klimatizacia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

Tak nech Ti slúži len aby to nebola len neajaká lacná napodobnenina, uvidíš po zime...
Daewoo Espero 1,5 16V (1996), klíma, ABS,Alu 185/60 Michelin, hudba SONY GTX616U,Ground ZERO 165MK2,Sinus Live SL240, MACAUDIO Z4200!,Neóny, Poťahy na mieru, podsvietený interiér na červeno, modré neóny,
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

zamontovane, len akosi nesedeli spodne koliky na ulozenie, bolo treba prepilovat dieru asi o 3mm, u stareho chladica som si to nevsimol ked som ho vyberal a premeriavat sa mi uz nechcelo pretoze som mal dost z povolenia horneho vyvodu. Ten hlinik sa asi prilepil na zeleznu prevlecenu maticu, pretoze to ludskou silou neslo povolit, takze som odstrihol vyvod z deraveho chladica a povolil lacnym povolovakom skrutiek z forstingera. Chvalaprirode aspon za to, inak by som bol nahraty. V matici ostali piliny z troch zavitov. Este som znicil dva zavity na novom chladici, pritom stacilo vycistti maticu od zvyskov hliniku a uz bolo dobre. Kedze som oba spoje zalepil lepidlom na loziska a skrutky pojdem to dat naplnit radsej az o tyzden alebo dva.
Inak pod ventilator som dal pod uchyty kolieska z duse z auta, takze vetrak uz nedeformuje hlinik tak ako na starom chladici a ani tie skrutky sa uz neopieraju tvrdym klingeritom priamo o hlinik. Snad som neurobil zle.
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

Jseš macher kámo Ja by som sa s tým nekašľal ale kto chce mať... men zatiaľ funguje 100%!!!!!!! :D :D :D :D
Daewoo Espero 1,5 16V (1996), klíma, ABS,Alu 185/60 Michelin, hudba SONY GTX616U,Ground ZERO 165MK2,Sinus Live SL240, MACAUDIO Z4200!,Neóny, Poťahy na mieru, podsvietený interiér na červeno, modré neóny,
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Příspěvek od Laxi »

Zdravim, stala sa mi taká podivná vec. Zničoho nič po zapnutí klimatizácie začalo vo výduchu na stredovom panely také syčanie, trvalo asi 10 minút a prestala mi fungovať klimatizacia - nechladí. Otázka je, či to znamená, že diera je vo výparníku za palubovkou, alebo môže byť netesnosť aj inde (napr. často uvádzaný chladič klímy)a prejavuje sa to tiež syčaním? Stretli ste sa už s niečim takýmto?
ďakujem.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

to sycanie je normalne, aj ked ak si dobre pamatam tak prazdna klima syci inak nez plna, inac to sa len chladivo odparuje vo vyparniku
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Příspěvek od Laxi »

To ppp - este raz precitaj moje otazky prosim...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

ale laicky povedané Ti to ppp povedal dobre to syčanie nastává pokud je málo média v klíme čiže musíš si ju doplniť a pokud možno tak aj prekontrolovať či tam nie je únik lebo to že sičí je len pre nedostatok tlaku ale nie na signalizáciu dierky ten únik môže byť hoci kde no a pre to že ja tam málo média tak sa klíma tlakuje to je to syčanie :D Jo a stretol som sa s Tým už častokrát :lol:
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Příspěvek od Laxi »

Teraz som to pochopil. Dakujem. V podstate je to dobra sprava, lebo sycanie nemusi znamenat, ze diera je vo vyparniku v palubovke, ale moze byt niekde inde - znamena lepsi pristup.
Ander158
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 02, 2009 13:49

Re: klimatizacia

Příspěvek od Ander158 »

Zdravim Vas vsetkych.
Cela problematika je nasledovna!
Uniky na klimatizacii su sposobene tovarenskou vadou a to preto lebo dve sruby su skrz cez klimovy chladic.S touto problematikou som sa viacej krat stretol lebo sa zaoberam plnenim klim do aut.(Vsetky znacky a aj polnohospodarske a aj stavebne)

Tento problem sa da ostranit tak ze pri kupe noveho chladica tie skrutky demontujete a vyrobite si nahradne drziaky.Tymto zabezpezite dlhsiu zivotnost klimi. Co sa tyka mnozstva Ide do toho 730g R134a. Ceny plnenia su rozne zalezo od kraja.

Ak mate unik na chladici a chcete ho lepit zbytocna namaha, strata casu a hlavne zbytocne vyhodene peniaze.Najlepsie je kupit novy a mate to z krku.
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od Sato »

Neuverite ale vcera som zistil ze klima zase neide... pritom som lahsi o 10.000 Sk kupil new chladic, ventilator, nanovo naplnil a zacvakal pracu v znackom servise :(
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od palikx »

takze reklamace.a chce to zjistit kudy to uteklo.
dali ti tam UV latku?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od Sato »

jj reklamacia... nic ine neostava... dali tam aj tu UV, lenze neviem kedy to uniklo ci tam este budu bo nej nejake stopy... no ale az piatok tam idem, tak uvidim...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
ilonap
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 01, 2009 15:16

Re: klimatizacia

Příspěvek od ilonap »

dotaz-koupil jsem espero a na kompresor klima chibi remen.koupim novy nasadim a zkusimto?jo a knoflik na zapnuti klima nesviti.jde mi jen oto abych neco neznicil.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od palikx »

tak tam je problem mnohem vetsi
knoflik musi svitit i kdyz je klima nefunkcni.
remen tam urcite nechybi jen tak.
to chce poradnou kontrolu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizacia

Příspěvek od Slavek »

nejspis tek olej z kompresoru proto vyradili klimu z provozu, a nebo je tam nejaky skrat a klima nesla vypnout, tezko rict zkontrolovat jestli nejni vypalena pojistka a pak patrat dal treba vypojeny konektor na spinaci, a nebo se jen pretrh remen a novy tam nikdo nedal
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“