes iná -rýchlejšia-ako pred 10 rokmi ??:lol: :lol: :lol:
No o iných neviem-ako píšeš -Peháčik- to ešte čo do toho chcú narvať (ak nerátam tie pokuty)??? :? :?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

to SkylineGTR: asi ta sklamem, zdielam aj IVOSOV nazor. No viac menej mi to celorocne svietenie vadi, lebo za jasneho slnecneho dna v lete, je zbytocne aby auto svietilo, aj tak tie svetla vidno len minimalne a moj nazor, nechcem vnucovat nikomu... je pravda, ze ked vsetky auta svietia, podla mna to ubera pozornost vodicovi a nekontroluje tak svoju pravu stranu krajnice najma pri prebiehani lebo sa spoliehas, ze ten oproti teba svieti. A podla mna ked ma auto za slnecneho dna zapalene svetla, nedokazem tak odhadnut jeho vzdialenost ako so zhasnutymi...... v podstate sa stotoznujem s Rakusanmi... ale to je len moj osobny nazor... v zime je to podla mna ok...

to Vado... nechcem do tejto citlivej temy rypat pretoze viem, aky maju "Blavaci nazor na tuto temu"...prosim neber to osobne. Pracujem ako dispecer=referent=disponent v oblasti medzinarodnej kamionovej dopravy... Len pre tvoju informáciu, v piatok sa domov vracia najviac kamiónov to mas pravdu, cesty su plne, t.z. ze aj najviac tovaru v piatok pride domov... A ak to zakazu v piatok, situacia sa bude opakovat v sobotu a pondelok doobeda, alebo sa ta doprava zhusti este viac pocas tyzdna lebo nikto nebude stihat prist domov, vylozit tovar a nasledne nalozit + spravit povinne prestavky vyplyvajuce z nariadenia 561/2006. Dalsia vec- predstav si, ze si v kozi vodica a 2-3 tyzdne si nebol doma...a teraz cakaj do polnoci , aby si sa mohol konecne dostat domov a ludom, ktorym vozis jedlo, nabytok, benzin, ti zakazu jazdit... Vyriesi to ten problem??? Ohladom tych rychlosti co pises... Suhlasim, ale pre tvoju informaciu usek BA-TT, NR poznam aj ja... sedel som v tychto usekoch aj v kamione aj ja. A tento problem, o ktorom pises vyriesi to, ze bude na dialnici min. rychlost 80 km/h a tym z dialnice vypadnu stare tatrovky a avie. Standardny kamion v normalnom tech. stave ide bez problemov 90 km/h, takze tvoj lavy aj pravy pruh je stale plynuly... Mozno by policia mala merat aj bezdovodne pomalu jazdu a nielen prekrocenie rychlsosti :evil:
Osobna skusenost: isli sme v kamione do BA na terminovanu vykladku a v useku TT-BA zákaz predbiehania pre kamióny, tak sme sa krásne vliekli za AVIOU a chlap v avii stihol na tom 50 km useku vyfajcit 2 skatulky cigariet... :twisted: A potom nepredbiehaj...aj tak sme ho predbehli aj napriek zakazu ci sa niekto hneva lebo nie ;) ... A stale je to o tolerancii, ked ten vodic kamionu bude predbiehat ak vidi, ze spoza neho ide auto velkou rychlostou v lavom pruhu...

P.S: Vacsina ludi vymysla zakazy, ale nehlada sposob ako problem vyriesit, podme zakazat vsetko...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Odpovědět

Zpět na „POKEC“