Celkový styl jízdy, vyřazování rychlosti, jízda z kopce

Moderátor: Blue Lanos

pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Celkový styl jízdy, vyřazování rychlosti, jízda z kopce

Příspěvek od pppepppe »

Zdravím všechny příznivce. Dotaz, který učiním mne velice zajímá, už jenom z toho důvodu, že je to trochu divné.
Pravidelně jezdím do zaměstnání svým vozem, přičemž při zpáteční cestě domů se mi vždy v jednom kopci při stoupání, zabliká a pak svítí oranžová kontrola jiné závady na palubní desce. Kopec vyjedu, vypnu motor, počkám cca 5 minut, nastartuji a vše je zase v pořádku. Nikdy jsem nezpozoroval žádný jiný vedlejší účinek.
Jezdím po všech možných jiných kotárech, ale na jiných kopcích se mi nikde nic nerosvítí.
Pohoda, že jo, zajdu do servisu. Zajel jsem na diagnostiku, ale zde sdělili, že to je někde v elektrice, ale kde to nikdo neví, snad prý ve svíčkách (2x schválně měněny), špatný kontakt (vše řádně pročištěno), ale závada pořád. V servisu se na to budou taky koukat jako já, ale vždy když do něčeho šáhnu musím projet stejný jeden a ten samý kopec, jinak změnu nezjistím a ze servisu se k 30-ti km vzdálenému kopci nikdo stěhovat nebude.
Zaregistrovali jste někde, někdy popř. u někoho něco obdobného?
Za informace děkuji.

TAK A NA ZÁKLADĚ TOHOTO DOTAZU JSEM OBDRŽEL EMAIL, ŽE S AUTEM BLBĚ MUSÍM JEZDIT, ŽE JEZDÍM JAK BABA A CELKOVÝ MŮJ STYL SE ROVNÁ JÍZDĚ PŘEŽENU "PODĚLANÉ ŽENSKÉ". URČITĚ NEJEZDÍM JAK ZÁVODNÍK F1, PŘECI JEN JEZDÍM S DĚTMI, ALE ŽE BYCH JEZDIL TAKOVÝM ZPŮSOBEM SI NEMYSLÍM. ŘAZENÍ DĚLÁM CCA DO 40 KM NA DRUHÝ STUPEŇ, DO 60 KM TŘETÍ, DO 80 KM ČTVRTÝ A NAD 80 PÁTÝ.
vOZIDLO ZBYTEČNĚ NEDRŽÍM V NÍZKÝCH OTÁČKÁCH, ANI ZBYTEČNĚ VE VYSOKÝCH, MAX DO CCA 40.000. JE PRAVDA, ŽE POKUD JEZDÍM Z KOPCE A NEPOTŘEBUJI BRZDIT MÁM VYŘAZENÝ RYCHLOSTNÍ STUPEŇ A JEDU NA VOLNOBĚH, ALE MYSLÍM SI ŽE TÍMTO KAZIT NA VOZIDLE NIC NEMOHU.

PRÝ JSEM PASKVIL NA TACUMU A HLTÍM JÍ KARBONEM, TAKŽE PÁNOVÉ A DÁMY, SILNĚ DO MNĚ. jSEM TAKOVEJ ...... ŽE TO NEUMÍM?

TACUMA JE MÉ ČTVRTÉ AUTO A NIKDY, PODOTÝKÁM NIKDY JSEM NEMĚL ŽÁDNÉ PROBLÉMY SE SVÝMI AUTY.

DĚKUJI ZA VYJÁDŘENÍ SE K VĚCI.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Hele podobne veci se tu uz resili...pokud ti jen zablika jen na tom kopci kasli na to...horsi by bylo kdyby ti zhasinal motor...to by byl uz pruser... :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

No tohle ti to musel napsat naky sulin ale je pravda je dobre pravidelne motor vytocit i do maxima obcas nebo tankovat V-Power od Shell ten cisti od karbonu ktery to muze delat...ale pokud jen v tom jednom miste to strasi a jinak jezdi normalne tak jak bylo receno bych to neresil... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Re: Kopec

Příspěvek od pppepppe »

megajvr píše:No řeknu ti, že jsem se už tak dlouho nezasmál. :lol: :lol: Jestli se ti ta závada projevuje jenom na tom jednom kopci, tak buď nečum na přístrojovku a nebo ten kopec objedˇ. Když auto jede jak má, tak se na to vykašli. Ale asi ti to pořád vrtá hlavou? :idea: Vyhni se tomu kopci a máš klid! SORY :?
Ty jsi vtipálek, to se budu muset asi odstěhovat, protože na tom kopci bydlím
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Příspěvek od pppepppe »

rudla píše:A jaký rychlostní stupeň a jakou rychlost máš v tom kopci?
pokud možno o stupeň nižší, to dá rozum, aby bylo auto v tahu a ne aby se vleklo
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Příspěvek od pppepppe »

Goose píše:Hele podobne veci se tu uz resili...pokud ti jen zablika jen na tom kopci kasli na to...horsi by bylo kdyby ti zhasinal motor...to by byl uz pruser... :cry:
jenže když s tím autem za 3 měsíce pojedu do Chorvatska tak abych přes Alpy raději nejezdil viď.
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Příspěvek od pppepppe »

Hanzy píše:No tohle ti to musel napsat naky sulin ale je pravda je dobre pravidelne motor vytocit i do maxima obcas nebo tankovat V-Power od Shell ten cisti od karbonu ktery to muze delat...ale pokud jen v tom jednom miste to strasi a jinak jezdi normalne tak jak bylo receno bych to neresil... ;)
Abych pravdu řekl, taky mne už Shellka napadla. ;)
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Příspěvek od pppepppe »

rudla píše:
pppepppe píše:
rudla píše:A jaký rychlostní stupeň a jakou rychlost máš v tom kopci?
pokud možno o stupeň nižší, to dá rozum, aby bylo auto v tahu a ne aby se vleklo
Popiš to konkrétně. Např.: dvojka - 40km/h
No když jedu do kopce a mám 40 km za hodinu tak mám raději dvojku
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

pppeppe, vyprdni se na to....když ti to jinde nedělá, tak to nemá cenu řešit...pokud nepociťuješ změnu v chování motoru (cukání, nepravidelný chod, zhasínání, neobvyklé rány nebo cvakání), tak zkus dát tak 2 až 3 nádrže V-Power a uvidíš, co to udělá...protáhne ti motor...a ke tvému stylu jízdy....nemyslím, že bys jezdil divně....jezdíš (řadíš) jako já a autíčku to prospívá....kolikrát vymetám pavučinky ještě razantněji, že řadím na 3 500 ot....takže asi tak ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

takuma

Příspěvek od Serpico »

...to pppepppe - Goose a Ivoš i jiní řekli podstatný - já jenom dodávám auto sem tam potřebuje " protáhnout " tedy max výkon, nebudu ti psát, kdy máš řadit...vem jenom v potaz kroutící moment, kde a při jakých otáčkách - a jaký je jeho průběh, někdo má vrchol ( 3 200 ) a jde to dolů 8V nexie, 16V má delší vrchol nahoře, ale to je mimo mísu - prostě každý auto to má někde jinde ( poslední nová auta to mají i přes 4tisíce ), kde máš optimální kroutící výkon a o tom to je, k řazení a spotřebě...jinak jsou přípravky STP k čistění ventilů, vstřiků nebo Shell Pover ( ale to záleží na tom, zda tam proklamovaný podíl aditiv skutečně je...) při STP vím co jsem tam dal a v jakém poměru...a všelijaké Skannery ( diagnostika ) pro seřizování a zjišťování závad je dobrá pokud s ní pracuje " zkušený " mechanik, musí toho znát dost hodně a nemůže spoléhat na to, že mu to diagnostika napíše - vona potvůrka jedna někdy jenom napoví...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Za V-Power bych dal ruku do ohně. Kvalita odvedené práce je prokázaná a mechanici se jen divím jak je možný, že motor je tak čistej ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“