nubira 2 1.6 16V 2002 LPG LOVATO znášanlivosť RJ

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nie RJ LPGčka neruší benzinovú lebo z nej nič neberie je samostatná :idea: Takže problém máš v benzinovej jednotke no a predpokladám že na LPG Ti auto šlape dobre :idea: :idea: :idea:
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no PEHA je zastancom LPG..

aaaaaaaale ja mozem len z paxe potvrdit skusenost..
ze kazdy co za mnou dosiel so zahadnym sa spravanim chodu motora, mal LPG
a elektroinstalacia zapojena sposobom, ...no ked som mal 10 rokov, tak som tak zapajal draty


kedze mash nubiru co ma 2 lamda sondy, a tym padom standard komunikacie OBD2,
musi byt aj riadiaca jednotka pre LPG zodpovedajuca tomu to standardu...
a ak sa nemylim, tak z "povodnych cidiel riadenia motoru" si berie signal aj riadiacka pre LPG.
(lamdy, otacky motoru, prip. otacky vacky)
cize zle zapojenie elektroniky pre LPG, moze porusit elektroniku pre BENZIN,
a nepriaznivo ovplyvnit chod motoru...

ide o to ci mash BRC alebo LOVATO, alebo co vlastne...

EDITED:
este ma tak napadaaaaaa, ze nubira ma cidlo na snimanie otacok, aj na vackove hriadele..
..nebude nahodou vadne iba to .. :?
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
david1
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 13, 2009 16:26

Re: nubira 2 1.6 16V 2002 LPG LOVATO znášanlivosť RJ

Příspěvek od david1 »

tiež mám podobný problém: nubira 1,6 16V 1998 combi Lovato, auto na LPG v pohode, žiaden problém, ale ked štartujem alebo idem na benzín motor skapíňa ako keby išiel na 2-3 valce ked pridám plyn tak sa dusí, otáčky nejdú hore a z výfuku ide benzín,auto skáče ako keby bol prechlastaný... vymenil som sviečky,zap. káble, filtre a nič. Ale ked odpojím baterku a znovu zapojím tak auto na benzín ide ako nové, otáčky nekolíšu, tichý a rovnomerný chod motora, ked sa prepnem na plyn apotom naspať na benzín znovu na benzín problémy......
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

To vyzerá na to že Ti tam idú obydve média no a problém môže byť taký že pokud máš vstreky odpojené relátkom tak je zlé a pokud vstreky odpojuje viola tedy RJ plynu tak problém môže byť tam aj keď to tak čítam je skôr problém v benzinovom čerpadle lebo keď že odpojíš baterku to je ako by reset a vymazanie chyby ktorá sa však neodstranila ale vzniká znova no taká rada skús vymeniť palivový filter :idea:
david1
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 13, 2009 16:26

Příspěvek od david1 »

palivový filter som vymenil pred týždňom a nič... v čerpadle nevidím problém, mám stále v nádrži min. 1/4 benzínu....
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No je jasné že chyba je asi len v benzínu lebo pokud to na LPG šlape tak elektrika je OK takže typujem problém v riadiacej jednotke lebo nič iného tam nie je no takže asi budeš musieť na diagnostiku :idea: Je to takto sviečky,kabely,cievky,krokový motorček a klapka tam by sa chyba prejavovala aj na plyne,čiže chyba asi bude len v tom čo s tým nesúvisí a to je benzinová jednotka ale to je len typ no nič iného ma nenapadá ale diagnostika Ti preverý aj čerpadlo lebo asi len tie dve veci Ti robia problém :idea:
david1
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 13, 2009 16:26

RJ benzín

Příspěvek od david1 »

tiež to tipujem na RJ-benzín, ešte niečo na upresnenie možno to pomôže pri vašej diagnostike:ked naštartujem a motor sa trápi až skapína, otáčky motora sú nerovnomerné, po zohriatí na určitú teplotu- otáčky sa samovoľne zvýšia na 1400 a pomaly klesajú až na voľnobeh-850 ot/min - chod motora je už v poriadku:rovnomerný,tichý bezproblémový-asi RJ už berie signál s lambda sondy si myslím.
Pred mesiacom som bol v servise, ktorý bol vaľakedy autorizovaný na Daewoo a tam my chlapi povedali, že nie som prvý ani posledný čo má tieto problémy s Nubi po prerábke na LPG.
To peha: dakujem za odpovede, pôjdem na diagnostiku a uvidím čo vyhodí....
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Tiež mám 1,6 s lpg Lovato r.v. 97 a na lpg mi to šlapalo v pohode a na benzín na akokeby na 3 valce a nechelo sa mu ísť do otáčok... :( dal som ultrazvukom vyčistiť vstrekovače benzínu a bolo o dosť lepšie, ale ešte to trhalo pri akcelerácii...
a kedže som v garáži mal odložený snímač otáčok motora, ktorý som kúpil v zime keď mi nechcelo auto vôbec ísť a nakoniec som vtedy len vyčistil konektor na tom snímači, tak som ho tam len tak na skúšku vymenil a na moje prekvapenie benzín šlape tak ako má... :lol: a to tam mám benzínové čerpadlo z Felicie 1,3 MPi... :lol: :lol:

takže výsledok... vadný snímač otáčok motora na kľuke...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

to fitipaldi33
no ja som vymenil ten snímač otáčok a odvtedy motor ide OK. Je možné že bola chyba len v tom kábliku od neho...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
tomas830
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 30, 2010 10:58

Re: nubira 2 1.6 16V 2002 LPG LOVATO znášanlivosť RJ

Příspěvek od tomas830 »

ja mam ten isty problem ako pisal david1.po startovani padaju otacky na benzine,kolisu a trha motorom.casom sa napravi a uz drzi vsetko na benzine.menil som zap.kable,sviecky,vycistil klapku,sanie,vahu,krokovy,filtre vsetky,a vzdy to iste....obcas startuje krasne a drzi.ale obcas uplne naopak.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“