Koupili byste Matize po zkusenostech?

Moderátor: Blue Lanos

Petr.Uradnik
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:17

Koupili byste Matize po zkusenostech?

Příspěvek od Petr.Uradnik »

Zdravim Vas,
rad bych zeptal vas co sedlate Matize - po zkusenostech co mate, doporucili byste mi koupit ojeteho Matize?

Pred rokem jsem koupil Tico prave diky Daewoo Clubu. S Ticem jsem spokojen tak jak to jen konstrukce auta dovoluje ;) Povedlo se mi za ten rok zbohatnout natolik ze si chci doprat luxus novejsiho a pohodlnejsiho auta. Matizaci, mam si koupit Matize nebo se na nej radeji vykaslat a koupit neco jine?

PS> nechce nekdo Tico + doplatek vymenou za Matize?
Naposledy upravil(a) Petr.Uradnik dne sob kvě 03, 2008 23:26, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

V prvé řadě záleží na tom, k čemu budeš auto potřebovat. Matíz rozhodně není rodinné auto a jízdní komfort také nic moc. Na špatné silnici se přenáší rázy do náprav a karosérie, na zadních sedačkách dost nepříjemné. Nepřesné řazení je bolestí všech Matízů.
Já bych si klidně koupil Matíze znova, ale pouze nový vůz. Pro dvě nenáročné osoby, ideální autíčko.

Mám najeto 80000 km bez závad, auto je pečlivě udržováno :D (chválím se sám) :D , protože jednak mám ideální podmínky pro údržbu a dost času.
:D - již nikam nespěchám jako dříve - :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Cau Petr,

keby si zohnal Matizka II ci Sparka, co ma povedzme 3 roky, tak sa este oplati. Dalsia vyhoda do buducna by bola, ak si manualne zrucny a nebudes musiet casom davat desiatky tisicov za servis. Ja mam mojho Matiza I uz 8 rokov, zatial chalanisko frci, ale musel som sa v nom dost rypat, aby vobec este frcal. Aj ked mam k tomu auticku silny citovy vztah a prakticky vsetko okolo motorov som sa naucil na nom, uz by som sa do buducna obzrel po niecom inom. Ale to je zase otazka podstatne vyssej investicie.

Takze po omackach moj nazor - nie, Matizka by som uz nebral (odpustte mi Matizkari)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Jasné,ja som presedlal z Tica na Matiz,tico malo už 1 rokov a 70 000 km,,slúžilo však spoľahlivo,aj keď oproti SEAT Ibize či Hyundai GETZ bola jazda TICOm už dejepisný zážitok - návrat späť do éry trabantov,wartburgov čo Š120. Ale Matiz je už naprosto súdobé vozidlo,primerné svojej cene a rozmerom.Čo sa týka tvrdosti pruženia,doprial by som Vám IBIZu,tá mala tiež veľmi tvrdé a hlučné pruženie,zato sedela na ceste ako pribitá,na moje skusenosti má Matiz primerané a ľahko čitateľné jazdné vlastnosti na svoju triedu,ten neistý pocit v zákrutách,ako pri TICu ma už neobchádza. Takže ja Matizka dopručujem kúpiť,avšak musí s tým kupec počítať,že to určite nebude 5-miestne vozidlo určneé na rodinné dovolenky :lol: :lol: :lol: :lol: ,ale na každodenné chodenie do práce a nejaký ten výletík 2-3 ľudí priam ideálne vozítko,dynamickými vlastnosťami si takmet nezadá nič za GETZom, a dokonca predčíOpel ASTRA CLASSIC I. 1,4i - 8V,avšak ten OPEL je zas v pohode na rodinnú dovolenku k moru,takže závisí od účelu použitia.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Moj matiz ma 10 rokov a cca 115000km. Pri pravidelnom servise kazdych 10000km od novoty nepozorujem ziadne zavady, okrem jednej vymeny vyfuka a brzdoveho oblozenia nadplan. Auto dostava dost zabrat, jazdim s nim vsade mozne, cesta/necesta, pravidelne prevaza naklady. Niekedy je az neuveritelne, co donho narvem

Nevyhody su horsia stabilita a vacsia spotreba pri rychlejsej jazde, no to vyplyva z jeho konstrukcie a pri jeho cene je to ospravedlnitelne.

Takze ci by som ho znova bral? V nasej rodine zastane presne tu mieru prace, aka sa od neho ocakava, takze ano. Keby som sa ale jedneho auta musel vzdat, tak si necham nexiu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

Ako V.Brousek spominal Matiz neni rodinne auto.Nevyhodou je maly kufor pokial mas rodinu kup si radsej Feldu.Dalsou nevyhodou je ze ma dost nizko podvozok hlavne pod motorom, malo miesta v motorovom priestore pokial potrebujes nieco vymenit musis toho dost rozobrat. Pokial budes kupovat starsieho Matizka ako 6-7 rokou ide uz do suciastok a tie su dost drahe.Ale ma aj plusi sedis vysie svetla svietia vyníkajucao otocis sa hocikde pichnes sa vsade a dost toho nakladies ked sklopis sedadla a hodne toho vydrzi/tlmice ,napravy, motor/
Ja mám Matizka od nova ma 9 rokou no a vtedy som este nemal rodinu bolo to idealne auto aj cenovo no ale dnes by som si kupil auto podla rodinych potrieb a ceny nahradních dielou a tam je jednoznacne felicia na prvom mieste...
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Řek bych to takhle: pokud ti stačí a vyhovuje Tico a změnu chceš jenom kvůli novějšímu autu, tak bych do Matese šel.
Ale pokud ti Tico v něčem už nevyhovuje (komfort, jízdní vlastnosti, velikost...) tak bych vzal něco většího, alespoň Aveo/Kalose.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

No do felicie by som nesiel urcite. To je podla mna najhorsia volba. Diely su sice lacne, ale je ich treba kvantum, pri 120 sa ide rozpadnut,,,nic dobre
citron66
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 09, 2007 11:31

Příspěvek od citron66 »

Pokud mohu prospět i svým názorem, V.Brousek to shrnul velmi výstižně, auto svoji práci odvede. Do města, jako druhý vůz do rodiny, ideální. Nízké provozní náklady. Měl jsem Matize 5 let, používala je moje žena, když jsem jej koupil, měl 3 roky a 22000km. Po dobu 5 let potřeboval pouze benzin, jednou za rok olej a filtr, baterii a koncový díl výfuku. Nic víc. Ale na dovolenou bych s ním jet nechtěl.....
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , já jsem s ním byl i několikrát v chorvatsku a nestěžuju si .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Matiz bych kopul...sice jsem ho nikdy neměl, ale samosebou jsem v něm jel a řídil ho...živý super autíčko do města a na příměstské trasy...tam je k nezaplacení....pokud by měl jezdit a sloužit jako rodinné auto, tak Matízka ne, ale spíš Kalos nebo ještě lépe Nubira nebo Lacetti.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja by som osobne už NIKDY NEKÚPIL NIČ, čo má v znaku okrídlený šíp,navyše,keď si to zrátaš,že posledné Feldy vyšli v r.2001 a Matiz sa ,síce mierne modifikovaný,ale vyráda stále ďalej,sami škodovácipriznávajú,že Felda je už značne Ou of time,hoci na svoju dobu boli ďaleko vydarenejšie,než sú teraz Fóbie :P :P :P :P ,Ja by som , (aj aj som,manželka pokukopvala po jednej Felde) sa jednoznačne rozhodol pre Matiza. A nie je je to, z rodu,že Každá líška svoj chvost chváli,keby sa niekto pýtal,či kúpiť,povedzme KIA Picanto,alebo Feldu,zas poviem to isté. poznám aj veľmi spokojných majiteľov felícií,ale aj takých,čo by už po 2 Feldách v živote nekúpili nijakú škodovku,podobne,ako ja.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Tomáš píše:No , já jsem s ním byl i několikrát v chorvatsku a nestěžuju si .
také jsem nenašel jediné proti, proč bych nejel s Matízem na dovču. Chorvatsko jsem s ním absolvoval několikrát, na dálnicích v pohodě stačí udržet stálou rychlost 130 km/hod, pro dvě osoby ideální autíčko. Samozřejmě nemůžeme srovnávat Matíze s auty, která jsou o třídu výš.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
midar
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 10, 2005 21:02
Bydliště: u Brna

Příspěvek od midar »

Tak se taky po dlouhe dobe pridam. Matiza jsem koupil manzelce, protoze se do neho zamilovala a ja jsem ji potreboval donutit jezdit. Nakonec lepsi nez do jinyho chlapa ne? Ona je s nim spokojena a tim padem ja taky. Zavady v zaruce, pouze vycisteni klapky a vymena sloupku rizeni /nejak v nem lupalo/. Jinak se jen meni olej a lije benzin. Jenom, kdyz je potreba neco udelat tak nadavam. Opravy moc boli, protoze dostat nekam ruce aby se nemuselo moc rozdelavat, to je nekdy kumst, ale to uz je zivot. Na dovolenou bych s nim asi nejel,protoze jezdime 4, ale na to staci moje auto Ford Galaxy :D Tak asi tak. Jako druhy urcite.
Cervenej Matiz II 0.8l,r.v. 2004
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Klidně bych ho koupil zas, minimální investice do oprav a ve městě se s ním dobře parkuje.

Co se týče spotřeby, tak spokojen nejsem, mohla by být nižší, pohodlí v něm taky není, je to prostě auto na poskakování z města do města. Za tímto účelem byl taky stvořen...
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“