Za tepla cuká motor

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Dandy píše:Mě taky cuká auto při nízkých otáčkách.... ale jakmile se motor zahřeje, tak je to lepší... mechanik si myslel, že je to i vadou oleje, prý, tak ho vyměnil a auto bylo tiché...ale jak jezdím stále, tak to zase cuká..taky při nízkých otáčkách... cuká a háže motor...a slyším občas i nějaký železný zvuk, jako kdyby tam o něco drhlo, ale jakmile se zajezdí více auto, tak to přestane....mi bylo řečeno, že se musí rozebrat celý motor...že to může být cokoli..že tam někde je asi špatná vůle atd atd...a že mi prý šíleně při startu píská klínový řemen a že je třeba to a to hnedka vyměnit....ale že nechápe, proč píská, když vypadá v pořádku...takže jsem taky bezradný.... jak říkál ti tisícové částky, za nové díly, tak mi šla hlava kolem...
tak taky netuším od čeho to je...tento víkend bych chtěl odrezovávat pomaloučku Nexinku..tak uvidím..
no presne presne si to popisal a ze to robi pri nizkych otackach pri zrychlovani z dvojky presne ten isty problem mam aj ja ked sa zahreje motor je to lepsie ale nie o moc :?a pri tom trhnuti mi aj trosku zakolise auto do stran jemne a potom to je ok ked idem uz normalne
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Marra
Příspěvky: 222
Registrován: čtv říj 14, 2004 19:28
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Marra »

a nebudou to vůle v poloosách?
Nexxxia Sedan 1,5 8V RAKETA za 6 l / 100 km
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Dark69 píše:Prosim o radu...dnes som tak sledoval ine auta a az oci mi isli do placu ako pekne sa rozbiehaju bez trhania...ja som sa nasral :twisted: ospravedlnujem sa za vyraz sadol do mojho auta isiel sa rozbehnut a vzdy na dvojke ked rozbehujem auto tak ho strasne trha cuka zastavil som a od zlosti som ho rozkopal predny naraznik :twisted: :twisted: tak sa jazdit neda....prosim poradte stale to trha na dvojke ked uz mam spojku davno pustenu a ked zacnem pridavat plyn na dvojke tak iba vtedy to hadze trha...alebo ked spomalim napriklad pri prejazde krizovatkou zaradim 2 rychlost a prechadzam nou pridam plyn a trha hadze auto to ako slak :twisted: ja uz neviem co mam robit....palivovy filter aj vzduchovy je novy, veko rozdelovaca aj palec aj cievka co je v rozdelovaci su uplne nove,kable zapalovania co idu od rozdelovaca tiez nove,indukcna cievka nova,sviecky polovicne ale skoro ako nove,oriesok spinacej skrinky novy kabelaz OK prekontrolovana,Skrtiaca klapka vycistena extra spinava ani nebola,krokovy motorcek to iste vycisteny,EGR ventil nemam slak trafi to auto co mam robit? :x :oops: p.s jedine vstreky som nerozoberal nemozu to robit aj oni? trha to aj za tepla aj za studena iba pri 2 rychlosti pri pridani plynu a rozbiehani to je jedno akou silou na neho pritlacim na plyn
Nemoze to robit aj zle tesnenie pod hlavou?ja uz som hotovy :roll: :?
hovoríš ,že si vymenil aj indukčnú cievku, ale ako popisuješ chod motoru tak isto sa mi správala pred dvoma rokmi aj moja nessia. Vymenil som všetko možné a na konci po výmene cievky za 160 Sk z jedného dňa na druhý problém vyriešený. Mám podozrenie že či si tú novú cievku pri výmene nepoškodil.
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“