Moc prosím pár rad

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
de.karlos
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 29, 2007 13:08

Moc prosím pár rad

Příspěvek od de.karlos »

Zdravím všechny,měl bych pár dotazů :Kde je konektor váhy vzduhu (IAT senzor)?Proč mi auto při rozjetí ztrácí otáčky,místo aby "zabralo?"Při volnoběhu mi otáčky klesnou až na asi 600 a potom to motor "dohání"občasným zvyšováním.Chtěl bych podotknout,že mám dělané nové pístní kroužky+motor,olej,filtry,brzdy a stejně mi připadá,že nemá výkon.Jede slušně na studeno,ale jak se zahřeje je problém ho "vytočit".DÍKY: :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Malinko tě uklidním, domnívám se, že Lanos, stejně jako Nubi i Lega nemá váhu vzduchu, jen čidlo teploty nasávaného vzduchu, je někde v hadici sání, nebo v boxu filtru. Pokud by nebylo připojené svítí ti CHECK. S tím nízkým výkonem, může to být hodně věcí. Např. i lambda, ta se při studeném motoru neprojevuje a když se ohřeje, může dávat ř.j. nesmysly.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
stepanek
Příspěvky: 56
Registrován: pon zář 11, 2006 21:20

vaha vzduchu

Příspěvek od stepanek »

Richard píše:Malinko tě uklidním, domnívám se, že Lanos, stejně jako Nubi i Lega nemá váhu vzduchu, jen čidlo teploty nasávaného vzduchu, je někde v hadici sání, nebo v boxu filtru. Pokud by nebylo připojené svítí ti CHECK. S tím nízkým výkonem, může to být hodně věcí. Např. i lambda, ta se při studeném motoru neprojevuje a když se ohřeje, může dávat ř.j. nesmysly.
Nejspis jsem vyveden z omylu Lanos nema vahu vzduchu?? Do ted jsem si myslel ze ano, kvuli teto hloupe veci jsem chtel dat pryc sportovni filtr..
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já jsem psal domnívám se....... svou doměnku odůvodňuji absencí váhy vzduchu u NUBI i LEGY s podobným rokem výroby. Daewoo u svých motorů používá jiné, jednodušší řízení i jinou řj., než příbuzný OPEL, ten váhu vzduchu má a taky má o něco málo nižší spotřebu a lepší běh motoru na volnoběh. Mluvím o příbuzných motorech 2.0 16V Nubi + Lega , který se montoval např. do vozů Opel Vectra a Omega.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
stepanek
Příspěvky: 56
Registrován: pon zář 11, 2006 21:20

Příspěvek od stepanek »

Richard píše:Já jsem psal domnívám se....... svou doměnku odůvodňuji absencí váhy vzduchu u NUBI i LEGY s podobným rokem výroby. Daewoo u svých motorů používá jiné, jednodušší řízení i jinou řj., než příbuzný OPEL, ten váhu vzduchu má a taky má o něco málo nižší spotřebu a lepší běh motoru na volnoběh. Mluvím o příbuzných motorech 2.0 16V Nubi + Lega , který se montoval např. do vozů Opel Vectra a Omega.
AHa tak to znamena jedinne rozdelat a podivat se... :D
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

predtym ako budes nieco rozoberat skus si zohnat rozdelovac vymenit a odskusat.

nam toto robila mazda. (skocil si na plyn a motor nereagoval len sa dusil). iba sme vymenili rozdelovac a odvtedy to ide ako hodinky. bola to nejaka elektronika v rozdelovaci ci co.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Koukni jestli ti nevypadla hadicka z MAP senzoru
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
de.karlos
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 29, 2007 13:08

Příspěvek od de.karlos »

A kde najdu tu hadičku?
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skorpion, »

nwm ae s tema otackama tu jedna rubrika byla a prislo se na to ze to dela kabel od ridici jednotky k motoru.nerikam ze je to ono ale dost mi to ten problem pripomina.......nemam pravdu???
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Odpovědět

Zpět na „LANOS“