Spotřeba Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Re: spotřeba

Příspěvek od Janoo »

to závisi podla toho kolko mám času moja najnižšia spotreba bola 5,9 litra ked som sa vliekol najvišia bolo 9,5-10 so zasa nedodržiaval rychlostné limity
a ked jazdím tak mám priemer 7,8 litra takou svižnou jazdou
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Příspěvek od pik »

Terazky jsem to počítal 567km 36l Naturalu 95 plně naložený,300litrový box na střeše plus jízdní kolo průměrná spotřeba 6,402l/100km.To by šlo!hoj.
:P :D :lol:
kolombo
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 17, 2007 22:07

Spotreba

Příspěvek od kolombo »

Jak citam tu debatu o spotrebe - sa mi to zda az neuveritelne.
Moj Kalosik 1.2 52kw papa cca 5.5l/100. Ak mu trochu prikurim na otackach tak je to okolo 6l/100 maximalne
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Koumeles »

Ja mam spotrebu mezi 5,5 a 5,9l na sto....mam 1,2
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Spotreba

Příspěvek od Tompetr »

kolombo píše:Jak citam tu debatu o spotrebe - sa mi to zda az neuveritelne.
Moj Kalosik 1.2 52kw papa cca 5.5l/100. Ak mu trochu prikurim na otackach tak je to okolo 6l/100 maximalne
tak to můžeš být spokojený :lol:

Můj nenasyta žere průměr 7,5 l, ale fakt je, že stabilně jezdím ve městě, i když ani mimo město to moc jiné nebylo, až doteď.

Prasknul mi výfuk a po jeho výměně mi spotřeba klesla na cca 6,3 ve městě a 5,8 mimo město, to jsem jel ale jak slimák na Slovensko - fakt nechápu chalani z SK, že vám z teho nejebe. Ostrava-Chopok 260 km = 6 hodin jízdy :evil:

Myslíte, že by špatný výfuk mohl mít tak razantní vliv na spotřebu???
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No laďák údajně zvyšuje spotřebu průměrně o 0,5 l/100 km, takže prasklej vejfuk bude taky takhle nějak bych řekl....možná i litr navrch...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Re: Spotreba

Příspěvek od Jeník »

kolombo píše:Jak citam tu debatu o spotrebe - sa mi to zda az neuveritelne.
Moj Kalosik 1.2 52kw papa cca 5.5l/100. Ak mu trochu prikurim na otackach tak je to okolo 6l/100 maximalne
Tak to jsou krásné čísla , já jsme na tom kolem 7L +- 0,75L Když ona ta mrcha je tak líná že se musí točit. Při ploužení se a řazení při 2500 otáčkách asi nebude problém se spotřebou dostat o 1L dolů ale pak strácím radost z jízdy. Takže spotřebu neřeším a žiju s pocitem že je kolem 7L. jednou mi vyšlo něco přes 5L ale to beru spíš jako omyl. Ono když to spočítáte tak pulitr vestřebě se zas tak v celkové ceně auta moc neprojeví. A jedno vím jistě motory Daewoo/Chevrolet rozhodně nejsou hospodárné, neříkám že jsou špatný jen prostě jejich přednost není malá spotřeba.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Ivoš píše:No laďák údajně zvyšuje spotřebu průměrně o 0,5 l/100 km, takže prasklej vejfuk bude taky takhle nějak bych řekl....možná i litr navrch...
dneska jsem tankoval a spotřeba se vrátila do normálu na 7 litrů :cry: takže výfukem to nebylo :evil:
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Tompetr píše:
Ivoš píše:No laďák údajně zvyšuje spotřebu průměrně o 0,5 l/100 km, takže prasklej vejfuk bude taky takhle nějak bych řekl....možná i litr navrch...
dneska jsem tankoval a spotřeba se vrátila do normálu na 7 litrů :cry: takže výfukem to nebylo :evil:
...

Tak me napadlo, nepuarkujes nahodou v Ostrave pred Domovem Sester?
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Koumeles píše:
Tompetr píše:
Ivoš píše:No laďák údajně zvyšuje spotřebu průměrně o 0,5 l/100 km, takže prasklej vejfuk bude taky takhle nějak bych řekl....možná i litr navrch...
dneska jsem tankoval a spotřeba se vrátila do normálu na 7 litrů :cry: takže výfukem to nebylo :evil:
...

Tak me napadlo, nepuarkujes nahodou v Ostrave pred Domovem Sester?
to nebudu já, leda že by tam jezdila manželka na zálety ;) mě bys našel spíše u zimáku, resp. "u kravína", pokud jsi zdejší
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak som dnes prvý krat tento rok reálne prepočítala priemernu spotrebu: 6,56 l. Z toho dost mimo mesto, ale po cestach necestach...teda nie cesty prvej triedy.
Kalosko má 3 roky a 3 mesiace a 31 tisíc km (a babská noha na plyne). V zime spotrebu nemeriam, aby ma nepiclo :lol: :lol:
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Ostrava-Brela..Jel jsem pres slovensko-madarsko-chorvatsko 90% po dalnici. Cestou tam jsem to setril , jel jsem skoro sam po dalnici, plynula jizda, dodrzovani rychlosti, spotreba 5.6 jsem nechapal. Cestou domu jsem mu dal poradne pokourit, tak sla spotreba hodne nahoru, tak mam nakonec celkovou spotrebu 6,4l ale zase jsem mu poradne provetral perka............ale nejlepsi na tom je, ze mam pocit, ze mi nekde vymenili motor. Nejak to po tom provetrani lip jede. Je to takovy zivejsi.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Koumeles píše:Ostrava-Brela..Jel jsem pres slovensko-madarsko-chorvatsko 90% po dalnici. Cestou tam jsem to setril , jel jsem skoro sam po dalnici, plynula jizda, dodrzovani rychlosti, spotreba 5.6 jsem nechapal. Cestou domu jsem mu dal poradne pokourit, tak sla spotreba hodne nahoru, tak mam nakonec celkovou spotrebu 6,4l ale zase jsem mu poradne provetral perka............ale nejlepsi na tom je, ze mam pocit, ze mi nekde vymenili motor. Nejak to po tom provetrani lip jede. Je to takovy zivejsi.
někde jsem četl, že snad řídící jednotka motoru má paměť, do které si ukládá hodnoty (nevím čeho - snad otáček, stal jízdy...) za posledních xy km a podle toho se řídí chování motoru. Takže pokud jezdíš pomalu městem auto je jakoby líné, ale pokud dáš na jeden zátah 300-500 km sportovní jízdou, tak je jakoby živější.

Osobně jsem taky párkrát pozoroval, že po dlouhých jízdách je Kalos trochu živější, ale to je otázka. Pokud totiž jedeš půl dne s nohou na podlaze tak jsi trochu nabuzený a ztrácíš soudnost...
poly
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 15, 2009 15:47

Re: Spotreba Kalos

Příspěvek od poly »

mně to vychází 8,0/100km, jezdí se cca 30km denně do práce
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Kalos

Příspěvek od Koumeles »

PetrS píše:mně to vychází 8,0/100km, jezdí se cca 30km denně do práce
Tak to je drsna spotreba. :shock:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“