Dotaz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mapory
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 27, 2007 10:21
Bydliště: Havířov

Dotaz

Příspěvek od mapory »

Chtěl jsem se zeptat zda mi může někdo poradit. Při otáčení doleva začíná něco klepat v kolech a začíná to i na otočení doprava. Zajímá mě co s tím a kolik přibližně stojí oprava. Dík mapory
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Mohol by to byť aj homokinetický kĺb,najlepšie zdvihuť predok na zdvihák a vyskúšať pomykať kolesom. Ak má vôlu pri hýbyni po zvislej osi,budú vybité ložiská,ak po vodorovnej môžu to byť čapyaj ak má sklon voz pri prudšom zatočení zaplávať a pritom vydá aj akustický efekt,mohol by to byť aj poškodený čap napr. nárazom na obrubník,ak najprv vrže a potom počuteľne klepe pnajmä pri rozjazde,bude homokinetic. kĺb. Stojí to tak okolo 2000 Sk,čo mám info,na Matizku som to nemenil,zatiaľ chvalapánu, ,manželka to kedysi musela meniť na Ticu,ja zas tú skusenosť s tým klepotom-až hrkotom, mám ešte z wartburga,ale to prašt ako uhoď pri vozoch s predným náhonom,rozdielna je len životnosť tých komponenetov :shock:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Cau mapory,

vies to nejako presnejsie popisat? Buchoce ked stojis na mieste a otacas volantom? Alebo pri rozbehu, ked mas vytocene kolesa? Ak je to pri tom rozbehu, tak su to presne tie homokineticke klby. Prejavuje sa to v zavislosti od otacok kolesa. Oplati sa vymenit oba naraz.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Častou příčinou výměn kloubů je roztržená krycí manžeta. Pokud je manžeta porušena je otázkou času, kdy začne klepat.
Vyplatí se o manžety starat, je to chvilička práce,( stačí sundat kolo), a ošetřit manžetu přípravkem proti stárnutí gumy.
U mého Matíze to provádím pravidelně, někdy i dvakrát do roka a manžety nevykazují sebemenší poškození.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Ahoj,hlavně příště nepiš "dotaz",ale je potřeba závadu specifikovat.Např. Při otáčení doleva něco klepe v kolech.Ahoj a pěkný svátky,Happy. :lol:
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

pokial ti to vydava taky cudni pukajuci zvuk tak to je homogeny klb jeden klb ta vynde okolo 2500+400manzeta/manzeta+mazivo+istiaca matka/ a samozrejme robota....
maffioso
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 14, 2007 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od maffioso »

Pokud by to byly klouby, tak tady je nějaké info z mé zkušenosti.
Nedávno jsem oba homokinetické klouby měnil. Při rozjíždění do zatáček apod. se od kol ozývalo takové cvakání až klepání.
Klouby jsem koupil v Krči, 1200 za jeden v sadě s manžetou. Takže materiál + práce mechanika mě vyšla zhruba na 3000Kč. Ve značkovém servisu si připočti ještě nějakou tu korunu navíc za práci.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Přední mlhovky

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den, mám takový malý problém.
Dnes mi někdo neznámý, malounko poškodil / jako by kopnutím / přední mlhové kulaté světlo. Není sice prasklé,ale ze spodní strany vznikla škvíra
asi 3mm do půlky světla. Nikde se nemohu dočíst jak je tam to světlo vlastně zabudované / lepené či jinak / ?
Nenašel jsem to ani v návodu o obsluze kterou jsem při koupi vozidla dostal,ale není to ani v knize " jak na to " tam se vše pojednává o vozech od roku 1998 a to pouze Matiz I.
Matiz II.má přeci jenom trochu jiný předek a o kulatých mlhovkách ani slůvko. Zbytečně, se mi to zatím nechce rozdělávat když to neznám. Ale
zřejmě mne to stejně nemine - proto bych předem rád věděl jak to tam je
zabudované.Pokud máte někdo z tímto problémem zkušenost - dejte vědět, děkuje " Vazoun " :lol:
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“