Navigace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Tak jsem to zjistoval jak to funguje Google Maps Mobile a naviguje a pry je vse predinstalovane a nachystane ale musi byt pripojeni na net a melo by to polykat udajne 60KB za hodinu ale pry muze i 200KB coz je malickost ale v romingu je to horsi 100KB je za 17kc ale i tak to neni nejhorsi kdyz to clovek pouzije jen v pripade potreby... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Richard píše:Já zkouším v noteboku PC Navigator od Mapfaktoru a ten funguje dle mě příjemně, nehoní mě otáčet se, přepočítá trasu a jede se dál....... velmi příjemné. Měl jsem od kamaráda půjčeného TomToma a silně jsem byl zklamán.... Furt na mě řval ať se otočím trasu přepočítal až asi po 2 km jízdy jinak, a nenašel jsem možnost dát si na cestu nějaké průjezdné body, jde jen start a cíl :roll: :roll: :roll: , alespoň jsem na to nepřišel a ten kolega na to taky čumí jak puk a neví.... :roll: :roll: :roll: ale je to jednoučelová navigace, sice umí spojování s telefonem atd. ale když chci na výlet, tak např. chci jet na Orlík pak na Zvíkov, pak na Karlštejn a z Křivoklátu domů a jak tohle udělat , tak na to jsem u Tom toma nepřišel. Jinak mi asi 2x řekl odbočte vlevo, tak jsem odbočil, ale měl jsem jet pohlavní, která taky točila vlevo, ale míň. Ten PC navigator je příjemnější, když jedu po hlavní je zticha.... Takže dle mě je Tom tom zklamání.......

Jinak koupil jsem si Nokii E50 a tam mám zatím TrekBuddy, je to Java navigace ale turistická, nic méně ukazuje tvou polohu umí ukazovat cestu k určitému bodu, hodí se i pro geocashing... a samo je zdarma včetně spousty map.... jdou do toho i mapy, co si sám uděláš...... Zajímavý....
Souhlas - PC navigátor byl dle mé zkušenosti nejlepší soft. Podrobné mapy, výborné výpočty tras prostě spokojenos. Pak jsem prodal PDA (WM5) a koupil N958G (Simbian) a k mému udivu je PC nav. jen pro wokna :o Tak jezdím s Garminem který jediný podporoval interní GPS (pry to už umí i tom ale nemám čas to zkoušet) a jsem hrubě nespokojen.
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
jirka48
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 30, 2009 08:31

Příspěvek od jirka48 »

Jelikož jsem v mém předchozím zaměstnání jezdil různě po republice, byl jsem nucen si koupit navigaci. Vlastním TomTom One. Pokrytí ČR je 99?9%, dále je tam mapa Slovenska, Německa, Rakouska a Polska. Dá se samozřejmě koupit větší karta a dokoupit mapy. Ale to já nevyužiji. A i teď když jedu kde to neznám, tak "Mirka (namluvený hlas v navigaci)" s sebou :D

Musím však napsat, že když jedu delší dobu po dálnici, a "Mirek" nic neříká, a z ničeho nic něco řekně (např. že se blíží odbočka apod), tak je to vyloženě na po**ání :lol:
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

Já mám v tlf. také toma a jelikož mě Mira moc nebral tak jsem si tam natáhl Elišku a je to příjemější. To bafnutí navigace je fakt nářez, jedeš jedeš a najednou začne pindat :D :D
jirka48
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 30, 2009 08:31

Příspěvek od jirka48 »

přesně. A pak se člověk zlekne a skončí v příkopě :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nakonec jsem nacpal do E50 tomtoma a mapy vých. evropy. Byl jsem např. v Katowicích a bez problémů jsem našel podle adresy jak ubytování, tak i sportovní haly, kde holky hráli basket, Sice jsem někde malinko zakufroval (pozdní informace o odbočení), ale v zásadě naprostá spokojenost. Jde tam i "cestovat přes" a pokud chceš můžeš nastavením intineráře dát i několik průjezdních bodů. Jen mě zarazilo, že jsem dal navigovat z Katowic domů přes Brno, do Brna navigoval OK, ale pak mě furt honil z D1 pryč a místo aby ukazoval, že se přibližuju k domovu, vzdaloval jsem se "papírově" od cíle tedy Prahy. Nesledoval jsem to a vypl jsem ji a hotovo ..... :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

Richarde trochu si odporuješ :? :? na předešlé stránce jsi toma pohaněl a teď je to samá chvála :shock: :shock: Já jej mám v E70 asi rok a půl a vůbec žádný zápor průchozí body jsou tam pokud jedu dle předpisů :D stíhám odbočovat v pohodě :D :D nééé stranda fakt je super mám v tlf. ještě Sygic a ten má grafiku super ale zase se na něj musíš občas dívat. Toma stačí jen poslouchat. Teď tam fouknu ještě garmina pro srovnání. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Lenintome, mám v noťasu PC navigator a fakt dobrý, měl jsem půjčený tom tom navigaci ale jednoúčelovou tedy jen navigaci. Dojmy nic moc, popsal jsem je.... Dal jsem do své E50 tomtoma, protože je to, dle mě jednooký mezi slepými. Je možné že v novějších verzích jsou některé problémy odstraněné, ale ty nejsou pro Symbian. Mapy jsou poslední rok staré, takže nějaké kruháky můžou chybět, ale novější mapy prostě nejsou.... Navigace prostě celkem ujde, ta má v telefonu mě nenutí furt otáčet, přepočítá trasu bez keců. takže takhle, s tím kufrováním to bylo v nějaké díře v polsku a na kruháku jsem asi nepochopil co mám udělat, Zkrátím to , dle mých zkušeností je tomtom navigator 6 pro Symbian lepší, než jen samostatná navigace.... Zdá se mi, že tom mi některé podle mě potřebné hlášky sem tam vynechává, a některé nepodstatné řekne. Stáhl jsem si hlas Marty, je možné, že nějaké hlášky tam nejsou???? Každopádně mé dojmy jsou lepší z tomtoma v mobilu, než samostatném přístroji.....
Sygic to je Slovenský ne ? Slyšel jsem že je dobrá....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

Jo navigator je dobrej ale já na přístrojovku 17" noťas nedám ,mě stačí zatím E70 než bude na trhu N96 a do ní pak nasypu kde co :D :D . Asi máš pravdu kamoš si koupil navi od TT a hlásí to za 300 m odbočte do prava ,přijedeš na křižovatku a tam už na tebe ser.. sem tomu nevěřil a pak mi to předvedl no řeknu ti dost děs. Mapy mám květen 07. Oni už jsou asi dva měsíce tuším nové ale nikdo je nedal ještě na síť :lol: :lol:
sirups
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 11:43

Příspěvek od sirups »

Ja mam v PDA (Fujitsu Siemens N560) najnovsie iGO8 a k tomu aj najnovsie mapy - 2008Q4. Asi najlepsi navigacny softver co som pouzival.
Testujem Sygic Drive pre windows mobile.
Svokre som do Nokie nahodil Sygic mobile pre symbian. :twisted:
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Tak chcel by som byť tvojou svokrou. Ja nemám ani Nokiu a ani toho symbiana :lol: :lol: :lol:
Ale zato mám manželku a yarisa :lol: :lol: :lol: -zatial si myslím,že to bola dobrá volba 8) 8)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Jak už jsem tady psal já už měl kdysi PocketKim ten nemluvil vůbec jen gonk a přesnost + - 20 m jako prd :shock: potom Tom Toma,Jezdil jsem i IGO a teď mám Garmin.Je fakt ty hlášky z ničeho nic ty mě taky berou :P Každá má svoje mouchy a člověk se musí přispůsobit ale je to výhoda člověk nemusí tolik myslet na trasu a může se "Kochat " ;)
Ale píšu proto,že jedu teď na agua-term do Prahy.I když bych trefil i bez navigace tak si to nejdřív projdu na PC a zadávám souřadnice a zase mě překvapilo,že Seznam a Atlas jsou rozdílný podklady :twisted: Už se mi to stalo dřív když jsem jel hopsa hejsa do Brandejsa na sraz k Hynkovi na ostrov a taky to kecalo :? Taky jsem zkoušel svoji adresu a rozdíl dobrých sto metrů !Nechápu jak můžou být tak velký rozdíly :evil:
No nic ať nám jezdí a nezlobí :P
PS:
Jinak Muco ty to máš nejlepší ale manželku nedáš do kapsy a taky někdy mluví když nemá :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

:D Taky jsem neodolal a pořídil si navigaci. Koupil jsem NAVIGON 7000TS.Hned jak jsem ho uvedl do činnosti jsem zjistil, že mapy na dodávané kartě nic moc a navíc aktualizovány v roce 2007. Začal jsem se pídit, co se s tím dá dělat a uspěl jsem. Za 400 peněz jsem získal novou kartu i s novou mapou. Rozdíl neskutečný.Dokonce je na té mapě i kruhový objezd, který ještě není dokončen, staví se na Průmyslové ulici v Brandýse. Přesnost je velmi dobrá, řekl bych tak kolem 4 - 6 metrů, což je pro daný účel naprosto vyhovující.
;) Švanda je, když si ho vezmu do letadla a tam mě ta holka co to mluví dává pokyny typu:"Pokud možno, po 160 metrech se otočte do protisměru. Nyní se otočte do protisměru". a podobně. Konfrontoval jsem rychloměr s GPS a pokud pominu "šířku "ručičky tak ukazuje naprosto přesně. Ale "neuskakuje", že by mě "házela " na silnici. Když nezapnu zádný cíl, tak naprosto přesně vím, kde se s érem v daný okamžik nacházím.;) Jsem spokojen.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

No já jsem byl zásadně proti navigaci ( mé myšlenky jsem již zde fóru někde vyjádřil dříve) , do té doby než jsem si ji půjčil od syna. Odvolávám co jsem kdysi napsal. Je to fakt dobrá věc a člověk jezdí tak trochu klidněji a nemusí pořád čučet na značky v neznámém kraji. Také uvažuji o koupi navigace a protože jsem měl půjčenou Garmin Nuvi ( číslo nevím), šel bych do této značky. Přesnost na dva metry, radí jak se řadit v pruzích, jak odbočovat na kruháčích, moc se mi to líbilo. A když baba v navigaci prudí, dá se vypnout, což u manželky jde dost těžko.
Naposledy upravil(a) V.Brousek dne stř lis 19, 2008 13:43, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Já ji mám asi čtyři měsíce a jsem jak bez ruky,když v držáku není. Jediné, co mi vadí je to, že jsem se už několikrát pro ni musel do auta vrátit. Parkuju totiž venku a tak by byla za chvíli fuč.A dost možná i s oknem. Totéž platí i pro parkoviště u velkých obchoďáků. :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“