Píská mi alternátor

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Píská mi alternátor

Příspěvek od Franta P. »

Nazdar Kolegové. Nessina nějak zlobí. včera mi začal pískat alternátor. Je to zvuk nevim k čemu bych to přirovnal, něco jako meluzína. Intenzita pískání s zvyšujícíma se otáčkami narůstá. a čím více toho zapnu tak to také píská víc. Co to. ALe dobijí v normě.
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

...tak vymen klinovy remen...vole...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Stačí pořádně napnout! ;) :roll: :)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Remeň píska len po naštartovaní a neskôr len ak sa zapnú spotrebiče.
Ak píska ako píšeš, tak diody.
dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Příspěvek od dzanoka »

aj mne začal pískať a keď som došpanoval remeň o mesiac sa altík rozsypal
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

dzanoka píše:aj mne začal pískať a keď som došpanoval remeň o mesiac sa altík rozsypal
Ono dokáže krásně pískat i suché ložisko! Řemen píská maliličko se spožděním za plynem, ložisko ihned,současně s plynem.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

dzanoka píše:aj mne začal pískať a keď som došpanoval remeň o mesiac sa altík rozsypal
:lol: :lol: :lol: To si teda tomu pomohol. Vsetko s citom.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Diody, regulator, mozu piskat, ale to by mu zrejma neslo ani radio. Lozisko altern. sa da dobre pocut cez drevenu palicku (teda zistit ci je to lozisko), klinovy remen sa da overit tak, ze sa pokvapka (poleje) vodou, ak prestane, skontr. napnutie, ale lepsie je ho vymenit.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

jednoznacne vymena remena!! ziadne spanovanie uz ani nic ine..uz je s tvrdnuty a popraskany remen...nic ine ako vymena nepomoze...mam to oskusane cena remena 350 sk nic drahe
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Dark69 píše:jednoznacne vymena remena!! ziadne spanovanie uz ani nic ine..uz je s tvrdnuty a popraskany remen...nic ine ako vymena nepomoze...mam to oskusane cena remena 350 sk nic drahe
Dark má pravdu v tom, že je opravdu nejlepší koupit nový. Pokud to takhle píská delší dobu, bude řemen vyhřátý a ztvrdlý. To se šponováním neopraví. ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Přesně takovýhle věci radši koupit nový ! Jinak na pískající řemeny se požívá mýdlo .Mě jednou na delší cestě odešly uhlíky /to je jak když by prasknul řemen jseš bez altíku/a bez varování.No a bylo to na podzim mlha ještě zima a já asi 150km od domova.Zkoušel jsem chvíli jet na parkovačky ale to jsem hned vzdal abych neudělal bramboračku a zavolal jsemsi odvoz a protože byl pátek večer a přesto že to byl Tábor a značkový serviz tak jsem tam musel zůstat až do pondělí protože nový neměli :cry:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

řemen to nebude. to vim ten zvuk znám. ale tohle jde přímo z alternátoru takové až hučení. Když je nastartovaný motor tak hučí slabounce. postupně zapínám světla, mlhovky větrák atd tak hučení vzrůstá a když je pozapínané vše tak jr to prostě hukot. škoda že se sem nedá nahrát zvuk. takhle vám to nevysvětlim.
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Moja skusenost s alternatorom. Najprv bolo pocut piskanie. Vydrzalo to asi 1000km, potom sa piskanie v jednu chvilu zmenilo na chrapot, rozsvietila sa kontrolka rucnej brzdy. O chvilku zhasla a viac sa podivne zvuky neozyvali. Aj tak som ho nechal kompletne spravit. Problem bol jak v diodach, tak v odidenom lozisku.
pilot
Příspěvky: 163
Registrován: ned úno 05, 2006 11:27
Bydliště: Ostrava - Poruba

Příspěvek od pilot »

Ciernygepard píše:Moja skusenost s alternatorom. Najprv bolo pocut piskanie. Vydrzalo to asi 1000km, potom sa piskanie v jednu chvilu zmenilo na chrapot, rozsvietila sa kontrolka rucnej brzdy. O chvilku zhasla a viac sa podivne zvuky neozyvali. Aj tak som ho nechal kompletne spravit. Problem bol jak v diodach, tak v odidenom lozisku.

tak přesně tohle se mi stalo taky. první pískal pak začal otáčkoměr haprovat jednou byl v červenem a za chvíli neukazoval nic sem tam problikla kontrolka r. b. a dobíjení až to dojelo ůplně. Spálený diod. můsteka rovnou vyměnily ložiska a ještě nějaký prasklý plast. a vzal si za to 3000 kč
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Nejspíš to bude ložisko asi. musim s tim rychle něco dělat.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“