Kupa espera

Moderátor: Blue Lanos

PPP

Kupa espera

Příspěvek od PPP »

Zdravim vsetkych
Rozmyslam nad kupou svojho druheho auta a do uvahy spada aj espero, pravdepodobne 1,5mpi. Kedze vsak o nej neviem vobec nic, nemohli by ste sa tu rozpisat s cim ste a s cim nie ste spokojni na espere, na co si dat pri kupe pozor, co sa casto kazi alebo opotrebovava, kde je nejaky specificky problem. No proste co Vas napadne.
Espero je jednym z favoritov, lebo je podla mna priestranne, relativne lacne, ND hlavne spotrebne by nemali byt drahe, ked sa montovali v polsku a dost casto je v plnej vybave s kllimou, ktoru mam ako jednu z priorit pri kupe auta.
Inac teraz vozim zadok vo vytvore MB z roku 87 :) a az na to nepohodlie som celkom spokojny, aspon co sa tyka spolahlivosti (proste dovezie a nenecha v Vas niekde 100km od domova aj keby sa mala rozpadnut :) ). Len by som sa chcel vozit v aute v ktorom sa budem pocas jazdy citit prijemne. :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Spis bych ti doporucil koupi nexie sedan, to je myslim o kousek lepsi nez espero 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
PPP

Příspěvek od PPP »

Ale v com je lepsi? Rad sa necham poucit.
Zatial ma napada jedine v tom, ze nexia forum je navstevovanejsie nez espero :).
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

PPP píše:Ale v com je lepsi? Rad sa necham poucit.
Zatial ma napada jedine v tom, ze nexia forum je navstevovanejsie nez espero :).
to ne, ale kdyz srovnas treba ND na nexii a espero, tak na nexii je jich rekl bych vic a navic jsou "kompatibilni" s kadettem.
A taky pokud budes chtit tuningovat svoji karu, tak je toho na nexii vic.

Ale je to na tobe, nexiaru je nas tu dost :?:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No třeba takovej motor 1,5 DOHC mpi je uplně stejnej v Esperu i v Nexii nápravy jakbysmet ;) Espero je o třídu větší a tím i pohodlnější podle mé zkušenosti je Espero povedenější. Jediné na co hlavní pozor je právě klimatizace často odchází chladič a pak dojde k úniku chladiva což znamená novej chladič (podle toho kde ho koupíš i za 10 000 Kč) naplnění kolem 1500-2000 Kč a práce :cry:

Miloši né každej chce tunit :cry: někdo se chce třeba jen hezky pohodlně povozit a k tomu je Espero lepší ;)
PPP

Příspěvek od PPP »

Praveze ja sa chcem len pohodlne vozit, ziadne upravy, a co najmenej oprav :).
Ako je to s antikorozivnou upravou? Ma espero alebo nexia pozink, alebo aspon striekane dutiny od vyroby?
S tym chladicom klimy je to ako pozeram asi rovnako u oboch modelov.
A ako je to s lpg do espera alebo nexie? Bezne sa montuju verzie s mixerom, alebo vstrekovanie?
Inac vdaka, ze sa snazite poradit. Mozno sa k tej kupe nakoniec aj dokopem.
Inac dalsi favorit je pezot 405, kvoli priblizne rovnakej cene, len je trochu problem s vybavou ale zato ma kasnu pozink, takze nehrdzavie, kym nebola burana.
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

keby sm mal na vyber medzi nexiou a esperom na normalne vozenie berem espero 8)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Filip
Příspěvky: 174
Registrován: pát kvě 07, 2004 11:07
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

espero

Příspěvek od Filip »

ja som kupil espero asi pred 10 dnami. s opravami a kazenim zatial nemam skusenosti ale ak si das pri kupe pozor nebudes mat problem.
ja som zatial velmi spokojny. je to pekne auticko, velke a ked ide o tuning.
aj to sa da decentne urobit. staci nanho dat tmave foile pekne kolesa
dobre ho umyt a je to kara ako ma byt. 8)
ako uz spominali... treba dat pozor na par veci ako su
klima, spojka, prevodovka, a popripade si ist dat do servisu niekde
urobit pred kupou diagnostiku. napriklad v BA v BOSCH-i
ju robia komplet za tisicku.
ja som dal a prislo sa len na to ze je vadna LAMBDA.
sonda + vymena 2000 sk.
PREDAM - Daewoo ESPERO 2,0 8V SOHC, r.v. 96, zelena metaliza, Green vlozka, ABS, AirBag,klima spotreba kombi 6 - 7 l/100km, cena 60k, treba vidiet. tech stav 95%, vizualny stav 70%

Renault Laguna 1.9 DCi Authentic combi, 79kW, r.v. 2002, naj.75tis. , ABS, 8x ABG, ..., man.klima, turbo,
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

zopar krat som sa viezol esperom a vzdy ma uchvatil priestor na zadnych sedadlach. proste nadhera. na pohodlnu jazdu jednoznacne espero 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Volba Nexie x Espero je o volbě kategorie. Espero je větší a pohodlnější vůz. Co se týče klimatiza je to opravdu slabina. Kupoval jsem v prosinci 2003 a po 4 měsících přestala fungovat. Někam se vytratila kapalina (ani nepátrám kudy, protože jen naplnění je za 2000 a kde je oprava místa úniku a práce :cry: ). Rovněž Je nutné se smířit s větší spotřebou (město 9-9,5 l) i když to prý nemusí být pravidlem - četl jsem na polských stránkách o Esperu o spotřebě 8 l/100 km ve městě, krátké jízdy do 8 km a to vše v zimě. Já jsem dosáhl při dálkové jízdě jsem se na spotřebu 8 l/100km (při rychlosti 130-150 km/hod).

Měkké pérování dělá z Espera kočár typy americký Lincoln (někdo to hodnotí jako plus, někdo jako mínus). Motor v kabině je slyšet velmi málo, když mám puštěné věttrání, tak nastartování poznám jen podle otáčkoměru :)
Velký kufr jako E4spero taky nemá každý automobil. Ahlavně auta ve výbavě v jakých se Espera dělají jsou vždy min. o 50 tis. dražší. Přeji dobrou volbu (Espero :) )
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to ne, ale kdyz srovnas treba ND na nexii a espero, tak na nexii je jich rekl bych vic a navic jsou "kompatibilni" s kadettem.
:?:[/quote]

ND na Espero jsou kompatibilní s Opel Vectrou - kola, podovzková tyč, chladič....
petrklm
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 04, 2004 14:36
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrklm »

Mám Espero 2,0 z roku 97, koupený jako ojetý se 65tis km v roce 2001, dneska má přes 100tis a celkem bez problémů, který by se nedaly čekat. Oprav minimum, pouze jeden čep řízení, za cca 700,- a oba tlumiče výfuku. Klimu jsem nechal plnit asi 3x (vždy za 1000,-), než byla objevena dirka v chladiči - výměna za nový stála 6000,- - takže to byla dost otrava. Bez klimy už auto nikdy nechci, je to jedna z podmínek ke koupi. Jízda s ním je perfektní na jeho řídu a velikost, ale srovnávat s Lincolnem nelze, to je jiná kategorie.... Pokud bych si měl vybrat mezi Esperem a Nexií, určitě bych bral Espero, nejen kvůli velikosti ale taky pro tu příbuznost Nexie s Kadettem... ať si říká kdo chce co chce, to nebylo moc povedený auto...
Daewoo Espero 2,0l - už nemám
Lincoln Town Car 5,0l
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Petrklm: Nemas foto toho Lincolna? A navic koukam, ze jsi z TP, tak muzeme nekdy udelat regionalni Daewoo sraz :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
petrklm
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 04, 2004 14:36
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrklm »

milosh píše:Petrklm: Nemas foto toho Lincolna? A navic koukam, ze jsi z TP, tak muzeme nekdy udelat regionalni Daewoo sraz :)
Lincoln je teď ve fotogalerii. Jinak je mi líto, ale na srazy opravdu nemám čas, dokonce ani na srazy amerik, a ty by mě zajímaly opravdu hoooodně....
Daewoo Espero 2,0l - už nemám
Lincoln Town Car 5,0l
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Omlouvam se za OT, ale to neslo to sem proste nedat, to je ale krasavec 8)
Kdyz jsem byl ve Statech, tak jsem si mohl krk vykroutit, co tam jezdi za koraby :lol:

Obrázek
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“