teplota motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
hasič
Příspěvky: 110
Registrován: ned čer 10, 2007 21:09
Bydliště: Malacky

teplota motora

Příspěvek od hasič »

Zdravím Vás!!!
Od dnes mám problém z teplotou motora. Po jazde na dialnici sa mi zdvihla teplota motora skoro do červeneho, čo doteraz nerobila. Množstvo vody je správne. Niesom si istý čo to je tak sa chcem poradiť. Napadlo ma či to nieje termostat, alebo snimač teploty. Skuste poradiť. Pekne ďakujem!!!!
Espero 2,0 LPG, full,
Matísek 0,8
SKYPE raduskok
Reklama
 

Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Pravdepodobne termostat neotvoril.Navrhujem vyskúšať ho postupom,ktorý tu už bol uvedený.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

V taký čas ked ti ukazuje skoro v červenom poli , treba chytiť spodnú hadicu od chladiča či aj tá je teplá-horúca. Ak je horúca tak sa ti motor prehrieva nedostaočným chladením - ventilátor na chladiči nefunguje, alebo zlý prechod vzduchu cez chladič.
Ak je studená tak termostat, alebo to čidlo. Čidlo skontroluješ tak, že necháš motor bežať a sleduješ teplomer. Pri chode na mieste sa začne nahrievať voda v chladiči a následne sa začne zvyšovať teplota motora.
Ked ti zopne ventilátor na chladiči (klímu nezapínať) tak teplomer by mal ukázať tesne pred červeným polom.
Uživatelský avatar
hasič
Příspěvky: 110
Registrován: ned čer 10, 2007 21:09
Bydliště: Malacky

Příspěvek od hasič »

ďakujem za radu dedo.miki. ventilátor stopercentne funguje a ide niekde pred červeným políčkom. chladič je nový, necelý rok používaný, ale pojdem to odskušať. Takže mi zostáva termostat. No nebudem to uzatvarať, ale to pekne odskušam a potom dám vedieť. A pekne ďakujem za rady.
Espero 2,0 LPG, full,
Matísek 0,8
SKYPE raduskok
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

...to hasič pak už mi napadá jenom těsnění pod hlavou a hlava samotná, prosím ale mohu se mýlit...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

...to hasič sorry pokud neztrácíč vodu, tak je můj příspěvek mimo mísu, čet jsem prostě rychle, termostat si vyzkoušíš snadno po nastartování je studená hadice co vede od něj nalevo nahoře pokud stojíš čelem k motoru...a teprve, když se to trochu ohřeje, tak to pustí najednou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

hasič: Nám se to stává u Sedana...problém je pouze ve špatném budíku...po nějaké době vyletí na max., pak zase zpátky na normál (těsně před půlku) atd.....vždycky musím klepat do budíků, aby se to vrátilo...takže tohle je taky možnost ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

...to Ivoš taky máš na budíku u teploty vody takové nenápadné dvě tečky pro správnou polohu ručičky...ale chce to opravdu se podívat pozorně...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
hasič
Příspěvky: 110
Registrován: ned čer 10, 2007 21:09
Bydliště: Malacky

Příspěvek od hasič »

Tak po menšej odmlke som opäť tu. Autičko opravene, bol to termostat. Po výmene pekne chladí motor a ručička na teplomeri sa pohybuje pekne v polovici. Ďakujem za rady a nápady.
Espero 2,0 LPG, full,
Matísek 0,8
SKYPE raduskok
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

termostat

Příspěvek od Serpico »

...to hasič jak jinak - u korejců prostě není stupnice teploměru ( aspoň u nesie ... ) a tak na půl stupnice...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“