Palivoměr

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

bradkaj píše:To tez gratuluju. Vcera jsem pod tim KONECNE :lol: lezel a ty kabliky tam jsou jak ze žurnálu. Nezoxidovane, neulomene, proste nic!
Zitra budu na chate tak pod to lehnu jeste jednou jestli mne vcera nesalil zrak :lol:
Ten konektor je pod plestovou krytkou z plastu a pod ním to skvěle koroduje. Ten konektor je totiž měděnej. :( At se ti to zadaří.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Reklama
 

stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Po očistení konektora kostry mi už ukazuje pri
natankovanej plnej nádrži medzi 3/4 a plnú. Predtým
mi ukazovala na 3/4. Trochu sa to zlepšilo, ale plnú stále
neukazuje. Potvora jedna.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

konektory

Příspěvek od Serpico »

....to Stefan je velký problém vůbec natankovat " plnou " odvzdušnění přes uhlíkový filtr v předním levém blatíku ( nexie ) - proto opakovaně přes opětovné automatické vypínání plnící pistole to tam cpu ve tři čtvrtě na devět zhruba poloha pistole, a tak to bude u všech korejců - mimochodem asi to není jenom u korejců viz zážitky redaktorů SM při testech spotřeby....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Serpico. Tankujem vždy plnú pri povytiahnutej pištoli,
až vidím benzín v tankovacej hadici čo ide do nádrže.
Ibaže by tankovacia hadica nešla do nádrže z vrchu ale
nejako z boku a odvetranie napr. poslednej štvrtiny nádrže
už nie je možné cez nalievacie hrdlo ale iba cez uhlíkový
filter. Ako to je?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

tank

Příspěvek od Serpico »

....to Stefan - problém je uhlíkový filtr ( a jeho vední prakticky v rovině ) v levém blatníku - nexie ( počítám espero je na tom stejně ), tedy benzín ti jde z hrdla ven ale nahoře v benzínové nádrži je vzduch...to je celé, jednoduše si to lze představit - tento problém je i u jiných a to nových vozů ( viz. SM a testy spotřeby - tam záleží na skutečném doplnění do plna )....už mi ty ekologické nesmysly jdou na nervy ( katalizátory snížení výkonu - 60 - 70% kratkých jízd do deseti km jsou nefunkční - studené )....odvzdušnění přes uhlíkový filtr - nicméně s tím se nic nenadělá ( mimo profouknutí kompresorem odvzdušňovací potrubí a fyzická kontrola uhlíkového filtru - jestli vůbec propouští, toť vše...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
bradkaj
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 27, 2005 11:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bradkaj »

Zdravim, tak konecne jsem vycistil tu kostru / presneji receno urval / tak zapojil novy "konektor" a je to lepsi.. jen lepsi :-)
Rucicka uz si nedela co chce (drzi v jedne poloze (driv behem jizdy to bylo nahoru/dolu)) ale uplne presne to asi neni (uvidime az natankuju plnou.. :D ).

Mejte se
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

bradkaj píše:Zdravim, tak konecne jsem vycistil tu kostru / presneji receno urval / tak zapojil novy "konektor" a je to lepsi.. jen lepsi :-)
Rucicka uz si nedela co chce (drzi v jedne poloze (driv behem jizdy to bylo nahoru/dolu)) ale uplne presne to asi neni (uvidime az natankuju plnou.. :D ).

Mejte se
:lol: :lol: :lol: :lol: kolego koukám,že jsi dopadl stejně jako já,taky mi to zůstalo v ruce. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

palivoměr

Příspěvek od Serpico »

....to Soukup nessie je do 200 km po plné ( ale musí být opravdu plná - vyžaduje trpělivost při tankování - ve 3/4 na děvet a opakovaně dokud nevyšplouchne ven ) hodně optimistická - tařka neklesá ale po 300 to veme hopem do pesimistického názoru - objemu paliva v nádrži....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: palivoměr

Příspěvek od Pajin »

Serpico píše:....to Soukup nessie je do 200 km po plné ( ale musí být opravdu plná - vyžaduje trpělivost při tankování - ve 3/4 na děvet a opakovaně dokud nevyšplouchne ven ) hodně optimistická - tařka neklesá ale po 300 to veme hopem do pesimistického názoru - objemu paliva v nádrži....

Mějte se fajn
ahoj nechapu jak ti to muze jisit takovat tak dobre dopne kdyz tu pisto ootocis a vystrcic mne to jde dobre zhruba tech 20 30 litru zbytek vypina po 5 litrech
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ked sa to tu tak riesi, tak hodim aj ja do placu taku otazku. Po vypnuti zapalovania (kluc je von z spinacky) aj vam palivomer ostane ukazovat stav v nadrzi? Mne to tak robi, ale ked natankujem (napr. do plna), tak sa rucicka zdvihne az po zapnuti zapalovania. To same aj otackomer. Ak by som mal nohu na plyne a vypol by som zapalovanie, tak rucicka zostane stat napr. na tych 2000 ot/min , ale hned po zapnuti zapalovania spadne na 0 .
Uživatelský avatar
bradkaj
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 27, 2005 11:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bradkaj »

Ten palivomer to je normalka! Urcite potvrdi ostatni ;)
Ale otackomer aby zustal na miste? To je hukot :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:Ked sa to tu tak riesi, tak hodim aj ja do placu taku otazku. Po vypnuti zapalovania (kluc je von z spinacky) aj vam palivomer ostane ukazovat stav v nadrzi? Mne to tak robi, ale ked natankujem (napr. do plna), tak sa rucicka zdvihne az po zapnuti zapalovania. To same aj otackomer. Ak by som mal nohu na plyne a vypol by som zapalovanie, tak rucicka zostane stat napr. na tych 2000 ot/min , ale hned po zapnuti zapalovania spadne na 0 .
no rucicka paliva ani mne neklesne po vypnuti zapalovania ..asi to je tak na vsetkych nexiach ...aspon pekne to bije do oci zlodejom benzinu :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Chlapy nevim co stim. rafička ukazuje bez problémů ale oko nesvítí. Dnes mi kvuli tomu došel benzin, naštěstí kousek od baráku. Pročistil sem kontakty kouknul jestli neni prasklá žárovička a vše je OK ale Oko nesvítí.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Franta P. píše:Chlapy nevim co stim. rafička ukazuje bez problémů ale oko nesvítí. Dnes mi kvuli tomu došel benzin, naštěstí kousek od baráku. Pročistil sem kontakty kouknul jestli neni prasklá žárovička a vše je OK ale Oko nesvítí.
Tak tu žárovku vyměn,nebo koukni na pojistku.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“