Diagnostika-Daewoo Scan

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Asi si to taky postavím :lol: s tema tranzistorama je to fakt jednoduchý ;) ale pokusnej králík nebude Espero ale Corsa :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Reklama
 

Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

no a problem je na svete.kedze notebooky co mame doma nemaju potrebnu koncovku tak som to chcel vyskusat na takom starom PC, no ten sa mi podarilo odpalit este doma ked som ho zapol do elektriky( vyrazil dva istice) no a nemam to ako vyskusat . nevie niekto ci by sa to nedalo prehodit na nejaku inu koncovku??? :cry: ;)
... ked sa dari tak sa dari.... :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

martinko píše:no a problem je na svete.kedze notebooky co mame doma nemaju potrebnu koncovku tak som to chcel vyskusat na takom starom PC, no ten sa mi podarilo odpalit este doma ked som ho zapol do elektriky( vyrazil dva istice) no a nemam to ako vyskusat . nevie niekto ci by sa to nedalo prehodit na nejaku inu koncovku??? :cry: ;)
... ked sa dari tak sa dari.... :lol:
hahaha ako vidim dari sa ti ako podobne ako mne :lol: :lol: no da sa to prerobit aj na USB ale potom zas to nefunguje cez tie programy...treba iny software potom a ten bihuzial som nenasiel nijaky no jeden ano ale bol blby uplne
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

martinko píše:no a problem je na svete.kedze notebooky co mame doma nemaju potrebnu koncovku tak som to chcel vyskusat na takom starom PC, no ten sa mi podarilo odpalit este doma ked som ho zapol do elektriky( vyrazil dva istice) no a nemam to ako vyskusat . nevie niekto ci by sa to nedalo prehodit na nejaku inu koncovku??? :cry: ;)
... ked sa dari tak sa dari.... :lol:
Naposledy upravil(a) Dark69 dne stř črc 30, 2008 12:16, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

... :evil: uz ma to fakt prestava bavit dalsi PC isiel dole( nastastie ne moj :lol: ) a to som sa este ani raz nedostal az do auta. uz mam doma len svoj stolovy pocitac, tak to je posledna sanca (podla toho ako sa mi darilo doteraz to vidim tak ze padne aj on alebo ECU ) :lol: tak dnes poobede sa mozno rozhodne .... ak by som sa tu do zajtra 12.00 neobjavil tak vysledok je jasny.... :twisted:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od blackjohn »

martinko píše:... :evil: uz ma to fakt prestava bavit dalsi PC isiel dole( nastastie ne moj :lol: ) a to som sa este ani raz nedostal az do auta. uz mam doma len svoj stolovy pocitac, tak to je posledna sanca (podla toho ako sa mi darilo doteraz to vidim tak ze padne aj on alebo ECU ) :lol: tak dnes poobede sa mozno rozhodne .... ak by som sa tu do zajtra 12.00 neobjavil tak vysledok je jasny.... :twisted:
A co Ti na těch počítačích pořád odchází? Já používám notebook, ostatně je s ním i lepší manipulace, třeba když to chceš projet a podívat se na hodnoty za jízdy(doporučuju jako spolujezdec, jinak je to o hubu) :D
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

no aj ja by som pouzival notebook keby mali koncovky aku potrebujem. no a na jednom PC som asi odpalil zdroj lebo som ho rozobral a hlinikovy chladic bol na rohu rozteceny a oproti nemu bola v plechu vypalena diera :lol: a ten druhy radsej ani nekomentujem.... a dnes som to znova nemohol vyskusat lebo sme boli autom v PN cely den na kupku....ale na buduci tyzden to uz bude na 100% :D
Bulldog1988
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 14, 2009 10:41

Příspěvek od Bulldog1988 »

Zkoušel někdo použít redukci z COM --> USB co se prodává? Zda to s tím funguje?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Dandy píše:Zkoušel někdo použít redukci z COM --> USB co se prodává? Zda to s tím funguje?
no tak s tou redukciou to asi nikto este neskusal tak neviem....ale ak mas kabel priamo na USB tak nefunguje! to viem na isto... a ako je to s tou redukciou tak to neviem mozno by to slo :roll: neviem fakt
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Bulldog1988
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 14, 2009 10:41

Příspěvek od Bulldog1988 »

co mám zkušenosti z COM, tak by to asi mělo fungovat...jsem se pro jistotu zeptal...ale má nabídka na odkup kabelu stále platí..:)
vyzkouším s redukcí a hnedka napíšu zážitky :)
stále se hledá dobrý kutil, co by mi to sestavil...zaplatím..
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

Dandy píše:co mám zkušenosti z COM, tak by to asi mělo fungovat...jsem se pro jistotu zeptal...ale má nabídka na odkup kabelu stále platí..:)
vyzkouším s redukcí a hnedka napíšu zážitky :)
stále se hledá dobrý kutil, co by mi to sestavil...zaplatím..
no sak ja by som sa nato podujal len najprv by som chcel vyskusat ten moj ci funguje ,lebo ak ne tak co s tym budes robit?... behom bud. tyzdna to skusim aj s tou redukciou a dam vedet a ak to bude fungovat moze sa rozbehnut pasova vyroba :lol:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od blackjohn »

Tak jsem ten kabel zkoušel s Tyranus Scannerem na Lanosu 1.4SOHC(rv98) a taky funguje. S DWScanem to ukazovalo špatný hodnoty, takže ten funguje jen s Esperem a Nexií.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

No tak dnes konecne som vyskusal ten kabel ale som sklamany....na vsetkych programoch co mam tak to fungovalo ale kazdu sekundu ukazovalo ine blbosti raz dobre a potom zas nie same somariny :cry: a na vsetkych programoch ukazovalo namiesto teploty vody otacky motora...mam nieco zle zapojene?alebo zle suciastky? dikes
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

Dark69 píše:No tak dnes konecne som vyskusal ten kabel ale som sklamany....na vsetkych programoch co mam tak to fungovalo ale kazdu sekundu ukazovalo ine blbosti raz dobre a potom zas nie same somariny :cry: a na vsetkych programoch ukazovalo namiesto teploty vody otacky motora...mam nieco zle zapojene?alebo zle suciastky? dikes
a odkial mas ten kabel?? ja som si bol kupit tu redukciu na to USB ale mali to len s kablom a stalo to 449 SK, ked som pocul tu cenu tak som si myslel ze som zle pocul a ma to byt len 49Sk ale ked som to siel zaplatit tak som zistil ze som pocul tych 449Sk dobre.... tak zas nic :lol:
Bulldog1988
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 14, 2009 10:41

Příspěvek od Bulldog1988 »

Tak jsem si dneska nakoupil součástky a du dneska nebo zítra pájet...Jen u nás nikde neměli ten konektor ALDL...tak to budu muset nějak dořešit..
tak držte palce..pokud se to podaří...tak udělám i dalším. :lol:

a ta redukce COM na USB se dělá pouze s kabelem...A nejlevněji jsem to viděl asi za 190Kč..

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“