Spokojenost s Lanosem

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

lolinka
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 18, 2008 21:12

Příspěvek od lolinka »

Ona mi říkala, že tak 8-9 po městě, já ale jezdím spíše mimo město, tak doufám, že by byla spotřeba o dost nižší, to víte, když je člověk zvyklý na nízkou spotřebu, nechtělo by se mu do moc vysoké. Bohužel nevím který jiný vůz by mohl mít v této cenové kategorii podobnou spotřebu jako ten můj opel, na kterého jsem zvyklá. Co vím od kadeťáků, tak mají i taky vyšší spotřebu, nevím čím to je, že ji mám tak nízkou, možná jezdím hodně šetrně. :) Asi na tom i bude něco pravdy, protože když jsem s ním začínala, bylo to kolem 6-6,5l/100km, ale když jsem si na něj zvykla, spotřeba dost klesla.
Reklama
 

lolinka
Příspěvky: 15
Registrován: pon úno 18, 2008 21:12

Příspěvek od lolinka »

Netušíte náhodou někdo, jestli existují nějaké stránky, kde by bylo možné zjistit průměrnou spotřebu různých tipů vozidel? - Něco málo se mi povedlo najít na netu, ale jsou to spíš jen takové chabé výcucky.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To bude i u stejneho auta u kazdeho jinak,jak si sama psala a kazdy jezdi jinak a i s tim samym autem se diky zpusobu jizdy muze spotreba hodne lisit u kazdeho z nas jeste ze ja spotrebu vubec neresim a jen se pri tankovani usmivam.... :D Ale to my vsichni s LPG... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od n3oklan »

mona75 píše:ahojky,
ptáš se na spokojenost s Lanosem..............a kdo jiný než ženská by ti měl odpovědět :D ..........
spokojenost veliká, mám 1,4 , jezdím s ním od listopadu a v pohodě ( zatím se tedy učím - od té doby mám i řidičák :lol: ).........bylo dovezeno z Belgie a jsem 3.majitelka, ale autí v pořádku a i po tolika letech ( r.v.97 ) šlape jako hodinky........jezdím s ním jak po městě tak i tam u nás po kopcích ( prolítla jsem po nich i 140km rychlostí ).........takže můžu doporučit ;)

P.S.: jsem tu taky nováček, tak doufám, že mě taky přivítáte :oops:
ze by ten kopecek byl opevovany a v zime nenavideny Shebr ? :lol:

jinak se spotrebou to nemusis videt tak cerne... v zime je pravda, ze si spapa i tech 10-11l/100km, ale kdy tu byla naposledy zima, ze :) s lososkem jezdim prakticky jenom mesto (+prejezdy do okolnich mest k zakaznikum) a vesele se vejdu do 8l/100km, delsi cesty (posledni vikend Drazdany+Praha) stahnu i na 5-6l/100km.... takze do Lanoska urcite jdi ;)
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ty jo, 5-6 litru, to jde. Ja se drzim porad na stejne urovni, zatim jsem se ani ve meste nedostal nad 8 litru, v prumeru ted mam 7,5L jinac v lete se da vejit do 7L.

To Hanzy: Ja bych se tvaril skarede, i kdych mohl tankovat za 10kc/l.
Prece jenom jsou to vydaje a penizky putuji k jinemu :cry:

To mona75: Vitej! Cim vic nas bude, tim lip :lol:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Já si taky držím průměrnou spotřebu 7,5l/100km. No, ale já to mám trochu upravené, takže mě moc neberte vážně. :oops: :lol:
Ale co se týče té spotřeby, tak je na tom nejlépe ten nejvýkonnější motor 1.6 16v. Není třeba tolik točit - nižší spotřeba.
to Mona75: Tebe samozřejmě taky vítám. Už se na Vás těším na sraze. :oops: :oops:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

lolinka píše:Netušíte náhodou někdo, jestli existují nějaké stránky, kde by bylo možné zjistit průměrnou spotřebu různých tipů vozidel? - Něco málo se mi povedlo najít na netu, ale jsou to spíš jen takové chabé výcucky.
Stranky existuju. Nemecka www.spritmonitor.de
A ked sa ti tu hodnoty budu zdat dost vysoke, treba si ich porovnat aj s inymi podobnymi modelmi aut.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
mona75
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 08, 2007 18:15
Bydliště: Varnsdorf, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mona75 »

to lolinka: spotřebu mám taky do těch 7,5l/100km......

to n3oklan: jj, Šééébr to byl ............ :twisted:

.....všem děkuji za přivítání a snad na tom srazu............ :D
daewoo lanos 1.4, r.1997, hatchback, pacific blue ..........moje první autí na mé první km s čerstvým řidičákem.......... :-)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jak snad vo tom zadna ze na srazu pro zeny ucast povinna... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od n3oklan »

vaculcim píše:Ty jo, 5-6 litru, to jde. Ja se drzim porad na stejne urovni, zatim jsem se ani ve meste nedostal nad 8 litru, v prumeru ted mam 7,5L jinac v lete se da vejit do 7L.

To Hanzy: Ja bych se tvaril skarede, i kdych mohl tankovat za 10kc/l.
Prece jenom jsou to vydaje a penizky putuji k jinemu :cry:

To mona75: Vitej! Cim vic nas bude, tim lip :lol:
ty mas lososka 1.6, ja "jenom" 1.4... mozna taky odtud vitr vane :)

mona75 píše:to lolinka: spotřebu mám taky do těch 7,5l/100km......

to n3oklan: jj, Šééébr to byl ............ :twisted:

.....všem děkuji za přivítání a snad na tom srazu............ :D
kterej sraz mas na mysli ? :)
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
mona75
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 08, 2007 18:15
Bydliště: Varnsdorf, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mona75 »

to n3oklan:

:oops: oprava: tak snad na srazech..........na tom velkém a i na tom malém severském :D .............
daewoo lanos 1.4, r.1997, hatchback, pacific blue ..........moje první autí na mé první km s čerstvým řidičákem.......... :-)
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

tak sa dovolim tiez ozvat.
privitania tu uz bolo vela tak skusim nieco osobne :lol:

-spotreba:
podla ikonky je jasne ze jazdim viacmenej mesto, a cez 9l/100km som sa este nedostal, stym ze v zime aj dost casto stojim pri nastartovanom motore.
v lete nemam problem jazdit 7,5l/100km v meste.
mimo mesta sa da pri slusnej jazde dostat na 6l, ale to som isiel cely cas 100-110km (bolo to cestou domov z baldovca, cize prsalo a bolo to na dialnici :lol: ), realne pri cca 140kmh rataj 6,5-7l/100km zalezi od "vahy nohy"
-interier:
sedacky su pohodlne, osobne mi trosku vadi nepolohovatelne opierky hlavy
plasty su nachylne na poskriabanie, cize vyzaduju trosku viac starostlivosti, ale neni to nic dramaticke.
kedze ide o auto skor nizsej triedy spracovanie interieru je primerane, i ked sa priprav sem-tam na nejake vrzganie neidentifikovatelneho povodu(riesi to tlacitko "volume" na radiu)
auto ma trosku pomenej odkladacich priehradok, co ma ale vyhodu, lebo sa v aute aspon nevozia zbytocnosti. na druhu stranu ked potrebujes po ruke autoatlas tak trosku vacsi odkladaci priestor by sa zisiel.

- poruchy
v podstate som pri najazdenych 140 000 km menil iba naplne+filtre
priprav sa na vymenu vyfuku ten zvykne hrdzaviet.

-na co si daj pozor pri kupe
samozrejme ako vyzera zvonku, ked zacina niekde hrdzaviet(okrem vyfuku) tak nieco nebude skostolnym poriadkom, kedze lanos ma pozinkovanu kasnu
kedze to oznacenie S, SE, SX davali korejci podla vetra a toho co bolo na sklade si pred kupou si nezabudni vsimnut hlavne detaily ako:
-co je v elektrike
-ci ma klimu
-sklapacie zadne sedacky (mozno sa zda nepodstatne, ale mne to teraz napr. chyba :oops:
-abs, airbag
-otvaranie kufra aj nadrze by malo fungovat od vodica
-posilovac riadenia
-atd

-zaver

myslim, ze kazdy nie uplne narocny jedinec by mohol byt s lanosom spokojny, samozrejme ako kazde auto vyzaduje trosku starostlivosti.
Pri dobrej vybave a udrziavanom kuse je lanos vyborne rodinne auto ktore nevyzaduje velke investicie.

S pozdravom PECO

PS: vsetko hore uvedene je moj osobny nazor
PS2: lanosa ze maju viac zeny > nesuhlasim :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Peco: Mooc pekne jasne a prehledne napsano a myslim hodne uzitecneho pro potencionalniho kupce... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od skorpion, »

tak zrovna muj posudek je da se rict k nicemu protoze jsem se se svym "novym" lanosem jeste poradne neprojel ale dal jsem do nej uz dost penez.nastesti to neni kvalitou auta (ta je vyborna) ale zbusobem uzivani predchoziho majitele. bylo sice sestry ale casto ho pujcovala svemu priteli a ten mu dal co proto. ma najeto jenom 53000 a je to r.v. 99 ale kvuli nemu jsem musel kupovat 1. a 3. dil vyfuku (vepredu prorazeny vzadu prorezly) kupoval nove celni sklo nechaval vyklepavat blatnik atd.... jeste kdyz jsem u toho- zda se mi ze uz na tlumicich lanosacek dost plave....muze to byt treba tim ze se s nim ted dva roky ani nehnulo a stal na jednom miste???nema zas tak najeto a taky vim ze ten jeji pritel moc nebrzdil at pred nim bylo cokoliv :evil:

jinak zdravim obe holciny at se vam s auty dari. asi jsem ted dost kritizoval ale opakuji muze za to ten blb co s nim jezdil. naopak to auto je super kdyz se podivate na rok vyroby a tvary palubovky a kastle tak je lanos dost napred oproti jinym....motor naopak i po tom vsem slape bez problemu nic mi v nem nevze (i kdyz tu nekdo psal o pazvucich ja je tedy neslysim)....ted uz jen cekam na predni sklo a tesim se na nadherny prvni vylet s nadhernym mym prvnim autem a sem moc rad ze mam zrovinka jeho. ;)
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od peco »

skorpion, píše:jeste kdyz jsem u toho- zda se mi ze uz na tlumicich lanosacek dost plave....muze to byt treba tim ze se s nim ted dva roky ani nehnulo a stal na jednom miste???nema zas tak najeto a taky vim ze ten jeji pritel moc nebrzdil at pred nim bylo cokoliv :evil:


myslim ze lanos plave. je to normalne. da sa to eliminovat sirsimi a vascimi pneumatikami. osobne som pocitil aj rozdiel medzi 13" a 14" resp. teda 175 a 185mm sirky gumy.
na 15" a 195mm gumach by to malo plavat este menej, ale to sa spytaj tych co 15"pouzivaju.(inak medzi nami, nie su v technicaku).
dalej zvykne pomoct tvrdsi podvozok.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“