vymena oleje v prevodovce

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

vymena oleje v prevodovce

Příspěvek od YGY »

po dlouhe dobe zase vsechny zdravim. auto slape jak hodinky, tak jsem se nemusel na nic dotazovat. jsem po dovoleny a na te jsem s nim najel behem 3 tydnu 5000, bez sebemensiho problemu.
ale k veci: chtel bych vymenit olej v prevodovce a nevim kudy ho vypusti, kam ho nalit a kolik???? premyslel jsem, ze ho naleju do motoru a on tam protece :lol: :lol: :lol: dik za radu
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Olej v prevodovke je SAE 80W... 1,8L ale.....

To je výpis z manuálu servisu...

Skontrolujte každých 10 000 km alebo každých 6 mesiacov a v prípade potreby doplňte.Výmena nie je potrebná.

Kontrolný otvor je na boku kde je skrutka no a tudy môžeš aj olej doplniť ale vypustiť sa dá len tak že vyberieš poloosu a nahneš ju alebo ju rozoberieš lebo žiaden vypúšťací otvor tam nie je :idea: :idea: :idea: :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

...to peha všude je převodový olej deklarován u korejců jako celoživotní, je tmavě červený ale originál jsem nikde neviděl SHELL TA dextron II je pro automaty, navíc není ani výpustný šroub ve vaně... no vono jde asi vo to co je celoživotní 6 let 12 let 15 let... asi podle kraje...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám pocit, že tam mám tu SAE 80, pod autem louži nemám, řadím = nic neřeším :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

...to Richarde dobrý názor - řadím a nic neřeším - ten originál olej je asi opravdu vyjímečný - viz názor palikxe - rozděláme vypustíme a je dobrý a neměníme ani on originál neviděl, tedy mimo přistavené vozy k opravě...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

-peha- píše:Olej v prevodovke je SAE 80W... 1,8L ale.....



Kontrolný otvor je na boku kde je skrutka no a tudy môžeš aj olej doplniť ale vypustiť sa dá len tak že vyberieš poloosu a nahneš ju alebo ju rozoberieš lebo žiaden vypúšťací otvor tam nie je :idea: :idea: :idea: :D
seves Peha, ale kde na boku je kontrolny otvor? sobotu som menil na espere spojku, takze prevodovy siel von a dolial som len tak ze som tipol kolko von tolko dnu. v espere som ho dolieval z vrchu cez ten ventil ale ake mnozstvo to kde zistim?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Dej hledat, myslím, že se to řešilo u Nubiry, je tam někde zboku kontrolní šroub.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“