Problém s centrálem v mém matizu

Moderátor: Blue Lanos

ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Problém s centrálem v mém matizu

Příspěvek od ALF »

Čau kluci,mám problém s centrálem :( a sice ten,že když odmikám,tak špatně vyskakuje ten čudlík co je vevnitř na dveřích :cry: ,dělají to jen dveře u předního spolujezdce,už jsem to zkoušel zezhora promazat vedečkem,ale moc to nepomohlo :? ,nevíte někdo co s tím? :?: :?: :?: :?: :?:
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Reklama
 

Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Nevíme, mně to dělají od začátku LZ dveře, a jediné, co jsem zatím vypozoroval, je to, že na to má nejspíš vliv tlak, teplota a rosný bod ;) .
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

U mna sa to paradoxne prejavovalo naopak - v lete mi obcas nevyskocil, ale v zime to bolo vzdy OK. Pozeral som, ci nieco nedrhne, premazal, furt to iste. Dvere spolujazdca. Potom som jedneho dna vypchaval dvere proti hluku, a ked som to zmontoval spet, cudlik odvtedy chodil OK. Jedine, co ma napadlo je to, ze sa cudlik mierne opieral o vnutorny tapacir-plast. Na cudliku ale nebolo vidno "odreniny". Ked som dal pod tapacir-plast odhlucnovaciu penu, trochu sa mi rozsirili dvere a tapacir-plast uz nedoliehal na dvere tak dokonale (tu penu som vlastne mierne tapacirom stlacil, ked som ho montoval spet). Takze zrejme vznikla trochu vecsia vola na ten cudlik a uz to chodilo OK.

Podla mna treba skusit tapacir zhodit, ako pojde cudlik bez neho, a hned sa :shock: (uvidi) :)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Treba to poriadne namazat a opat to bude fungovat. Ale z hora vacsinou nestaci...bude treba pozriet dovnutra dveri a poriadne premazat tam.
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Příspěvek od ALF »

Zítra zkusím sundat tapec a pořádně to promazat 8) a uvidíme ;) ,jen se mi ale zdá že tam něco dře :? ,jako by nějaké táhla k zámku,no ale to vše poznám až to rozeberu :twisted: .
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Mně to dělají jen PP dveře a hlavně v zimě. Zkoušel jsem to celý rozebrat, promazat, ale nepomohlo. Asi to bude chtít novej servomotorek, záležitost pár korun.
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAMA »

Mal som podobny problem.Terba to poriadne premazat a bude to OK.
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Příspěvek od ALF »

Takže dnes jsem vše rozebral ;) ,promazal ;) ,složil ;) a pak jsem ze sebe pustil pár sprostých slov :twisted: ,protože to stále blbne :cry: .Asi bude nějaký slabší ten motorek, :? jak říká Robert.Nevíte kde by se to dalo sehnat levně? :?: :?: :?:
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Zkus mrknout třeba sem ;) www.9000.cz
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No u mna to potom uz islo ok, a s motorcekom som nic nerobil. Skusal si zamykat aj bez toho tapaciru?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Příspěvek od ALF »

To mě nenapadlo,spíš by mě zajímalo,jestli se to celé dá přehodit do zadních dveří které jsou v pohodě a z těch zadních to použít v předu,přece jen zadní dveře používám minimálně,šlo by to?
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

Na matizu jsem to neviděl ve dveřích ale většinou jsou dvě táhla jedno na zámek a jedno na čudlík pokud to normálně zamyká a odemyká a je to jen čudlem tak je motorek ok pokud to jde mizerně tak vycvakni táhlo na čudlík a pokud to odemyká tak ti drhne táhlo k čudlíku nebo samotnej čudlík pokud jsi to někde neopřel aby se táhlo ohnulo ,taky mohlo chytit zrzinu, u některejch aut to rezne a nebo pokud jsi třeba dával repro nebo jinak manipuloval s tapecem tak je třeba mrknout kde se ti to ošoupává a kdyžtak to probrat aby tam bylo volno. Motorky povětšinu jsou univerzál na celém autě ale to bych nedělal pokud je motorek špatnej tak ti to jednou nemusí zamčít a je Matiz fuč. :lol: :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Tak, tak. Podla mna to bude mechanickeho charakteru, a elektromagnet ci co je to tam bud funguje, alebo odide uplne. Zhod predsa len ten tapacir a pobastrnguj :)

Pripadne aj nafot ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Další závada , která se opakuje u většího počtu Matizů.... , hned po té s únikem chladící kapaliny pod sáním , která mě taky postihla a díky fóru jsem ji velmi rychle opravil .
Centrál mi blbne taky , teda blbne už znova , asi před dvěma roky jsem to vyřešil promazáním uložení táhel v zámku , asi to bude většina případů - jde o mechanizmus aretace zámku , ten čudlík může lehce škrtat o plast , ale nemá s tím nic společného , nemá cenu ho mazat , je potřeba sundat polstr a promazat zevnitř mechanizmus západky zámku . Čeká mě to znova , protože už to zase blbne , asi se to zaprášilo , a teď to jde ztuha ..... Jsou to dveře u spolujezdce a když zamknu a odemknu centrálem párkrát zasebou , tak se to rozběhá ( na chvilku) ..... , jen nevím , jak to odstranit navždy... , jak píšu, i po promazání ( důkladném ) to za dva roky bude zase ... :cry:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Příspěvek od ALF »

Tak včera šel tapec opět dolu :twisted: a proběhla dukladna kontrola. ;) Nikde nic nedře,ale jak radili kluci několikrát za sebou jsem to uplně prolil WeDEČKEM ;) ,pak nasledovalo asi milionkrat odemknout a zamknout :lol: a zatím to neblbne ;) .Že to dělají ale ve většině případu dveře od spolujezdce,asi nějaká zrada :shock: .Pokud to vydrží aspon rok bez poruchy,tak jsem v klídku :lol: ;) .
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“